Поради щодо створення концепту гри

230

У хорошої гри багато складових, які зазвичай вводять початківців в жах: відмінний сценарій, значна механіка геймплея і приголомшливий арт.

З іншого боку, якщо у вас вже є ідея щодо створення відмінною інді гри або чергового хіта, такого, як, наприклад, Candy Crush, вам необхідно переконати вашу команду, що гра, над якою ви працюєте, буде успішною. Крім того, ви не повинні забувати про програмістів, яким також необхідно накидати план по захопленню світу.

Перед створенням гри необхідно розробити її концепт або документацію. Спробуємо зрозуміти, що таке концепт гри і що він має містити.

Що таке концепт гри

Якщо просто, то концепт гри — це те, як виглядає ваша гра на папері в зрозумілій для всіх оточуючих формі.

Це означає, що видавець/інвестори, арт-команда, розробники і навіть маркетологи будуть чудово знати, що від них вимагається. У концепті повинні бути описані етапи створення гри, все від сценарію до арту, а також способу монетизації.

Про концепт гри потрібно думати як про такий докладною інструкцією для всіх учасників проекту, при цьому дизайнери і розробники повинні мати можливість вільно висловлювати свої погляди на “життя”.

Концепт може відрізнятися від відділу до відділу, але він повинен містити всю необхідну для того чи іншого відділу інформацію. Наприклад, докладний опис типу анімації, яка буде відповідати стилю гри для аніматорів.

А вам, як ідейному людині потрібно думати про концепт як про спосіб продати гру. Продати ідеї інвесторам, продати концепти геймплея розробникам, арт — художникам.

Ключова ідея

Поради щодо створення концепту гри

Ключова ідея повинна міститися в самому початку концепту гри, вона повинна відображати саму суть гри. Це може бути декілька параграфів, що описують гру, включаючи її світ, тип персонажів і короткий екскурс в історію. Для талановитого письменника, прихованого у глибинах вашої неординарної особистості, це стане тієї самої довгоочікуваної можливістю реалізації прихованого потенціалу.

Поряд із ключовою ідеєю гри, необхідно також описати її ключові елементи, і дії, які будуть потрібні від гравця. Ступінь занурення в ігровий світ повністю залежить від складності гри. Наприклад, ви зібралися розробляти гру з оборони середньовічного замку з прекрасною принцесою для мобільних пристроїв. У концепті вам необхідно описати ключові моменти гри, її мету, а також те, як гравцеві пропонується обороняти свій замок, які плюшки потрібно збирати і що це дасть.

Цей список не має розтягнутися на тисячі тисяч сторінок. Такий опус краще відразу замінити на коротенький опис ключових особливостей гри, які вигідно виділять ваше дітище в ряду йому подібних. У читача після швидкого ознайомлення із запропонованою літературою” повинно виникнути стійке бажання пограти в гру, а також детально обговорити її в ролі вже експерта.

Інвесторам теж має бути цікаво

Відразу ж опустимо ймовірність самостійного фінансування ігри і перейдемо до райдужну перспективу існування щедрих інвесторів або видавця, які будуть з задоволенням і нетерпінням спонсорувати гру.

Інвесторам, для вкладення грошей в проект, потрібно розуміти, що проект буде вдалим капіталовкладенням, а їх гроші до них повернутися. І тут настає зоряний час концепту гри. Якою б чудовою не була б ваша гра, вона, в першу чергу, повинна бути цікавою для інвесторів з точки капіталовкладення, в іншому випадку вони просто не заглотят наживку.

Для цього вам потрібно буде скласти детальний план того, як ви плануєте заробляти на грі. Це може бути система монетизації, початкова вартість ігри, покупки усередині додатку або все це разом.

Пам’ятайте про дизайнерів

Поради щодо створення концепту гри

Арт-відділ повинен розуміти, що над грою якого типу вони будуть працювати. Наприклад, якими будуть ассеты, 2D або 3D. Ось чому не буде зайвим включити концепти в саму документацію, щоб дати зрозуміти художником, в якому напрямку вони будуть рухатися. Наприклад, у концепті гри сказано, що світ населений різного виду драконами. Створити такий світ буде непросто, якщо бюджет або час підтискають.

Пам’ятайте про розробників

Поради щодо створення концепту гри

Якщо дизайнерам потрібно розуміти, як виглядає дизайн персонажів, світу та ін., то розробникам потрібно розуміти обсяг робіт.

Такий підхід допоможе їм визначити складності проекту, то, чого треба уникати, а що допоможе поліпшити геймплей.

Виберіть платформу і аудиторію

У концепті також повинна міститися інформація про платформу, на якій ви збираєтеся випускати гру, а також цільова аудиторія.

І це не тільки допоможе команді розробників зрозуміти, що потрібно зробити для створення кроссплатформної гри, яку можна буде перенести під будь-яку систему або пристрій. Знання цільової аудиторії може вплинути на стиль арту або механіка геймплея.

Наприклад, якщо цільова аудиторія — діти возвраст від 6 до 12 років, то складна механіка геймплея або зомбі-персонажі стануть не кращим рішенням. Знання цільової аудиторії допоможе обом відділам працювати в потрібному напрямку, що зробить гру ще більш успішною.

Просіть у інвесторів досить

Концепт гри також можна використовувати для презентації гри потенційним інвесторам або студії-видавця. При плануванні бюджету намагайтеся уникати астрономічних сум і бути реалістом. Якщо це перша гра, то постарайтеся на чомусь зекономити, щоб справити найкраще враження на інвесторів. Наприклад, зробіть вибір на користь такого 3D-редактора, як Blender або Maya LT.

Також необхідно розуміти, що якщо це перша гра, то інвестори буде неохоче йти на операцію. Звичайно, бюджет таких ігор, як Halo або Call of Duty вимірювався в сотні мільйонів, однак видавці готові були піти на це, оскільки вони прекрасно розуміли, що їх витрати окупляться сторицею.

Якщо ви не збираєтеся підірвати ігрову громадськість таким хітом, як Halo або Call of Duty, варто залишатися реалістом і не чекати нереального бюджету. На щастя, концепт гри дасть інвесторам достатньо причин на спонсорування вашого проекту.

Чого варто уникати

При створенні концепту гри кожному з відділів необхідно надати достатньо інформації. Недостатньо побробный або занадто короткий концепт гри відразу ж позначиться на роботі відділів. Концепт гри повинен стати тим джерелом відповідей на питання, які будуть виникати у кожного відділу у міру роботи над проектом. А це значить інформація, що міститься в концепті, повинна допомогти всім працювати відповідним чином.

Крім того, не варто складати концепт гри в поспіху, приділіть йому належне, бо надалі це лише зіграє вам на руку. Непрофесійний концепт буде холодно сприйнятий не тільки видавцями або інвесторами, але і художниками з розробниками, завдяки яким ваша гра може побачити світ.

Якщо у вас є відмінна ідея для гри, запишіть її, бо вона повинна не лише залучати інвесторів, але і надихати художників і розробників на великі звершення. Хороший концепт гри — це своєрідний путівник, який допомагає регулювати процес створення вашої гри з самого початку і до моменту її передачі у щасливі руки гравців.

Хочете знати більше? Приходьте до нас!

Перекладач: Олена

Особлива подяка: Маргарита