Подорожі в часі: реальність чи марення божевільного?

293

Скільки класних фільмів знято про подорожі в часі! «Назад в майбутнє», «Ефект метелика», «Іван Васильович змінює професію» і пр. Повний список кращих фільмів ми вже обговорювали в нашому . І напередодні виходу топа кращих серіалів про подорожі в часі, нам хотілося б більш ширше розібрати саму теорію подорожей.

Сміємо завірити, не всім сподобаються наші доводи. Але не тому, що вони будуть незрозумілими або неисчерпывающими. А тому, що після таких доказів багато можуть охолонути до фільмів подібної тематики. У нашій статті ми опишемо у всіх подробицях чому «Машина часу» є неможливим пристроєм в принципі. І не варто усміхатись. Доводи наші жорсткі, тверезі і наукові, але викладені простою мовою. А тому, пристебніть ремені. Буде цікаво!

З точки зору рухливості матерії у Всесвіті

Загальновідомо, що Всесвіт складається з матерії. На рахунок антиматерії – не доведено. Не будемо також поширюватися на рахунок не доведених фактів типу: «Що було раніше – енергія або матерія?», «З’явилася наша Всесвіт з одного великого вибуху?» Це тут неважливо. До нашої теми це ніякого відношення не має. Але до неї має відношення саме рух матерії у Всесвіті.

Щодо обертання Землі навколо своєї осі

Доведено, що вся матерія у Всесвіті рухається. Ще з уроків природознавства ми знаємо, що для того, щоб за добу обернутися навколо своєї осі нашій планеті доводиться обертатися зі швидкістю 1675 км/ч. Найбільшу швидкість у просторі при цьому розвивають матеріальні тіла, розташовані по екватору. Спробуйте крутонути м’ячик і подивитися. Так, реально, так і є.

Що буде, якщо відразу перемістити людину в минуле або майбутнє з точки, розташованої на екваторі в точку помірного поясу? Безумовно людина буде перекидатися так, що зламає і ноги, і руки, і стіни попробивает, якщо не розмажеться по них. Чому? Та тому що швидкість тіл, розташованих на широті помірного поясу, буде менше, а у переміщуваного людини вже буде своя швидкість, яку йому додало розташування в межах екватора.

Що ми бачимо у фільмах? Переміститися можна в будь-яку точку і вам нічого за це не буде. Повірте, ще як буде. Інакше машина часу повинна не тільки вміти перекидати тіла у часі і просторі (про переміщення в просторі ми поговоримо трохи пізніше), але і вміти вирівнювати швидкість «мандрівника у часі» щодо розташування на Земній кулі.

Щодо обертання Землі навколо Сонця

Тут швидкості ще серйозніше. Цю швидкість ми так само не в змозі відстежити фізично, але ми знаємо, що пори року змінюються. А значить нахил земної осі і обертання її навколо Сонця по будь-якому має місце.

Не будемо звертати увагу на «суспільства вірять у плоску Землю». Якщо хтось тупіший валянка – це їх проблеми. Ми говоримо з людьми розумними.

І кожен розумний знає, що для того, щоб обернутися навколо Сонця за 365 днів (за рік) Земля повинна летіти в просторі дуже швидко. Швидкість ця становить 30 км/с або, якщо перевести з секунд в години – 108000 км/год.

Тепер спробуємо перемістити тіло на годину в минуле. Що станеться з тілом? По завершенні стрибка воно опиниться у вакуумі, тобто, у відкритому космосі, оскільки Земля разом зі своєю атмосферою вже звідси, що називається, «улятела».

Щодо інших космічних швидкостей і напрямків

Загальновідомо, що і сама Сонячна система разом зі своїми планетами, поясом Койпера і Оорта обертається навколо центральної осі нашої галактики – Чумацького шляху. І ця швидкість набагато серйозніше швидкості обертання Землі навколо сонця. І вона становить 40 а. тобто у рік або 200 км/с.

Також і наша галактика рухається у Всесвіті. І пре вона по ній з ще більшою швидкістю. Наприклад, доведено, що скоро (за космічними тимчасовим масштабами) Чумацький шлях натрапить на галактику Туманність Андромеди. Але суть не в цьому. Суть в тому, що тіло, запущене в минуле хоча б на 10 хвилин (припустимо, що таке буде можливо) вперед або назад залишиться далеко за бортом свого звичного буття і буде змушене бовтатися в космосі як неприкаянное. Якщо це буде людина, ви розумієте, що з ним буде. Вибухнули очі і легені, вскипевшая кров, а ще через пару секунд повне обмерзання.

