Створення персонажа для Comic-con Challenge 2014

341

Baj Singh, художник по персонажам, розповідає, як він створював персонажа на Comic-con Challenge 2014.

Я створював цього персонажа на конкурс Comic-con Challenge 2014 від gameartisans.org. Спочатку в основі персонажа лежав вигаданий лиходій Віктор Зсасз DC Comics (зокрема ролі Рутгера Хауера в «Попутника» і «Біжить по лезу»).

Визначившись з персонажем і напрямком я перейшов до скетчам. А потім зрозумів, що мені нічого не подобається. Тому я передумав і вирішив зупинитися на Дезстроуке Термінаторі, суперзлодее і антигерое DC Comics.

За останні пару років інструментарій для створення персонажів сильно змінився, стали доступні абсолютно неймовірні програми, що полегшують і автоматизують процес продакшену, який я і спробую описати в цій статті.

Пре-продакшн

Створення персонажа для Comic-con Challenge 2014

Скетчі і швидкий скульптинг

На цьому етапі я зробив безліч швидких скетчів і скульптов, завдяки чому досить швидко визначився з силуетом, пропорціями і функціоналом фінальної моделі.

Продакшен

Створення персонажа для Comic-con Challenge 2014

Перехід до продакшену

Високополігональних ассеты створювалися в ZBrush та 3ds Max. Базовий меш був зроблений в 3ds Max, текстури намальовані в Photoshop. Всі додаткові текстури генерувалися в Crazybump і XNormal.

Пост-продакшен

Створення персонажа для Comic-con Challenge 2014

Система кісток

У позу персонаж ставилося за допомогою системи кісток Bone System в 3ds Max. Далі персонаж був отрендерен в Marmoset Toolbag (чудова програма для 3D-художників з геймдеву).

Додаткові карти

Створення персонажа для Comic-con Challenge 2014

Працюйте в Photoshop з групами

Групи в Photoshop і існують саме для того, що не заплутатися у своєму файлі, з допомогою них можна зручно організувати. Кожна текстурна карта створювалась окремо в Photoshop і складалася з чотирьох груп: основний колір, текстура, додаткові карти типу сітки/маски і карти Ambient Occlusion або AO.

Скалптинг деталей

Створення персонажа для Comic-con Challenge 2014

Деталізація

Використання таких чудових команд, як DynaMesh і Decimation Master, допоможе ZBrush не загнутися від шаленого полигонажа всіляких болтів і гайок. Залежно від можливостей комп’ютера вьюпорт ZBrush починає досить відчутно лагают при великому числі підрозділів і великій кількості сабтулов.

Переваги Marmoset

Створення персонажа для Comic-con Challenge 2014

Використання простого, але гнучкого Marmoset Toolbag

Marmoset Toolbag – простий, але потужний інструмент, який дозволяє створювати рендери фантастичного ігрового якості при мінімальних трудовитратах. Не будучи в силах побороти перфекціонізм, я створив площину, на якій повинен був стояти персонаж, в подібній йому стилістиці. Потім засобами Marmoset висвітлив отриманий результат і спробував досягти досить контрастною фінальної картинки.

Читайте в нашій попередній статті про те, як фотореалистично отрендерить автомобіль в Keyshot.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело