Погляд на сучасні 3D інструменти

240

Філіп Песантез (Felipe Pesántez) розповів про інструменти, які використовуються у сфері 3D, згадуючи свій досвід роботи з Mandelbulb, Megascans і Houdini.

Вступ

Привіт, я родом з Еквадору, але зараз живу в Іспанії. В індустрії CG я вже 7 років і працював над багатьма великими проектами: починаючи від відеоігор і різних невеликих фільмів, закінчуючи різного роду рекламою. Зараз я працюю над трьома крутими фільмами, про які я не можу сказати з-за NDA (угода про нерозголошення конфіденційної інформації), але якщо Ви підпишіться на мене, всю інформацію я опублікую пізніше.

Погляд на сучасні 3D інструменти

Погляд на сучасні 3D інструменти

Поточний стан ринку 3D інструментів

Так, я користуюся всім завдяки своїй посаді позаштатного генералиста, але це залежить від продуктивності, і від того, що конкретно потрібно для роботи. Як мені здається, у фільмі головним інструментом завжди буде Maya, але також буде інтенсивне використання Houdini, Katana і Nuke в залежності від того, буде це фільм, або відеогра. Для плагінів я би порадив що-те, що робить вашу роботу більш швидкою і продуктивною. Існує величезна кількість плагінів для чого завгодно, ось деякі, які постійно крутяться в голові: Crease Plus, Quick Pipe, Mesh Blend, FB Wire Jumbler, SP Paint — всі вони для Maya.

Погляд на сучасні 3D інструменти

Погляд на сучасні 3D інструменти

Погляд на сучасні 3D інструменти

Погляд на сучасні 3D інструменти

Природне середовище

Для створення природного середовища головне мати багато посилань, щоб у підсумку не загубитися у великій кількості елементів. В деяких додатках для візуалізації є розсіювання гучності для додавання тієї самої прекрасної атмосфери. Ну або можете використовувати Zdepth AOV. Clarisse IFX — прекрасний інструмент для попереднього перегляду в режимі реального часу під час роботи з пейзажами. Я також намагаюся використовувати хмари VDB і розміри, створені і експортовані мною з Houdini.

Погляд на сучасні 3D інструменти

Погляд на сучасні 3D інструменти

Використання Megascans

Відскановані дані — це майбутнє, або навіть важливе джерело інформації багатьох студій. Чесно кажучи, мені здається що Megascans швидко старіють за використання їх багатьма, і видно знову і знову все одні і ті ж сканування. Також будь-хто може завантажити що захоче і завантажити це на DCC. Ось саме тому я намагаюся використовувати Megascans трохи по-іншому. Я користуюся ними для створення альф, змішування даних в Substance Designer і як щіток. Але Megascans дуже врятують Вас, якщо потрібно отримати деталі дуже швидко. Як мені здається, Speedtree — кращий інструмент для створення чогось свого. Вважаючи що процедурна частина найважливіша в створенні, в Speedtree у Вас буде великий рівень контролю і управління. Ви можете встановити гілку або листочок конкретно там, де Ви цього хочете, а з-за цього робочий процес ніяк не зміниться і буде продовжуватися.