Собівартість флагмана iPhone Xs Max виявилася набагато нижче ринкової ціни

230

Фахівці TechInsights розрахували, у скільки обійшлося виробництво недавно вийшов флагмана Apple.

Компанія, що спеціалізується на детальному розборі смартфонів і визначення їх собівартості, вибрала для аналізу новинку – iPhone Xs Max A1921, який на сьогоднішній день являє собою найдорожчий девайс «яблучного» бренду. Узята для дослідження модель з внутрішньою пам’яттю 256 Гб на американському ринку оцінюється приблизно в $1250.

За даними проведеної експертизи і розрахунку цін всього «заліза», собівартість 6,5-дюймового айфона знаходиться в межах $450. Це на $50 більше, ніж виробництво торішнього флагмана iPhone X, і приблизно на третину менше роздрібної ціни на споживчому ринку США, де сама бюджетна збірка (з 64 Гб внутрішньої пам’яті) починається від $1099, а пристрій з 512 Гб пропонується за $1450.

Як і очікувалося, найдорожчим компонентом став екран з AMOLED-матрицею, постачальником якого виступає Samsung. Його ціну експерти оцінили приблизно в $80. За ним слідує процесор, який оцінюється фахівцями TechInsights близько $72. Збільшують собівартість виробництва iPhone Xs M пристрій пам’яті (за оцінками – $65), різні сенсори, датчики і модулі – від $18 до $23, сам корпус – $58. Несподівано найдешевшим компонентом стала батарея, яка обійшлася Apple в $9.

Однак звинувачення Apple встановлення надмірних націнок на підставі проведеної експертизи не має достатніх підстав. По-перше, для підрахунку бралися тільки ринкові ціни комплектуючих, а по-друге, самі експерти кажуть, що не враховували інші супутні витрати – розробку апаратних і програмних компонентів, дослідницьку роботу, створення дизайну, логістичні і маркетингові витрати і т. д.

Джерело: http://megafaza.com.ua/