Реалізм і стилізація: методи і підходи

530

Kim Aava — 3d artist, яка спеціалізується на оточенні. Сьогодні вона поділиться своїми роздумами на тему підходів до створення реалізму і стилізації.

Вступ

Kim Aava вивчала тривимірне мистецтво в Campus Gotland (Швеція). Під час навчання вона працювала над «The Solus Project» в Futuregames, потім її запросили на проект «Horizon: Zero at Dawn Guerrilla» в Амстердамі, а зараз почала працювати в VR-студії Fast Travel Games. Оскільки за час роботи вона встигла попрацювати в різних жанрах — як у реалізмі, так і в стилізації, Kim є чим поділиться на даний момент.

Реалізм і стилізація

Що ми маємо на увазі, коли говоримо про реалізм? Це може здатися досить очевидним, але реалізм повинен імітувати життя. Ваш об’єкт не обов’язково повинен існувати в реальному світі, але він повинен виглядати реально. Реалізм сьогодні відрізняється від того, який був 10 років тому в індустрії.
Хороший приклад — гра «Uncharted». Порівнявши гру 2007 року і випущену в 2017 році, ви можете побачити, як візуальну і технічну якість сильно відрізняється.
Реалізм і стилізація: методи і підходи Головний герой надто не деталізовано. Прикладами деталей, які були покращені, є шкіра, зморшки і одяг. 10 років тому PBR не існувало, а сьогодні це невід’ємна складова ігрових проектів. Те, що ми вважаємо реалістичним сьогодні, не буде актуально через 10 років. І все ж ми продовжуємо говорити, що він ніколи не виглядав краще, і в майбутньому буде важко зробити його більш реалістичним.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
На картинці вище ви бачите деякі ігри, які були випущені зовсім недавно, які вважаються реалістичними. Що їх робить такими? Можна навіть стверджувати, що такий тип графіки — це покращений реалізм. Мається на увазі, що кольори, світло й атмосфера більш яскраві і мають відмінну погоду і освітленість в порівнянні з тим, що ви побачите у своєму повсякденному житті в аналогічній середовищі. Як з фільмами та фотографіями, пост-процес робить картинку більш привабливою, атмосферної і чуттєвої.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Стилізація також змінилася в наші дні. З нею ви можете вільно грати з фігурами й кольорами, перебільшувати або видаляти деталі, щоб поліпшити зовнішній вигляд. У реалізмі ми відразу заподозрим, що такого об’єкта не може існувати.
Можна сміливо стверджувати, що реалізм — це теж свого роду стилізація сама і ніщо не є реалістичним, а виготовлено, щоб здаватися реалістичним в рамках сьогоднішніх технологічних обмежень.

Виклик для стилізації

Завдання стилізації полягає в тому, щоб передавати об’єкти з меншою кількістю деталей і акцентом на колір і форму. Вона може включати спрощення ліній, кольору, деталей поверхні, функціональності і відношення до інших об’єктів в сцені. Ви ж бачили березу в реальному житті. Як би виглядала стилізована береза? Це буде сильно відрізнятися в залежності від потрібного стилю і художника.
Стилізація найчастіше використовується для опису художнього стилю, який володіє більш мультяшними рисами, ніж полуреалистичный стиль, який зазвичай швидше відповідає реалізму в деталях. Оскільки стилізована графіка дуже різноманітна, немає єдиного набору керівних принципів. Його можна лише умовно розділити на дві категорії: надмірно перебільшена стилізація і мінімалістичні стилізація.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Перебільшена стилізація — це гра в формі і силуеті, основна увага приділяється великим деталей і форм. В цьому стилі ви перебільшуєте форму об’єкта або видаляєте частину, в залежності від важливості того, що повинен передати об’єкт. Приклади такої стилістики: «Ratchet», «Clank» і «Overwatch».
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Вище наведено приклад, який пояснює розумовий процес, коли вам потрібно вибрати, чи потрібно деталізувати об’єкт або видалити його. Наведений вище приклад — це електричний стовп. Об’єкт складається з дерев’яних балок і ці важливі деталі. Крім того, він має невеликі циліндричні ізолятори (відмічені червоним). Щоб мати можливість проводити струм, важливо залишити ізолятори? Важливо розповісти історію про об’єкт або це виглядає нерозумно в даному контексті? Це все питання, які необхідно задати собі, розглядаючи рефи під час створення.
Також важливо віддаленість об’єкту від персонажа. Якщо він знаходиться досить далеко, немає сенсу моделить всі тонкощі. Вам варто продумати лише силует об’єкта.
Мінімалістична стилізація відносно проста. Вона характерна невеликою кількістю деталей як за кольором, так і за формою ви намагаєтеся передати мета об’єкта та його функцію. Він зазвичай позбавлений всіх середньої і дрібної деталізації, не має карт нормалей і використовує тільки diffuse map. На рисунку показані приклади: Firewatch і The Journey. Ви можете бачити, що земля — пісок, хоча це всього лише однорідний коричнево-оранжевий колір. Ви також можете побачити гору на тлі, яка лише завдяки силуету виглядає як гора.
Реалізм і стилізація: методи і підходи

