Що таке скиннинг

268

Існує кілька шляхів створення якісного рігга, одним з яких є прискиннивание скелета до персонажу або об’єкта. У статті розглядаються основні помилки і способи їх уникнення, а також наводяться кілька корисних порад і хитрощів.

Що таке скиннинг?

Що таке скиннинг

Скиннинг – це процес прив’язки 3D-меша до створеним спеціально заради цього випадку джоинтам. Це означає, що джоинты будуть впливати на вертексы моделі, рухаючи їх в 3D-просторі відповідним чином.

Наприклад, джоінт зап’ястя персонажа повинен контролювати тільки зап’ястя персонажа. При переміщенні зап’ястного джоинта не повинно рухатися, наприклад, плече або вухо персонажа.

Саме для цих цілей і створений скинниг, який не тільки контролює те, як рухається модель, але і стежить за коректною деформацією меша.

В Maya необхідно дуже уважно працювати з командою Smooth Bind, яка прив’язує весь скелет до мешу за помахом кліка.

За замовчуванням Smooth Bind працює за принципом знаходження найбільш близьких до джоинтам вертексов, призначаючи їм вплив на підставі відстані. Все це чудово і прекрасно, але не означає, що комп’ютер зробить за вас всю роботу, а це значить, що в деяких випадках (якщо не у всіх) вплив джоинтов необхідно розфарбовувати вручну.

Правда, було б чудово, якби всю роботу можна було б зробити по помаху кличу? Але наш світ недосконалий, тому прив’язка скелета до мешу може виявитися досить трудомістким процесом.

Ще однією важливою частиною процесу скиннінгу є розфарбування ваг, за допомогою якої можна коректно відрегулювати вплив джоинтов.

Що таке скиннинг

Як вже згадувалося раніше, при автоматичної прив’язки скелета до мешу, комп’ютер не дуже-то розуміє, як саме розподілити вплив між джоинтами на вертексы. І тоді приходить черга розмальовки ваг.

Пересувайте джоинты, щоб подивитися на їх вплив

Що таке скиннинг

При скиннинге ідіть від простого до складного, почніть з однієї ділянки моделі, добийтеся того, щоб вона добре виглядала, і переходьте до наступного. Після цього обов’язково перевірте, як розподіляється вплив джоинтов, обертаючи або переміщаючи їх.

Можете навіть створити дуже простеньку анімацію, заключуйте потрібний джоінт і подивіться, як меш деформується під час анімації. Швидше за все, саме на цьому етапі виявиться некоректна деформація або невірне вплив джоинтов. Зараз подібні проблеми досить легко пофіксити розфарбуванням ваг. При такому підході ви працюєте тільки з проблемними ділянками, що значно економить час.

Віддзеркальте ваги

Час можна заощадити, якщо віддзеркалити ваги розфарбованої половинки меша. Наприклад, ви витратили нереальна кількість часу на розфарбовування ваг руки, скін виглядає ідеально, тому тепер все, що вам залишилось – віддзеркалити ці ваги на іншу руку.

Перевірте, щоб всі були зшиті вертексы

При роботі зі скіном фактично ви редагуєте вплив кожного джоинта на вертексы моделі, тому щоб уникнути складнощів, необхідно упевнитися, що всі вертексы моделі зшиті. В іншому випадку скиннинг таких ділянок утворює дірки в меші, які часто можна побачити тільки при розфарбуванні ваг, що означає, що все доведеться переробляти спочатку.

Для цього просто двічі перевірте всі сумнівні ділянки меша, щоб не пропустити не зашиті вертексы.

Хочете знати більше? Приходьте до нас!

Журналіст: Альона