Створення реалістичного цифрового портрета

271

Поради по створенню реалістичного портрета в ZBrush і Maya від Aybars Turan

Створення будь-якого 3D малюнка це складний і тривалий процес, а створення реалістичного цифрового прототипу це одне з найважчих, але, в той же час, цінних завдань в світі CG.

Запланований ряд процесів для реалістичного 3D портрета є: вивчення настрою, вимірювання, побудова подібності, побудова деталізації, ретопология, UV розгортка, текстурування, початкове створення тіней, волосяний покрив, фінальне створення тіней, освітлення, рендеринг і композиція. Вивчення всього цього буде корисним уроком і досвідом.

Вихід із зони комфорту і спроба скульптить/намалювати когось знайомого замість знаменитості або уявного персонажа — це цікава тренування для традиційних і цифрових художників. Так як своєю моделлю я вибрав дружину, у мене була можливість уважно вивчити її обличчя безпосередньо. Цей досвід трохи відрізняється від того, що ви могли б побачити в якості контрольного цифрового зображення.

Почніть з базової сітки

Перший етап дуже важливий: вивчіть свою модель, зробіть необхідні позначки і спробуйте знайти асиметричні відмінності. Почніть з базовою низкополигональной сітки жіночої голови – у вас вже може бути така в наявності, або ви можете використовувати безкоштовний приклад. Дотримуйтеся низькою полигональности з самого початку, так як пізніше це прискорить процес і зробить його набагато простіше.

До початку моделювання співвіднесіть налаштування фокусної відстані в Maya з ZBrush і збережіть налаштування для сумісності. В іншому випадку при перенесенні вашої моделі в Maya ви будете спостерігати різницю в вимірах.

Підсильте колір обличчя за допомогою тіней

Тіні дадуть вам кращу підказку про зміну планів. Поступово почніть вибудовувати деталі. Ще одним важливим кроком є уточнення і повторна перевірка всіх вимірювань. Переконайтеся, що ви працюєте на всіх особових зонах одночасно.

Ключовим тут є не відійти занадто далеко в деталі і не потонути в них. Не ускладнюйте і намагайтеся добитися схожості з самого початку.

Постійно звіряйтеся з зразком

Створення реалістичного цифрового портрета

Створення реалістичного цифрового портрета

Постарайтеся забезпечити схожість з самого початку і не потонути в деталях.

На цьому етапі доведеться попрацювати над уточненням форм, площин і пропорцій, щоб добитися схожості з моделлю. Тут вам допоможе використання декількох фотографій вашої моделі з різних ракурсів.

Детально опрацюйте шкіру

Створення реалістичного цифрового портрета

Додайте дрібних деталей шкіри і ви на шляху реалістичного скульптинга

Використовуйте карти зміщення від surface mimic для додавання дрібних деталей на шкірі. Важливо не покладатися на штампові кисті, альфа карти і повторювані мазки пензля в скульптинге занадто часто, так як кожна модель не схожа на іншу.

Налаштуйте все точно і використовуйте спеціальні деталі скульптинга, унікальні для вашої моделі. На цьому етапі найменша деталь зможе додати реалістичності.

Вивчіть анатомію очі

Створення реалістичного цифрового портрета

Для того щоб зробити вашу модель реалістичною дуже важливо зрозуміти анатомію будови очі. Створіть рогівку, райдужну оболонку, зіниця, м’ясце та слізний канал між нижнім століттям і рогівкою.

Використовуйте фізично точні тіні в V-Ray для зображення склери і рогівки у Mari. Використання методу проекції зображення поряд з методом малювання допоможуть вам домогтися точно деталізованого зображення ока.

Завершіть роботу ретельним текстурированием

Створення реалістичного цифрового портрета

Великим натхненням були портрети Рембрандта й драматичне освітлення, тому тут ми спробували відтворити схожий образ і відчуття у фінальному зображенні.

Текстура шкіри зроблена в Mari, а тіні накладені V-Ray. Проектування зображення на 3D моделі забезпечує базовий шар текстури, на який ви зможете накладати деталі шар за шаром.

Оригінал

Переклад: Артамонова Вікторія ([email protected])