Скульптинг

Для стилізації і реалізму все починається з аналізу референсов. Давайте почнемо з аналізу простого об’єкта, такого як мандарин. Мандарин — досить простий об’єкт без складного силуету, тому є гарною відправною точкою при аналізі об’єкта, перш ніж перейти до більш складних об’єктах.
При погляді на вихідне зображення, художниця намагається спочатку шукати більш великі фігури, потім середні, дрібні і мікроструктурні деталі. Які характеристики цього об’єкта? Визначення характеристик допомагає в створенні реалістичного зовнішнього вигляду і стилізації. Підкресливши необхідні деталі, ви зможете відтворити їх, щоб імітувати реальність, але ви також повинні знати, які деталі можуть бути поліпшені або змінені при стилізації.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Грунтуючись на цьому аналізі, внизу створено два варіанти цього об’єкта. Ви можете бачити, як форма все ще овальна, але трохи нерівномірна, оскільки це органічні форма. У мандарини в стилі реалізму є пори зверху, де гілка стосується кореня (зелена вершина мандарина). Микродетали допомагають йому отримати нерівну текстуру, яка робить її грубою. Для стилізованого фрукта художниця зберегла кілька пір і збільшила їх, це також допоможе зробити його менш схожим на помаранчевий помідор, який не має деталей поверхні і більш глянцевий. Вам потрібно буде знайти загальні фігури і деталі, які переконають гравця в тому, який тип об’єкта вони бачать, незалежно від стилю, який ви використовуєте.
Реалізм і стилізація: методи і підходи

Силует

Це дуже важливий аспект для будь-якого об’єкта, як для простих об’єктів, таких як мандарин, так і для більш складної форми, такий як дерев’яний пеньок або персонаж. Об’єкт повинен бути пізнаваний.
Можете порівняти самі — реалістичний дерев’яний пеньок і стилізований. Ви можете побачити підхід до форми, силуету і деталей при роботі з різними стилями. Для стилізованого підходу була обрана перебільшена стилізація.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
У скульптурі художниця розділяє різні рівні деталізації. Порядок такий: силует і великі форми, дрібні деталі і деталі микроповерхности.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Силует і великі деталі. Визначення силуету об’єкта є найбільш важливим, коли ви починаєте скульптить. Дивлячись на великі пропорції, силует і загальну форму, існує невеличка різниця між реалістичним і стилізованим об’єктом. Реалістичний пень має в деяких областях більш органічний вигляд, особливо в нижній частині додано більше прямих ліній. При скульптурі великої форми і силуету важливо зробити об’єкт впізнаваним і просто працювати з формою. Крім того, ви можете легко змінювати і настроювати силует, перш ніж поринути в деталі. Починаючи з деталей, буде складно виправляти загальну форму.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Середня деталізація — це ті деталі, які впливають на силует, але не створюють базову форму, як видно з наведеного вище прикладу. У цьому прикладі середні деталі — це відколи на вершині пня. Важливо подумати про те, як стався розкол, коли інша частина стовбура дерева була зірвана. Якби верхню частину відпиляли, то вона виглядала рівно з невеликими сколами по краях.
Розщеплення і нерівномірність присутні як у реалістичному, так і в стилізованому об’єкті, але в другому випадку вони зведені до мінімуму і спрощені, щоб уникнути шуму. Реалістичний має більш дрібну зубчатость, щоб імітувати вид реального пня.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Дрібна деталізація. Ці деталі не змінюють загальну форму і силует, але вони формують характеристики і поверхню об’єкта. Кора є характерною рисою дерева, вона може бути присутнім чи ні. Подивіться на сучок на малюнку зверху. В даному випадку він ніяк не впливає на силует. Подумайте, в результаті чого він утворився, як це впливає на форму реального об’єкта. Форма стилізованого сучка безпосередньо пов’язана з стилістикою кори і спрощена в порівнянні з реалізмом.
Реалізм і стилізація: методи і підходи

