Створення складного пароля. Програма Генератор паролів.

232

У цій статті ми розповімо, як можна створити безпечний пароль.

Зрозуміло, придумати безпечний пароль досить просто. Для цього потрібно просто використовувати в паролю великі і маленькі букви, цифри та спеціальні символи. При цьому краще зробити ваш пароль не менше 8 символів. Поширеною помилкою є створення пароля по типу «русское слово англійськими літерами», наприклад, Rfntymrf88 на перший погляд виглядає непоганим паролем, а насправді це просто написане англійськими літерами ім’я Катенька88. Практично будь-зломщик без праці підбере такий пароль, тому при створенні пароля потрібно використовувати нічого не значущі набори букв, цифр, символів і спеціальних знаків (крапки, решітки, знак зірочки, дужки тощо). Однак, іноді виникає ситуація, коли потрібно згенерувати відразу кілька паролів з певною кількістю символів, наприклад, для створення облікових записів користувачів в якій-небудь системі. У цьому випадку найзручніше користуватися спеціальною програмою для створення паролів. У цій статті ми розповімо про програму «Генератор паролів».

Завантаження програми

Завантажити «Генератор паролів» можна з сайту розробника.

Установка програми

Програма не вимагає установки.

Робота з програмою

Відразу ж після того, як ви відкриєте скачаний файл, перед Вами з’явиться основне вікно Генератора паролів (рис.1).


Рис.1 Головне вікно програми «Генератор паролів»

 

Ліворуч знаходяться всі необхідні опції для створення пароля. Виберіть довжину пароля (багато програми та сервіси обмежують мінімальну довжину пароля). Ми рекомендуємо Вам створювати пароль довжиною 8-12 символів, можна і більше. Однак, пароль не повинен бути дуже довгим, т. к. в рідкісних випадках програми можуть неправильно сприйняти дуже довгий пароль. Потім необхідно вибрати структуру пароля. Як ми вже говорили раніше, в паролі повинні бути латинські літери, цифри та спеціальні символи. При цьому ми рекомендуємо Вам поставити галочку в полі «Обов’язково». Це говорить про те, що в паролі обов’язково буде спеціальний символ. Також можна обмежити число спеціальних символів (за замовчуванням стоїть не більше 1). Використовувати в паролі російські літери можна тільки в тому випадку, якщо це дозволено на сервісі або в програмі, для якої Ви придумуєте пароль. Зверніть увагу, що в більшості випадків російські літери в паролі неприпустимі.

Тепер просто натисніть на кнопку «Пароль» і відбудеться автоматична генерація пароля з обраними параметрами (рис.2).

Рис.2 Сгенерированный пароль
Рис.2 Згенерований пароль

 

Зверніть увагу, що «Генератор паролів» автоматично використовує паролі букви з різним регістром (великі і маленькі). Якщо пароль Вам не сподобався, просто ще раз натисніть кнопку «Пароль» та програма згенерує пароль заново. Також для створення пароля можна використовувати будь-який текст або координати миші. Наприклад, щоб скористатися функцією генерації пароля щодо переміщень мишки, поставте галочку в полі, з’явиться віконце (рис.3). Пересувати курсор миші по екрану.

Рис.3 Пароль, сгенерированный относительно координат мыши
Рис.3 Пароль, згенерований щодо координат миші

 

У будь-якому випадку згенерований пароль буде досить надійним. Але не зберігайте файл з паролями у відкритому доступі і, по можливості, не пишіть навпаки пароля, для якого сайту (програми) він призначений. Також ми рекомендуємо Вам створити спеціальний файловий контейнер (захищену паролем папку), запам’ятати і нікуди не записувати пароль від цієї папки. А в створену папку вже можна покласти файл з іншими паролями. Таким чином, в голові доведеться тримати всього 1 пароль.

Про те, як створити захищену паролем папку Ви можете прочитати в статті .

На цьому все. Якщо у Вас залишилися питання, задайте їх на нашому .

Джерело: http://linkomania.com.ua/