Представлений безпечний смартфон nitrophone 1 — той же google pixel 4a, але з іншого ос і за $750

86

Німецька компанія nitrokey випустила модифіковану версію смартфона google pixel 4a. Новинка, яка вийшла під назвою nitrophone 1, відрізняється підвищеним рівнем безпеки даних і забезпечує найкращу конфіденційність користувачів.

9to5google.com

Смартфон працює під управлінням орієнтованої на конфіденційність операційної системи grapheneos, заснованої на android. Новинка є першим кроком компанії по виходу на ринок смартфонів. До цього моменту nitrokey продавала лише ключі безпеки, а також портативні та настільні комп’ютери, що забезпечують високий рівень захисту даних.

По суті, grapheneos є єдиною відмінністю новинки від базового pixel 4a. Ця операційна система повністю позбавлена всіх додатків google і фокусується на наданні додаткових функцій забезпечення безпеки. Серед них шифрування макета pin-коду, автоматичний аварійний вимикач, який вимикає смартфон після певного періоду бездіяльності, і захист від відстеження, яка блокує доступ додатків до imei, mac-адресу та інших даних. Nitrokey також повідомляє, що ос включає захищені стандартні програми та сервіси, включаючи ядро та webview. Додатки google можуть бути встановлені на смартфон, але вони розміщуються в пісочниці, щоб убезпечити користувача від «зливу» персональної інформації. Крім того, користувач може замовити nitrophone 1 з «ампутованим» мікрофоном.

9to5google.com

Апаратно смартфон є звичайним pixel 4a. Ця конкретна модель була обрана через використання в ній чіпа безпеки titan m. Вартість nitrophone 1 становить $750, що більш ніж в два рази дорожче звичайного pixel 4a. Безпека коштує недешево.