Швидке текстурування в Mudbox

260

#444 3D-художник Wayne Robson розповідає, як легко і швидко затекстурить дерево в Mudbox.

Wayne Robson – художник-фрілансер, один з інструкторів Autodesk. У числі його клієнтів Cartoon Network, Disney, Hasbro, Open University, Sky TV, BBC Films і канал Discovery, а за спиною багатий досвід текстурування.

Малювання річних кілець пензлем Projection

Перевірте, щоб у вкладці з шарами була натиснута кнопка Paint створіть нову текстуру Diffuse. Почніть з розміру 4K, оскільки текстуру завжди простіше зменшити пізніше. Зробіть активною вкладку Paint Tools виберіть кисть Projection. Mudbox скаже, що не бачить активних зображень цього проекту, тому скористайтеся вкладкою Image Browser і виберіть зображення, яке ви будете використовувати для створення текстури річних кілець. Приміряйте обрану текстуру моделі за допомогою RMB, LMB і клавіші S. Не бійтеся вилізти за край кілець, це завжди можна виправити.

Layer Masks спрощують роботу з річними кільцями

Швидке текстурування в Mudbox

При активній текстурі річних кілець натисніть на маленьку стрілочку і виберіть New Layer Mask. Далі використовуйте кисть чорного кольору. Для цього натисніть на іконку кольору і змінити колір на суцільний чорний. Розфарбуйте ділянки поза річних кілець, які необхідно замаскувати. Можливо для деяких з них необхідно буде використовувати кисть іншого розміру або настроїти криву Falloff у вкладці Falloff.

Створення карти Bump

Швидке текстурування в Mudbox

Тепер створіть шар Bump. Для цього натисніть на іконку нового шару і виберіть Bump як тип шару. Далі сдублируйте текстуру річних кілець на шар Bump з допомогою MMB і налаштуйте інтенсивність шару. Порожній оригінальний шар Bump можна видалити, а потім за допомогою шару з маскою підкоригувати текстуру, оскільки маски не дублюються разом з текстурою.

Кисть Projection для кори

Швидке текстурування в Mudbox

Виберіть зображення, яке ви хочете використовувати для кори дерева, а потім за допомогою пензля Projection перенесіть текстуру на модель. При текстурировании намагайтеся дотримуватися скульпта, це дозволить краще зімітувати справжнє дерево. Створіть новий шар Mask і замаскуйте необхідні ділянки, щоб уникнути накладення текстури кори на текстуру річних кілець. Сдублируйте шар з корою і зробіть з нього Bump, після чого налаштуйте інтенсивність карти. Потім зробіть активним шар з кільцями, натисніть на кнопку «>» і виберіть команду Adjust Color. Використовуйте її для того, щоб збалансувати колір кори.

Додавання моху

Швидке текстурування в Mudbox

І знову скористайтеся пензлем Projection в поєднанні з текстурою або фотографією моху. Але тільки на цей раз виберіть штамп із вкладки Stamps або завантажити свій власний. Намагайтеся, щоб по краях кисті не було різких переходів. В кінці знову сдублируйте шар і зробіть з нього карту Bump, після чого виберіть пензель типу Foam і трохи пролепите мох. Мох також пом’якшить форми, розташовані нижче його.

Останні штрихи

Швидке текстурування в Mudbox

В кінці пролепите різні дрібні деталі, що додають реалістичності, і налаштуйте текстурні карти. Ви також можете малювати поверх існуючих шарів з картами Bump, щоб відкоригувати або додати деталей з допомогою однієї з кистей чорного або білого кольору. Пам’ятайте, що білий колір буде «вдавлювати», чорний «видавлювати». Якщо ви закінчили з шарами, то можете ще освітлити або затемнити деякі ділянки текстур за допомогою кистей Dodge і Burn. Таким же чином ви можете намалювати і будь-які інші текстури, такі, як Specular або Reflection.

Кілька порад наостанок:

По мірі того, як будете ліпити, ви зрозумієте, що малювати текстуру потрібно згідно скульптура, щоб вона працювала, а не проти нього.

Працювати з шарами масок в Mudbox простіше, ніж намагатися добитися ювелірної точності китицями.

Налаштуйте збереження в режимі Incremental, щоб ви завжди могли повернутися до попередньої версії файлу.

Працюйте з UV-розгорткою акуратно, уважно перевіряйте її перед експортом моделі в Mudbox, в іншому випадку програма попередить вас про помилки в UV.

Читайте в нашій попередній статті making of зброї з «Району №9».

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело