Ремонт macbook pro 15-заміна клавіатури і акумулятора

14

У статті опишемо процес ремонту macbook 15 дюймів 2017 року . Суть поломки: клавіші на клавіатурі випадають і дуже погано тримає заряд (всього пару годин), а далі йде в сон. Замало буде для ноута 2017 року.

Ще з моделей кінця 2016 року якась біда у apple з клавіатурами в макбуках. Також як і проблеми з шлейфом матриці і відеочіпами, до речі, і в imac теж. Неподобство. Гаразд, не будемо засмучуватися!

Клавіатура в ноутбуках apple на заклепках, а хтось скаже, що замінити її неможливо. Це складно, але можливо! акумулятор теж непросто змінюється. А ще, якщо все зробити правильно, то це буде дешевше в два рази, ніж заміна топ-кейса повністю!

Знімаємо кришку, прибираємо пил

Дуже важливий крок-відключаємо акумулятор! дуже просто вбити макбук, якщо не відключити акумулятор і почати копошитися в ньому (продовжити розбирання). Відключаємо всі шлейфи і викручуємо гвинти на платі. Головне не переплутати гвинти: їх кілька видів і різної довжини . Будьте обережні!

Витягуємо материнку

Відключаємо шлейфи, знімаємо вентилятор і викручуємо гвинти

демонтаж акумулятора

Як кажуть клієнти: це ж фігня, два болтика і відклеїти батарейку. На ютюбі роблять за пару хвилин. Самому робити лінь, погода погана, лол)

Поспішаємо розчарувати. Є незручний нюанс: необхідно нагріти акум до 60-70 градусів. У кустарних умовах і без досвіду це складно зробити рівномірно і не перегріти. можна влаштувати пожежу! вже повірте, літієві акумулятори можуть не пробачити ігор з ними, особливо, якщо це пов’язано з перегрівом.

Правильно підігріти можна використовуючи нижній підігрів ік паяльної станції. Після цього батарея без особливих зусиль відклеюється.

Далі складніше: під тачпадом теж знаходяться банки аккума і корпус там прогрівається менше. Потрібна люта акуратність і зусилля, бо там знаходиться електроніка тачпада, яка нічим не захищена. Ще зверніть увагу на плату акумулятора, — їй теж потрібно приділити увагу і нічого не зламати . Для цього можна на час попередньо її заклеїти. До установки нового акумулятора в macbook повернемося після того, як розберемося з клавіатурою і приведемо в порядок систему охолодження)

знімаємо клавіатуру!

Наші дії:

  • відключаємо шлейф клавіатури;
  • відклеюємо фольговану плівку. Щоб акуратно її зняти і не порвати, потрібно паралельно піддувати феном швидким потоком 150-160 градусів;
  • по периметру і середині клави викручуємо гвинти і два маленьких болтика з різьбленням.

заклепки

Крім болтів і гвинтів, клавіатура міцно прикріплена заклепками! зняти їх-найскладніша дія, бо вони як укопані.

У нас 3 варіанти:

  1. силою витягнути клаву з топ-кейса і щипцями прибрати залишилися заклепки. Цікаво, але можна погнути перегородки між клавіш, тому пропускаємо цей варіант;
  2. гравером зрізати капелюшки заклепок;
  3. витягнути заклепки довгастим чимось)

Йдемо через другий варіант!

Невеликий металевий шпатель і заклепки

Після зняття клавіатури, відірвані капелюшки видаляємо бокорізом. Клава приклеєна двостороннім скотчем, який потрібно проклеїти при установці нової клавіатури в macbook.

Про всяк випадок проклеїмо клеєм по периметру

Знімаємо захисну плівку з стрічки і встановлюємо нову клавіатуру

Перевірте, що стрічка не заважала ходу клавіш! закручуємо всі гвинти-болти в свої місця і клеїмо плівку. Вентилятори міцно притиснуть клавіатуру по краях, а знизу і зверху є болти. Так що відсутність заклепок нам не завадить! а ще клавіатура з текстоліту і досить міцна і міцна на вигин.

З клавіатурою все!

заміна термопасти

Так як ми зняли материнку, то чому б не прочистити систему охолодження? по-хорошому б поміняти термопасту на нову, чим і займемося. Чистимо від пилу, знімаємо со, прибираємо стару і мажемо нову пасту, наприклад, arctic cooling mx-2 або mx-4 — відмінні пасти. Далі встановлюємо зі назад.

зворотна збірка

Рівно приклеюємо на скотч новий акумулятор.

Рівненько акуратно встановлюємо і прикручуємо материнську плату. Підключаємо всі шлейфи, крім акумулятора! коли будемо закривати кришку, тоді підключимо акум.

На цьому все. Описане в статті не є інструкцією до дії. Пам’ятайте, що всі дії проводяться вами на свій страх і ризик. Щоб уникнути псування майна, зверніться за кваліфікованою допомогою в авторизований сервісний центр.