Створюємо 3D-персонажів за допомогою Fuse

271

На думку Steve Jarrat, колишнього редактора 3D World, додаток Fuse ідеально підходить для створення 3D-персонажів для фрілансерів або невеликих студій.

З допомогою Fuse, нового сервісу для створення 3D-персонажів від Mixamo, ви можете створити модель, призначити матеріали і завантажити її на сайт для рігга. Ви просто вибираєте необхідні частини, наприклад, тулуб, кінцівки, волосся, одяг, Fuse об’єднує це все в полимеш з коректної топологією, готової під рігг.

На сервісі є дефолтна можливість масштабування частин тіла і налаштування матеріалів, але без повного доступу до Mixamo ви будете обмежені загальними пресетами.

При цьому використовувати Fuse зовсім необов’язково. Ви можете купити стоковий модель або завантажити свій меш у форматі .fbx вагою не більше 30MB і створити для нього рігг. Потім ви можете застосувати один з мокапов Mixamo або завантажити модель з риггом в Т-позі, щоб заанимировать її в додатку, в якому ви працюєте. Також на Mixamo можна знайти скрипти для створення IK в Maya і 3Ds Max.

Створюємо 3D-персонажів за допомогою Fuse

Завантажуєте персонажа, а Mixamo Auto-Rigger створює для нього рігг

Завантажити модель та створити для неї анімацію можна безкоштовно, платити ви будете тільки за її скачування. Я спробував створити модель в безкоштовному додатку MakeHuman. Після цього створив для персонажа рігг з допомогою Mixamo Auto-Rigger, після чого абсолютно спокійно заанимировал його. При цьому ціна в $79 здається високою тільки на перший погляд, до моменту, поки не розумієш, скільки часу піде на створення скелета, розмальовку ваг, застосування мокапа, клинап мокапа та ін.

Якість автоматичного рігга досить хороше. Єдина проблема виникла з пальцями руки жіночого персонажа, але я просто перепризначив bind-позу, і все запрацювало. Пропоновані персонажі ідеально підходять для геймдеву, вони добре опрацьовані, а мокап «чистий».

Платна безкоштовна версія?

Безкоштовна версія Fuse дуже обмежена, вона швидше мотивує вас на купівлю повного доступу. Річна підписка вартістю $1,499 надає доступ до великої бібліотеці моделей, мокапов і текстур. При бажанні можна також створити авто-рігг.

Мій персонаж, якого я створив рігг і призначив мокап, обійшовся мені в $96. Таким чином, при постійному використанні сервісу ціна в $1,499 видається цілком обгрунтованою.

Створюємо 3D-персонажів за допомогою Fuse

Велика бібліотека Mixamo дозволяє створити авто-рігг для будь-якого числа моделей

В першу чергу послуги Mixamo націлені на геймдев. Проте сервіс також може бути корисним для фрілансерів і невеликих студій, яким потрібно швидко, дешево і сердито додати в сцену анімацію, створити аніматіки або модельки людей для архітектурного проекту.

Журналіст: Альона