Створення глиняних персонажів в Maya

327

Кілька порад про те, як використовувати систему шейдинга, матеріалів і світла в Maya, працюючи з зовнішнім виглядом простих персонажів.

Для того, щоб модель виглядала як глиняна, потрібно працювати над світлом, шейдингом і самою моделлю. Потрібно знайти баланс між детальністю моделі і displacement’ом, призначити матеріали і виставити світло, які допоможуть створити потрібний ефект.

Хоча можна спробувати додати деталей моделі вручну, щоб створити ефект рукотворності, але використання процедурних шейдерів може скоротити час роботи і дати відмінний результат.

1. Додаємо базові деталі

По-перше, відмінним способом удосконалення моделі буде використання інструменту Sculpt Geometry Tool. Краще не закривати вкладку Tool Options під час роботи, вам швидше за все доведеться налаштовувати силу впливу інструменту в процесі роботи.

Створення глиняних персонажів в Maya

2. Налаштовуємо displacement

Як тільки ви закінчили з грубими налаштуваннями, виберіть поточний матеріал геометрії у вікні Hypershade і призначте процедурну текстуру Solid Fractal на displacement в атрибутах Shading group. Створіть ноду place3dtexture в робочій області та натисніть Fit to BBox (Bounding Box).

Таким чином, фрактал буде підігнана точно під розміри вашої моделі. Переконайтеся, що у вашій моделі коректні ювишки (UV’s). Глибина displacement контролюється атрибутами Solid Fractal Alpha Gain (множник сили) і Alpha Offset (зсув) в сувої Color Balance. Shading network повинен виглядати наступним чином:

Створення глиняних персонажів в Maya

3. Рендерим

Тепер можна отрендерить сцену і подивитися на перші результати. Буде потрібно час, щоб налаштувати силу впливу displacement’a, але відразу варто ставити невеликі значення. Якщо у моделі гострі краї — її можна згладити. Також допоможе налаштування м’яких тіней.

Після налаштування фонового можна повернутися до налаштування шейдерів і моделі, щоб наблизитися до бажаного результату. Можна конвертувати displacement в полігональну геометрію Modify > Convert > Displacement to polygons.

Таким нехитрим способом можна досягти цікавих результатів:

Створення глиняних персонажів в Maya

Створення глиняних персонажів в Maya

Створення глиняних персонажів в Maya