Telegram, facebook і twitter можуть оштрафувати на 72 млн рублів за заборонений контент

20

Стало відомо, що за відмову видаляти заборонений контент компаніям telegram, facebook і twitter загрожує штраф на загальну суму 72 млн рублів. Про це пише інформаційне агентство тасс з посиланням на дані 422 мирової судової ділянки таганського району, який 14 вересня розгляне відповідні протоколи про адміністративне правопорушення.

Зображення: thibault camus / ap photo

” до суду надійшли два протоколи щодо telegram, складені за ч. 4 ст. 13.41 кофп рф (“неудаленіе власником інформаційного ресурсу в інформаційно-телекомунікаційної мережі «інтернет” інформації, якщо обов’язок з видалення такої інформації, інтернет-сторінки передбачена законодавством російської федерації про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації»). Максимальна санкція за це правопорушення становить штраф до 8 млн рублів. Засідання суду, на якому розглядатимуться ці протоколи, призначено на 14 вересня», — наводить джерело слова представника судової інстанції.

Також зазначено, що ще п’ять протоколів за аналогічною статтею надійшло відносно facebook і два — відносно twitter. Всі вони будуть розглянуті 14 вересня. Враховуючи кількість протоколів, можна підрахувати, що facebook загрожує штраф в 40 млн рублів, а компанії telegram і twitter можуть отримати покарання у вигляді штрафу в розмірі 16 млн рублів.

Згідно з наявними даними, згадані компанії притягуються до адміністративної відповідальності за те, що вони відмовлялися видаляти відомості із закликами до неповнолітніх брати участь у несанкціонованих акціях протесту в рф. Відзначимо, що facebook в цьому році отримала в росії судових штрафів на загальну суму 49 млн рублів.