Sony bravia xr: телевізори з когнітивним інтелектом

71

У 2021 році sony серйозно прокачала начинку телевізорів. Лінійка bravia xr отримала процесор з когнітивним інтелектом, який обробляє зображення і звук з урахуванням того, на що в першу чергу звертає увагу людина. Свіжі моделі під зав’язку напхані технологіями, що підвищують користувальницький комфорт. Розповідаємо про новинки докладніше.

Еволюція розумних телевізорів

Bravia xr — топова серія телевізорів японського бренду, що надійшла на російський ринок влітку 2021 року. Моделі отримали найактуальніші напрацювання sony в області зображення і звуку. Ключова особливість пристроїв-процесор cognitive processor xr. Чіп, що враховує когнітивні особливості людини, забезпечує повне занурення в те, що відбувається на екрані. Простіше кажучи, це нове покоління штучного інтелекту для гаджетів. Минула версія ші для тв-панелей спиралася на машинне навчання. Виходило непогано, проте нейромережа не завжди розуміла контекст того, що відбувається і обробляла картинку занадто незграбно.

Свіжа технологія навчена тому, як глядачі бачать і чують. Вона покращує зображення з поправкою на сприйняття людини, використовуючи його перспективу зору і фокусування на об’єктах. Процесор одночасно аналізує всі елементи кадру: колір, контрастність, яскравість, чіткість і так далі. Після цього відбувається когнітивна обробка картинки. Потужні алгоритми відтворюють текстуру, збільшують роздільну здатність, усувають шуми, а також надають глибину і реалістичність тим деталям, які залучають нас в реальному світі. Наприклад, в сценах, де присутні люди cognitive processor xr розпізнає фігури людей, виділяючи їх на загальному тлі і надаючи їм природне відчуття обсягу. Звичайні чіпи з машинним навчанням застосовують грубу обробку всього, що відбувається на екрані, в результаті чого виходить плоска картинка.

Телевізори sony отримали безліч опцій для обробки відео.

Так, xr triluminos pro розширює колірне охоплення зображення, xr upscaling масштабує будь-який контент до 4к або 8к з мінімальними втратами якості. А завдяки xr hdr remaster, що аналізує кольори і контрастність, будь-яке зображення стає більш реалістичним.

Процесор з когнітивним інтелектом виводить звучання тв-панелей на новий рівень. Технології xr sound position і xr surround роблять звук об’ємним без установки багатоканальної акустики. Звук буквально огортає глядача з усіх боків-ефект як в кінотеатрі. До того ж розумна система розпізнає рух джерела звуку на екрані і переміщує його в просторі між динаміками. Тому здається, ніби звук виходить безпосередньо від об’єктів на дисплеї. В результаті занурення в фільми і серіали можна порівняти з відвідуванням кінотеатру.

Bravia xr x90j-багато функцій за оптимальною ціною

X90j пропонує оптимальне співвідношення ціни і функціональності в сегменті 4к. Модель відрізняється барвистою рк-панеллю роздільною здатністю 4к з діагоналями 55, 65 і 75 дюймів. У матриці використовується full array світлодіодне підсвічування, що має незалежно керовані зони затемнення.

Це дозволяє зробити зображення реалістичним і контрастним. А завдяки підтримці стандартів hdr, hlg, hdr10, dolby vision формується якісна картинка з широким динамічним діапазоном.

Частота оновлення матриці-120 гц.

Для екшен фільмів, любителів спорту і сучасного геймінгу висока швидкість розгортки має важливе значення. Зображення стає більш плавним і чітким, особливо в динамічних сценах. Останнє покоління консолей підтримують високу герцовку, а топові відеокарти дозволяють грати в 4к з частотою 120 гц, так що всі любителі ааа-хітів залишаться задоволені.

В якості платформи для смарт-тв використовується google tv, створена спеціально для телевізорів. Головний екран сильно змінився: інтерфейс став більше фокусуватися на контенті і персоналізації. Розумна система аналізує переваги власника і радить конкретні стрічки. Скажімо, цінителі екшену будуть частіше бачити в рекомендаціях блокбастери, а фанати любовних історій — мелодрами. Пошук теж прокачали. Тепер він в першу чергу показує результати онлайн-кінотеатрів, на які у користувача є підписка.

Детальніше про bravia xr x90j

Bravia xr a80j — oled і топовий звук

A80j — максимально наворочена модель з барвистою oled-панеллю. Телевізор отримав дозвіл 4k і три варіанти діагоналі: 55, 65 і 77 дюймів. Матриця відрізняється високою контрастністю, а також насиченим і глибоким чорним кольором. Цього вдалося домогтися завдяки роботі самоподсвечивающихся пікселів, які включаються і вимикаються незалежно один від одного. Словами складно передати той рівень картинки, який видає пристрій, — краще просто побачити наживо. Додайте до цього процесор з когнітивним інтелектом і фірмові фішки для поліпшення картинки — отримаєте максимально живе і реалістичне зображення.

Ще одна особливість тв — функція acoustic surface audio+.

Інженери сховали сабвуфер за дисплеєм, щоб потужний і глибокий бас йшов прямо з екрану. Відчуття від аудіо можна порівняти з відвідуванням кінотеатру — там аналогічним чином встановлюють частину акустики за екраном. Ось чому bravia xr a80j можна використовувати без саундбара-модель сама по собі забезпечує гучне і насичене звучання. Пристрій розпізнає людську мову на дисплеї, посилюючи її гучність і чіткість, а також усуваючи перешкоди у вигляді сторонніх звуків. Це особливо актуально під час тривалих екшен-сцен, коли вибухи і перестрілки заглушають голоси героїв.

Телевізор отримав повноцінну підтримку hdmi 2.1, а саме дозволу 4к з частотою оновлення до 120 гц і адаптивну синхронізацію hdmi vrr. Все це гарантує максимальне задоволення від геймінгу. Модель працює під управлінням google tv. Операційка, крім зручного інтерфейсу, дозволяє встановлювати безліч додатків з магазину play market. А за виведення картинки з мобільних пристроїв на ios і android відповідають технології airplay 2 і chromecast.

Bravia xr z9j — преміальна картинка з 8k

Xr z9j — флагман для тих, хто не звик себе в чому-небудь обмежувати. Це величезна панель на 75 або 85 дюймів з роздільною здатністю 8к. Матриця full array led забезпечує яскраву і насичену картинку, а опція x-wide angle дає широкий кут огляду, порівнянний з oled.

Контенту для 8к-телевізорів поки небагато, тому новинка отримала функцію xr 8k upscaling. Потужний когнітивний процесор автоматично масштабує будь-який контент до якості, близької до оригінального дозволу панелі. На основі баз даних, завантажених в пам’ять апарату, алгоритми відтворюють найдрібніші деталі на зразок текстури каменів і шерсті тварин.

Особливі датчики оптимізують яскравість і коригують баланс білого на екрані, підлаштовуючись під освітлення кімнати. Тв сертифікований за стандартом imax enhanced, тобто видає кінотеатральне зображення. З аудіо теж все відмінно: великий телевізор має потужну акустику. Звук повністю синхронізується із зображенням, посилюючи ефект занурення. Спрямовані на власника сабвуфери забезпечують потужні баси, причому незалежно від розташування апарату.

Підсумки

Лінійка bravia xr, завдяки новому процесору з когнітивним інтелектом, вивела якість зображення тв-панелей на новий рівень. Настільки ж вражає і звук-за це спасибі ряду функцій xr sound і додатковим програмним поліпшенням. Не кажучи вже про розсип геймерських фіч і спритну платформу google tv.