Попит на смартфони змістився в бік дорогих моделей: середній смартфон коштує вже $310

13

Компанія strategy analytics прогнозує, що оптові ціни на смартфони за підсумками нинішнього року піднімуться на 11 %. В результаті, середня вартість розумних стільникових апаратів досягне максимального рівня з 2013-го.

За підсумками минулого року середня оптова ціна смартфонів склала $279. У нинішньому році, як очікується, даний показник досягне $310.

Спостережувана картина пояснюється декількома причинами. Зокрема, стрімко набирають популярність пристрої з підтримкою 5g, які коштують дорожче 4g-моделей. Крім того, зростання цін спровокував глобальний дефіцит електронних компонентів.

Плюс зараз спостерігається підвищений попит на смартфони з ціною $600 і вище. Великою популярністю користуються апарати сімейства iphone 12, а також преміальні пристрої на зразок oneplus 9 series, xiaomi 11 series, oppo reno series і vivo x. Нарешті, внесок вносять гнучкі смартфони samsung, які коштують досить дорого.

Strategy analytics

У сегменті від $600 продажі в штучному вираженні в нинішньому році, як прогнозується, піднімуться на 34 %, в грошовому — на 48 %. При цьому ринок в цілому покаже надбавку на рівні 21 %, досягнувши розміру в $435 млрд.