Поради від аніматора «Ігор престолів»

240

Nicole Herr – аніматор по персонажам з Лос-Анджелеса, розповідає про те, як вона анімувала драконів Кхалісі і Грута, і дає поради.

Як довго ви вже працюєте аніматором і чому вирішили ним стати?

Аніматором я працюю з 1998 р., в якому я анімувала медузу для фільму «Сфера». Але насправді я почала замислюватися про кар’єру аніматора ще в старшій школі, коли вперше побачила «Русалоньку» в кіно. Завдяки цьому мультфільму я зрозуміла, чим би хотіла займатися.

В той вечір я прийшла додому і написала лист в студію Disney у Флориді в надії отримати пораду. Кілька тижнів пізніше мені подзвонив один з провідних аніматорів.

Який і чому у вас улюблений шот?

Їх так багато, що важко вибрати якийсь один. Наприклад, в «Фантазії 2000» мені довелося покадрово відновлювати оригінальний футаж 1940 р. Це було приголомшливо. В «Сфері» я вперше побачила свою анімацію на великому екрані. У «Стюарт Літтл 2» я вперше анімувала персонажа. В «Забороненому прийомі» я анімувала малятко-дракона і її смерть. Тоді я вперше працювала разом з риггером над ригом для шота.

Поради від аніматора «Ігор престолів»

© Marvel/Warner Bros.

У «Вартові Галактики» дуже багато вивчала персонажів, оскільки була аніматором за пост візуалізації. Моя задача полягала в деталізації анімації Ракети і Грута, їх особистостей і спільних дій.

Поради від аніматора «Ігор престолів»

© Warner Bros.

Але, напевно, самий мій улюблений шот все-таки з «Легенди нічних вартою». Я відповідала за шот з батьками, що відзначають досягнення сина в кінці фільму. Шот дуже простий, але мені потрібно було відтворити правильні емоції для кожного персонажа, а також гордість батьків. Цей шот наповнений емоціями і підтекстом. Однозначно, улюблений шот.

Можете розповісти, чим обов’язки аніматора персонажів відрізняються від аніматора реалістичних істот?

Робочий процес при анімації персонажів і істот практично однаковий. При блокинге я переключаюсь між тангентами Step і Spline. Насправді, все більше залежить від шота, а не від типу анімації. Головна відмінність для мене, коли я працюю з референсами і різним рівнем деталізації, полягає в тому, що я по-різному поринаю в самі шоти. Оскільки, чим реалістичніше шот, тим детализированней повинна бути анімація.

Якщо я анимирую мультяшних персонажів, то знімаю відео референс з себе. Намагаюся зосередитися на звуках і ритмі, коли працюю одночасно з колегами.

При анімації реалістичних персонажів я витрачаю дуже багато часу на вивчення тварин, яких я використовую в якості референса. Якщо при цьому я можу спостерігати це тварина наживо, то я роблю це. Це може бути похід у зоопарк, перегляд Discovery, веб-серфінг. Я намагаюся дізнатися максимально більше про тварину, вивчити її звички, руху, чудасії та дива. Наприклад, при анімуванні драконів «Ігри престолів» ми використовували в якості референсов кажанів, курчат і голубів. Також я витратила досить багато часу на вивчення оточення, на тлі якого мій персонаж потім повинен був рухатися. Потім я використала це оточення (фактично відзнятий матеріал) як референс того, що я можу робити, а що ні.

Який ваш підхід при анімації різних істот?

Референси. Маса референсов. Я намагаюся зрозуміти, що ця істота може робити. Не дуже-то просто спочатку зняти якусь дію, а потім на підставі цього заанимировать подібний рух. Я хочу знати заздалегідь, що я буду робити у шоти, ще до того, як я поставлю перший ключ. Іноді дуже складно знайти хороший референс для шота, і тоді просто намагаєшся зрозуміти, що і як повинен робити персонаж. При створенні ж референса необхідно відчувати, що робить наше тіло і як це відбувається, тому дуже часто я просто встаю і раз разом проробляю дії за персонажа. Іноді це займає навіть більше часу, ніж сама анімація.