Це тільки у фантастичних фільмах люди в вакуумі можуть вижити. Але про це ми поговоримо в наступних наших статтях.

Поняття «пересування у часі-просторі»

Дане поняття вигадали ті, хто просікли фішку з рухом матерії у просторі. Сам Герберт Уеллс до такого не додумався, але його послідовники просто не могли не дійти. От і придумали вони, що «Машина часу», щоб не здаватися смішною, має ще й пересувати своїх мандрівників у просторі.

Чому теорія божевільна? А ось чому. Ніяка дрібна машинка, прив’язана до небесному тілу типу планети Земля, не зможе запульнуть свого пілота в просторі на багато мільярдів кілометрів.

Наприклад, порахуємо навскидку яку відстань в просторі доведеться подолати мандрівникові, якщо запульнуть його на тисячу років тому. І будемо вважати навіть не беручи до уваги постійно розширюється Всесвіт. Просто вирахуємо щодо руху Сонячної системи навколо центру галактики.

Ми знаємо, за рік наша система долає величезну відстань у 40 а. тобто Для зрозумілості – 1 а. тобто, тобто – астрономічна одиниця дорівнює відстані від Землі до Сонця, тобто – 150 млн. кілометрів. Отже за рік наша система може «улятеть отсель» на 150000000 Х 40 = 6000000000 км. Кому не хочеться рахувати нулі, скажімо – їх 9 шт, тобто за рік ми опинимося від цього місця на відстані 1 мільярда кілометрів.

А тепер прикиньте, на яку відстань потрібно запульнуть мандрівника, щоб він опинився на матінці Землі 1000 років тому. Вважаємо: 6 мільярдів множимо на 1000 років, отримуємо 6 трильйонів км. Це навіть далі, ніж відстань від Сонця до Плутона, останньої планети нашої системи. І при всьому цьому переміщення відбувається в лічені хвилини або секунди (у крайньому випадку – хвилини). Хоча навіть фотони (тобто світло), що рухаються з максимальною у всесвіті швидкістю 300 000 км/с відстань до Плутона долають більш ніж за 5 годин.

Чим усе ускладнюється і що тут смішного?

На траєкторію руху небесних тіл у космосі постійно щось впливає. Ті ж космічні вітру, гравітація інших небесних тіл та інші нюанси. І все це повинна вирахувати машина часу, відправляючи свого мандрівника в минуле або майбутнє, з максимально найбільшою точністю, і при цьому ще і додати йому свою особливу швидкість відносно точки обертання планети навколо своєї осі. І все це має бути підраховано і зроблено машиною часу, на думку авторів фантастичних фільмів і романів, миттєво.

Тепер – що тут смішного. Так – все, якщо розібратися. По-перше, абсолютно незрозуміло, яким чином можна подолати поріг швидкості світла. У нашій всесвіту закони фізики більш високу швидкість не сприймають.

По-друге, якщо навіть взяти до уваги, що такий дрібний агрегат, як машина часу, може катапультувати» своїх операторів, до речі сказати – разом з собою, через улюблене фантастами «гіперпростір», то де у цієї машини генератор згортки простору?

Адже на космічних кораблях це, як мінімум, реакторна установка, здатна згенерувати такий жахливої потужності імпульс, за рахунок якого і вдалося пронизати простір. У фільмах, часто, пересування в часі організовує простий браслет на руці або дрібний гаджет (прості приклади – серіал «Континуум» та х/ф «Людив чорному-3»).

По-третє, скажіть на милість, чому тоді всі подорожують у фантастичних фільмах по галактиці на кораблях, якщо можна скакати по всій всесвіту на катапультах типу машин часу? І дешевше, і надійніше, і ніколи не загубишся в космосі, якщо гіпердвігатель здохне. Такі ось справи.

Машини часу, типу тимчасових капсул, зовні яких час йде швидше назад або вперед

Але не всі машини часу здійснюють перекидання своїх операторів миттєво. У романі Герберта Уеллса «Машина часу» і знятому за нього у 2002 р однойменного фільму з Гаєм Пірсом в головній ролі, машина стояла на земній поверхні, поки навколо відбувалися зміни днів, ночей, пір року, одним словом, бігли роки, десятиліття, століття і тисячоліття.