Вище — крупний план дерев’яних кілець. Вони показують вік дерева, бачачи, що пень досить товстий, можна припустити, що дерево досить старе, тому додаємо кількість, яка має сенс для нього. У стилізації це складніше показати, оскільки додавання великої кількості кілець зробить поверхню занадто гучної і зернистою. Для стилізованого були залишені менші кільця.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Микроповерхность.Це самі докладні деталі об’єкта. Ви повинні переконатися, що ви вже пройшли всі інші етапи, так як після цього буде дуже складно повернутися, наприклад, на етап силуету і правити його.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Загалом, деталі микроповерхности — це додавання шуму, таких як зернистість кори, поверхню іржі, невеликі тріщини і т. д. Такі шуми ми додаємо виключно для реалістичних об’єктів, стилізація в них не потребує. У цьому випадку можуть бути додані тріщини і відколи, але вони повинні бути перебільшені і збільшені.
В якості остаточного порівняння нижче представлені нормалі двох пнів.
Реалізм і стилізація: методи і підходи

Текстурінг

У стилізованого об’єкту, менше деталей і більш крупні форми, що передбачає, що його легше текстурить. Старі hand paint техніки вимагали промальовування світла і тіні вручну, щоб не використовувати normal і specular. Додавання світла і тіні в дифузному кольорі було необхідно із-за технічних обмежень. Завдяки PBR, ми можемо полегшити собі життя в цих двох стилістиках. Для карти кольору в стилізації ви можете поліпшити деталі, додати відблиски і тріщини в текстурі, щоб підкреслити глибину.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
На малюнку вище зображено остаточна текстура. У фінальних сітках немає спеціального шейдера, вони використовують тільки Albedo, Normal, Gloss, Specular і Ambient Occlusion.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Вищевказаний рендеринг демонструє той же дерев’яний пень, але тільки з Albedo і неосвітленим матеріалом. Більшість середніх, малих і микроповерхностных деталей видно тільки при освітленням сцени. Нижче наведено карти альбедо як для стилізованого, так і для реалістичного дерев’яного пенька для порівняння.
Реалізм і стилізація: методи і підходи
Художниця використовує карту curvature приблизно на 5% і накладає коричневим кольором, щоб додати трохи бруду в щілини, виділяючи додаткову глибину в сітці.
Реалізм і стилізація: методи і підходи

Реалізм і стилізація: методи і підходи
На двох наведених вище малюнках показані одні і ті ж об’єкти при різному освітленні. Доданий коричневий колір в тріщинах не впливає на тіні, хоча він покращує деталі кори при нудних умовах освітлення.

Висновки

Перед стартом переконайтеся, що ви знайшли достатньо референсов, проаналізуйте їх. Продумайте великі, середні, дрібні і микроповерностные деталі. Це не менш важливо, незалежно від стилю. Це буде корисно протягом усього творчого процесу, оскільки ви вже визначилися із планом дій, зменшивши переривання робочого процесу і проанализируя деталі, які ви, можливо, не помічали до цього. Для стилізованого проекту важливо також встановити робите ви перебільшену або мінімалістичну стилізацію. Рішення в стилі впливають на силует, а також на те, як ви будете проробляти деталі.
В якості остаточного висновку пам’ятайте, що немає правильних способів створення. Важливо лише, наскільки успішно вам вдалося передати суть об’єктів.

Читайте новини першими на нашому каналі в Telegram

Журналіст: Simply_Better

ДЖЕРЕЛО