Скільки часу у вас іде на анімацію одного шота?

Все завжди залежить від продакшену і самого шота. У деяких випадках на анімацію шота з 240 кадрів йде 40 годин, в інших більше. Більш складні анімації займають більше часу. Наприклад, у «Хранителів» на 5-8 секунд анімації Доктора Манхеттена нам давали тиждень. Але, як я вже говорила, все залежить від конкретного випадку, персонажа і графіка.

Поради від аніматора «Ігор престолів»

© DC/Warner Bros.

У трейлері до «Ігор престолів» ви перевели на мову анімації дракона. Як це було?

Анімувати Дрогона було одне задоволення. HBO використовують дуже гнучкий, якісний і продуманий клунь як для самого серіалу, так і для рекламного ролика, що дуже полегшило нашу роботу. При анімуванні Дрогона мені фактично довелося перевтілитися в дракона, зрозуміти його звички, характер, ставлення до Дейенеріс.

httpv://vimeo.com/62186139

І в результаті, весь той час, що ми працювали над роликом, я боялася, що зробила його надмірно складною особистістю. Але клієнтові це дуже сподобалося, і він попросив опрацювати його ще глибше. І, до речі, це був перший раз, коли дракони почали літати.

Якими референсами ви користувалися при анімуванні драконів?

Поради від аніматора «Ігор престолів»

Для анімації великих драконів Nicole використовувала пеліканів і кондорів в якості референса

Поради від аніматора «Ігор престолів»

Для анімації маленьких драконів Nicole використовувала кажанів і колібрі як референса

Головним чином, я відштовхувалася від типу дракона, якого анімувала. Якщо це був маленький дракон, то в якості референса я використовувала колібрі і кажанів. При анімації великих я відштовхувалася від великих птахів з схожою будовою тіла. Наприклад, пеліканів і кондорів. Нещодавно, я працювала з чотириногим драконом, який за характером був дуже схожий на лабрадора. Ну, я дуже довго грала з моїм лабрадором Піратом, потім змішувала його руху з механіку польоту кажанів і маленького макао.

При роботі над драконом недостатньо скласти якусь дику суміш з рухів і звичок різних тварин, необхідно вивчити самого дракона. А потім, виходячи з кращих якостей різноманітних тварин, зробити краще істота.

Крім усього іншого ви викладаєте анімацію. Які найпоширеніші помилки допускають студенти?

Все просто. Завжди плануйте свій шот і буде вам щастя. Але у студентів є мила звичка ускладнювати шоти. Вони забувають робити їх як можна простіше. Крім того, вони забувають про те, що навіть істоти є персонажами. Тому вони не знають, кого вони анимируют. В результаті у персонажів у шотах немає мотивації для дій. Ще студенти дуже не люблять вивчати відео референси з механікою роботи людського і тваринного тіла, то, як оточення впливає на досліджуване рух. Небажання рухатися слідом за персонажем, щоб вивчити, зрозуміти і відчути як рухається наше тіло, є досить поширеною помилкою практично всіх студентів. Відсутність розуміння ваги, використання неправильних референсов. Крім того, не потрібно боятися звертатися до викладача за допомогою і критикою.

Яку пораду дасте студентам?

Хороший аніматор повинен розуміти, кого він анімує, і чому персонаж виконує ту чи іншу дію. Ви повинні добре розуміти механіку дій того, що ви анимируете. Тому навмисний повтор вами дій, виконуваних персонажем, повинен бути присутнім обов’язково. Ніколи не приймайте на особистий рахунок те, що чуєте про своє шоти. Це дуже важливо для конструктивності і йде на користь справі в цілому. А ще пам’ятайте, що анімація – це командний вид спорту. Будьте частиною команди.

І, наостанок. Ви напевно мрієте заанимировать якийсь особливий шот. Який?

Так, наступний!

Читайте в нашій попередній статті про те, чим анімація для ігор відрізняється від анімації для кіно.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скулптинга, анімації та VFX.

Перекладач: Олена

Особлива подяка: Олені

Джерело