Топ – 20 кращих бойовиків 2018 року

428

Фільми категорії «бойовик» є самими затребуваними серед нинішніх громадян. А тому саме про них ми сьогодні і поговоримо. А якщо бути точніше, обговоримо всі кращі бойовики, що увійшли в список фільмів 2018-го року, з рейтингом вище 5.8

Не будемо загострювати увагу на серіалах, історичних стрічках і фантастики, оскільки найкращим зразків цих жанрів будуть присвячені свої топи. Обмежимося виключно нашим часом і історіями про звичайних людей без різного роду суперздатностей.

1. Місія нездійсненна: Наслідки 7.20

Ще один фільм, який доводить, що ворогів і терористів спецслужбам США, в першу чергу, варто шукати в спецслужбах США.

Недобиті залишки угруповання «Синдикат», переименовавшиеся в «Апостолів», викрадають з російського (знову з російського, як америкоси банальні і передбачувані) полігону, що на Колимі, три плутонієвих заряду, чудово підходять для виготовлення портативних ядерних бомбочек.

Вони збираються продати ці заряди якомусь террорюге Джону Ларку. Про це типі давно начулися в ЦРУ, але як виглядає бандюган в живу ніхто не знає. Ітан намагається видати себе за Ларка, і викупити заряди. Але спочатку потрібно вбити цього Ларка.

Ларком, що прийшли на зустріч з продавцями, виявляється азіат, який наваляв і Ітану, і подосланному до нього для контролю з боку ЦРУ агенту Серпня Уокеру. І якби не втручання третьої сили, азіатський б їх обох поховав в сортирі місцевого ресторану.

Коротше, операція зірвалася, обмін пройшов криво, і тепер Ітану і команді знову доведеться розгрібати гній лопатою. Переказувати не будемо, оскільки буде нецікаво дивитися. Скажемо тільки, що сюжетик злегка передбачуваний, але знято, як завжди, на вищому рівні.

Потішив цього разу черговий і своєрідний спосіб передачі завдання агенту Ханту. Що характерно, абсолютно не зрозуміло, звідки Ітан знає, як буде відбуватися самоліквідація секретного завдання? Добре, тут воно просто задымилось і загорілося. А раптом, наприклад, воно б вирішило самоліквідуватися як у другій частині, тобто вибухнути як ті ж окуляри? На цьому місія закінчилася б так і не розпочавшись.

2. Вбивця 2. Проти всіх 7.08

Фільм знятий у дусі американського ідіотизму в стилі: «Ну раз все пішло не так, як ми думали, давайте кинемо на півдорозі і зробимо вигляд, що нічого й не було, і ми тут не при чому».

На території Сполучених Штатів відбувається черговий теракт. В одному з супермаркетів вибухнула бомба, яка відправила на той світ 15 мирних громадян. Влади вигукують: «До колі?!» і розв’язують руки спецслужб, наказуючи їм знайти терористів і закликати їх до відповіді у що б то не стало.

Наш знайомий по першому фільму Метт Грейвер знову амеріки собі в помічники стрехнутого на всю голову колишнього мафіозного адвоката Алехандро, і понеслося. Грейвер вважає, що винні в теракті картелі і вирішує зіштовхнути їх лобами між собою.

Розроблена грандіозна операція, і коли на черговому етапі її все пішло наперекосяк з-за того, що ЦРУ-никам довелося застрелити масу корумпованих мексиканських поліцейських, уряд Сполучених Штатів раптом одумався і вирішив «вдарить по гальмах».

У світлі того, що при розслідуванні справи про вибух у супермаркеті було встановлено, що терористами виявилися місцеві недоумки, ніяк не пов’язані з наркокартелями і ісламськими екстремістами, було прийнято замести сліди і зробити вигляд, що спецслужби США до «всьому цьому неподобству», тобто до війни наркокартелів, яку вони ж і розпалили, не причетні.

І тут перед агентом Грейвером встає непросте завдання убити свого полудруга Алехандро, відмовився завалити доньку місцевого голови наркокартелю, єдину свідка участі спецслужб у всій цій сутичці.

Як мовиться, дружба дружбою, а хороші-погані хлопці поганим поганим хлопцям не товариші. Звучить як абракадабра, але кому треба – розбереться.

3. Нічні ігри 7.02

Зараз модно придумувати, створювати і проходити квести в живу, в ході яких наяву доводиться вирішувати головоломки і розгадувати загадки для того, щоб пройти головоломку до кінця.

Такі нічні ігрища промишляють Макс і Енні з друзями, по черзі вибудовуючи один для одного цікаві квести-проходилки. Але коли настає черга брата Макса – Брукса збудувати черговий квест, все пішло кудись шкереберть.

