Створення реалістичних очей

266

У статті розглядаються ключові техніки моделювання та текстурування реалістичних очей в Maya і Photoshop, ці техніки можна також застосувати і в будь-якому іншому 2D – або 3D-редакторі.

Створення очей для будь-якого CG-персонажа, людини, тварини або монстра, може виявитися нелегким завданням. При цьому, щоб створити реалістичні очі, необхідно дотримуватися певних принципів.

Очі персонажа не можна залишати без уваги. Звичайно ж, бувають випадки, коли достатньо всього трьох кольорів, оскільки іноді це саме те, що потрібно мультяшке.

Але в більшості випадків персонажу потрібні дуже деталізовані очі. Саме за очима приховується особистість персонажа, тому так важливо, щоб вони виглядали реалістично. Персонаж з нереалістичними очима буде виглядати дуже неприродно.

Пошук правильних референсов

Коли справа доходить до створення чого-небудь в 3D, першим справа потрібні хороші референси, і очі не є винятком з цього правила.

Перед тим, як переходити до моделювання очей, можна знайти потрібні референси в Інтернеті або сфотографувати власні очі. Крім того, це чудовий спосіб вивчити будову очі, подивитися за грою кольору і заломленням світла.

При цьому дуже важливо розуміти анатомію будови ока, пам’ятаючи, що він складається з рогівки, райдужки, зіниці і кришталика.

Створення реалістичних очей

Рогівка прозора частина ока, що покриває радужку і зіниця. Завдяки райдужці очей заломлює світло

Створення реалістичних очей

Кольором наші очі зобов’язані саме райдужці. Тому їй необхідно приділяти найбільше уваги при створенні текстур. Райдужка контролює діаметр зіниці, однак частіше за все вважається просто «кольором» очі.

Створення реалістичних очей

Зіниця – це отвір, розташоване в центрі ока, яке пропускає світло. Важливо розуміти, що зіниця далеко не завжди має форму кола. Наприклад, у котячих зіниця має щілиноподібну форму.

Створення реалістичних очей

Біла частина ока – кришталик, є захисним шаром і природного лінзою. При цьому важливо пам’ятати, що на кришталику зазвичай проступають капіляри, якщо починають свербіти очі, ми починаємо терти їх, тоді капіляри стають видніше.

Створення реалістичних очей

Моделювання

При моделюванні очі першою думкою стає створення простої сфери та її подальше обертання в коректному напрямку. І якщо такий підхід ідеальний при роботі над стилізованими моделями, для фоторила він не підходить зовсім.

Якщо розглянути людський очей ближче, то стане помітно, що він не ідеально рівна, насправді райдужка і зіниця трохи виступають. При моделюванні реалістичних очей варто дотримуватися саме такого підходу.

Створення реалістичних очей

При моделюванні очі в 3D-редакторі, в якому ви працюєте, намагайтеся дотримуватися такої ж форми, як на малюнку вище. Крім того, можна побачити, що райдужка і зіниця трохи видаються. Непоганою практикою є створення копії існуючої моделі ока, яку можна використовувати в якості відбиває лінзи на оці, що також допоможе додатково контролювати зовнішній вигляд рогівки.

Створення реалістичних очей

Текстурування в Photoshop

По закінченні моделювання можна розгорнути UV-розгортку і створити UV-снепшот або UV-стамп залежно від 3D-редактора, в якому ви працюєте. Після цього отриману UV-розгортку можна відкрити в 2D-редакторі, наприклад, в Photoshop, де можна перейти до процесу текстурування.

При текстурировании очей дуже важливо створювати деталі поступово. Хоча зазвичай при реалізації інших CG-завдань застосовується протилежний підхід, коли спочатку створюється загальний вигляд текстури або моделі, яка потім деталізується.

Непоганим початком при цьому стане створення кольору райдужки, він може ще не бути остаточним, тільки базовий колір, щоб визначитися з загальним виглядом очей.

Створення реалістичних очей

Після створення кольору райдужки до неї можна застосувати звичайний патерн в режимі Overlay, наприклад, патерн хмари. Так створиться деталізація, необхідний очам.

Створення реалістичних очей

Далі приходить черга трьох пелюсток або шарів, завдяки яким райдужка є унікальною і буде виглядати реалістично. Створити ці пелюстки досить просто, необхідно створити коло, залити її білим кольором і з допомогою інструмента Smudge створити розлучення.

Створення реалістичних очей

Після цього можна створити кілька варіантів цього шару різних кольорів. Потім приходить черга зіниці і кришталика, який також білого кольору. При розфарбовуванні кришталика необхідно пам’ятати про капілярах, які видніються на ньому, додаючи додаткової реалістичності.

Створення реалістичних очей

Створення шейдера очей

Після цього текстуру можна довантажити в 3D-редактор і приступити до створення шейдера очей. Це дуже важливий етап, на якому очей стане реалістичним або залишиться пластиковим.

При цьому необхідно пам’ятати, що кришталик, біла частина ока, светопроницаем. Таким чином, потрібно використовувати шейдер з підповерхневим розсіюванням.

Створення реалістичних очей

Крім того, очей повинен здаватися трохи вологим, цього ефекту можна досягти шляхом створення додаткового шару для рогівки і налаштувавши параметр Reflectivity. Також необхідно переконатися, що область очей, де ростуть вії, також виглядає вологою. Цього можна досягти шляхом створення додаткового меша, помістивши його на століття, або додати ефект вологості безпосередньо до шейдеру очі.

Створення реалістичних очей – завдання не з легких, але при правильному підході її досить просто реалізувати, створивши дуже реалістичні очі персонажа, додавши йому в свою чергу додаткової реалістичності. Хочете дізнатися більше, приходьте до насСтворення реалістичних очей

Журналіст: Альона