Рогозін: супутники starlink ілона маска можуть використовуватися у військових цілях і для поширення антиросійського контенту

15

Генеральний директор роскосмосу дмитро рогозін вважає, що супутникове угруповання starlink компанії spacex ілона маска, використовувана для забезпечення швидкісним інтернетом важкодоступних куточків планети, в майбутньому може застосовуватися у військових цілях, в тому числі для управління крилатими ракетами, спецназом і агентурною мережею. Крім того, як вважає чиновник, супутники starlink цілком можуть роздавати через свою мережу «антиросійський контент».

Тасс / сергій савостьянов

«всі говорять, що це приголомшливо, це приватний інвестор. Слухайте, не треба розповідати казки! цього року вони отримали близько $900 млн, вся субсидія $20 млрд — на найближчий період. Виникає питання, а державі чому це потрібно? тому що такого роду космічні апарати роздають інтернет, вони здатні стати єдиним плечем для управління крилатими ракетами, їх “перепрошиванням” польотного завдання вже в самому польоті, [можуть використовуватися для] управління спецназом, агентурною мережею, [робити] розкладання безпосередньо на мобільні телефони за допомогою того самого інтернету так званого контенту суто політичного і, швидше за все, антиросійського, щоб ми не могли суверенно захистити свій власний інтернет», — цитує тасс думку рогозін, висловлене в ефірі першого каналу.

Глава роскосмосу зазначив, що космічного агентство не збирається стояти на місці. «у нас є програма “сфера”, в цьому році ми її представили президенту і будемо виводити сотні своїх апаратів, щоб забезпечити для себе захист власного суверенітету в цьому інформаційному середовищі», — заявив рогозін.

Спочатку передбачалося, що до складу «сфери» увійдуть 542 супутника, включаючи 15 супутників зв’язку, 12 апаратів «скіф» для широкосмугового доступу в інтернет, 264 супутника «марафон» для інтернету речей і 251 апарат для спостереження землі. Потім з’явилися повідомлення про можливе скорочення супутникового угруповання до 380 космічних апаратів.