Абсурд в тому, що час у машині завжди йде в нормальному руслі. Значить машина якимось чином прискорює його для всього, що знаходиться за її межами (за межами кабіни оператора/мандрівника). Іншого не дано. Так. Тут, з вигляду, не до чого не прикопаешся. Але це тільки з вигляду. Гай Пірс, за кілька десятків хвилин умотавший на тисячоліття вперед, адже умотал на велику відстань не тільки в часі.

Уявіть, скільки за ці тисячоліття подолала мільярдів кілометрів в просторі сонячна система? І що виходить? Гай Пірс за лічені хвилини все одно подолав космічні відстані, що обчислюються на цей раз вже в парсеках. Тобто, пересувався в просторі зі швидкістю в рази перевищує швидкість світла. А це, вибачте, повна маячня. Навіть для його дзеркальних вертушок і якогось енергетичного кокона.

Тіло, що має масу, не може досягти швидкості світла – в принципі. У нього просто не вистачить енергії на те, щоб розігнати такий нескінченно збільшився в своїй масі об’єкт. Це основа всіх основ.

З точки зору розподілу матерії у всесвіті

Тепер спробуємо розібратися що є час з матеріальної точки зору. Не будемо вдаватися в нетрі, наведемо простий приклад.

Розглянемо один гранично короткий момент часу. Що він означає? А означає вона те, що в цей момент всі речовина у всесвіті розподілилося саме так, а не якимось іншим способом. В інший момент (наступний) розподіл речовини у всесвіті вже буде іншим. Молекули зрушаться на якусь відстань, і наступний своєрідний «хроносрез» буде вже по всьому відрізнятися від попереднього. І так далі, момент за моментом. Які, чергуючись одна за іншою і створюють наш час.

Таким чином, щоб повернутися назад в якийсь час, нам потрібно що? Та зовсім нічого, лише повернути всю матерію у всесвіті в той стан та розташування, яке вона займала у той момент. Але не тільки матерію. Потрібно також в тому ж порядку і в тій же сітці повернути кожній частці свою енергію, свої прискорення та інше енергетичне наповнення. Цікаво. Як ви собі таке уявляєте? Чи може таке мізерне місцеве пристрій як машина часу витворяти зі всієї нескінченної всесвіту і з усією матерією, розподіленої за нею, такі речі? На жаль і ах, це просто смішно.

І це ми розглянули лише теорію повернення в минуле. А якщо ви хочете відправитися в майбутнє? Це само собою має на увазі, що воно вже колись було, і ваша машина повинна знати (звідки?) всі дані про заданому «хроносрезе», в який ви збираєтеся себе перемістити. Причому, машина, як показано у фільмах, здійснює глобальний перерозподіл мас у всій всесвіту одноразово і в лічені секунди. А адже чим далі знаходиться «хроносрез», тим важче повернути матерію всесвіту в потрібне положення.

А якщо врахувати, що в мириадах сонць в результаті ядерних реакцій безперервно розщеплюються і перетворюються в інші речовини незліченні маси інших інших речовин, як, даруйте, ваша машинка зможе повернути все на круги своя? Зробити деяку зворотну ядерну реакцію? А чорні діри? Як бути з незліченними міріадами тонн всмоктуваного ними речовини? Машинці доведеться все з них витягувати і відтворювати дірки в потрібній масі. Адже їй (причому – в лічені миті) потрібно відтворити саме той «хроносрез», в якому матерія у всесвіті розподілилася саме так, а не по-іншому, інакше це буде не те «час», або воно буде (Ха!) «браковане»!

Висновок

Звичайно, це тільки ті доводи, які зрозуміє будь, неподнаторевший у фізиці. І зрозуміє, чомусь, лише прочитавши цю статтю. А прочитавши – подумає: «А че я раніше про це не замислювався». А задумавшись… Ні за що не перестане дивитися фільми про подорожі в часі. Адже вірити в казки – це у людей в крові!

А тому наступного тижня чекайте новоспечений топ кращих серіалів про подорожі в часі!

А поки – всього вам доброго, і, як завжди, побільше класних фільмів!