Всі ігрові шаради раптом перетворилися в настільки натуральні і разом з тим жорсткі ситуації, що тепер ніхто не впевнений в тому, чи зможе він не те щоб пройти до кінця чортів квест, але і просто дожити до наступного ранку…

4. Полювання на злодіїв 6.71

Комусь може здатися, що «Полювання на злодіїв» замислювалася як своєрідний сіквел «Перейми» 1995 року за участю Роберта Де Ніро і Аль Пачіно. Вони не праві. Такого сценаристи і режисери не планували. Але, як не дивно, воно саме так і вийшло. Виглядає саме як нова і поліпшена переспів старої «Перейми». А якщо бути точніше, – нова і погіршена.

Кого ми тут маємо?

З одного боку – збіговисько колишніх вояків, яких не влаштовує соціалка, що видається державою, і які вирішують взяти у цієї держави свій самі (чимось скидається на вояків-терористів з «Скелі» з Ніколасом Кейджем).

З іншого боку – елітний загін спеців з поліції під назвою «Регулятори» під керівництвом героя Батлера – Великого Ніка. Цей ні перед чим не зупиниться, щоб відловити злочинців. Але створюється враження, що він, швидше, бореться не за правду та справедливість, а за очки, тобто, для того, щоб його загін і далі залишався на вершині слави».

Подивившись такий фільм мимоволі замислюєшся, а що тут хороші краще поганих? А лише тим, що «хороші» перебувають на службі у держави і їм дозволяють творити свавілля в законі. Їм навіть грошей не треба, дай тільки побути на вершині цієї самої слави.

Бойовик нереальний, нежиттєвий, просто блокбастер з вибухами, стріляниною і мордобоєм на публіку. Знято красиво. Але моральних цінностей і смислового навантаження – нуль. Як правило, наші погані перемогли не наших поганих. І добре, що наші погані – за нас.

Якщо в «Сутичці-1995» чи у тій же «Скелі» хоча було ясно заради чого все це, були прописані характери і таємниця персонажів, то тут все так, як сказав би шановний мушкетер Портос з роману дюма: «А я б’юся тому, що я б’юся». І все тут.

5. Ніч іде за нами 6.68

Збираючись дивитися фільм типу «Рейд» або «Рейд 2» ти повинен бути готовий до того, що головні герої в ньому будуть неубиваемы, тупі, нерозумні, по-ідіотськи непродуманы, але, відмінно будуть володіти бойовими мистецтвами.

Цей фільм якраз з розряду «Рейдоподобных». Навіть один з виконавців головних ролей тут той-же – Іко Уайс. Але сенсу як не було, так і не буде.

Головним винуватцем всій кривавої різанини став один з кілерів мафіозі, який навідріз відмовився вбивати маленьку дівчинку. До цього часу він вбивав направо і наліво не питаючи. Навіть спалив ціле село разом з населяють її людом. А на цій ось дівчинці – раз! І вирішив: «Досить!»

Виглядає не тільки безглуздо, але і не логічно. Так само як і бійки з незліченними падіннями, забоями і жахливими ударами, після яких погано стає лише другорядним дійовим особам. А головний герой так і зовсім виглядає неубиваемым.

Бійки – красиві, але нереальні. А тому дивитися, чесно кажучи, нецікаво. Спробуйте просто злегка вдаритися разок потилицею об стіну. Зірок буде перед очима стільки, що за ними не тільки супротивника, а й взагалі нічого не розгледиш. Тут же після жахливих ударів, падінь і інших травм знову бігають, стрибають і махають руками як новенькі.

Напевно, це кіборги з гуми. Інакше такий біологічний парадокс не пояснюється.

6. Великий зрівнювач 2 6.58

Про цей фільм довго поширюватися не будемо. Для тих, хто бачив першу частину, в якій герой Дензела на всю котушку відстоював права місцевої повії на спокійну проститутскую життя, скажімо, що друга частина «Марлезонського балету» пішла від першої недалеко.

Тут героєві Дензела належить розібратися в тому, хто вбив його колишню начальницю з ЦРУ Сьюзан. Попутно він буде зупинятися, щоб допомагати слабким і стражденним, що трапляється йому то там, то сям. Який хороший колишній цэрэушник, скажете ви. О, так! Скажемо ми. У ЦРУ всі такі!

Ніколи не вірте в цю ахінею! Якби штат ЦРУ був від і до укомплектований такими ось «высокодисциплинированными» альтруїстами, вже б давно не було ні самої ЦРУ, ні країни США, яку це агентство покликане захищати від ворогів.

Та й героя Дензела давно б вже вивезли на північ, поселили в якомусь тамтешньому «Устюзі» і назвали б Санта Клаусом. Якщо б, звичайно, колишній Санта його б не замочив з-за конкуренції.

7. Пасажир 6.56

Уявіть собі, їдеш собі в електричці, їдеш, і раптом бац! Підсідає до тебе якась бабеха і каже: «Ща тут весь склад на повітря злетить! У поїзді бомба і якщо ти за стільки-то часу не розшукаєш пасажира, який у нас щось вкрав, то ми цю бомбу, нафіг, підірвемо!»

А ти говориш: «А я не хочу грати в цю безглузду гру!» А тобі у відповідь: «А тоді ми всю твою рідню поперевалим до чортів собачим»! А ти їй, типу: «Та пішла ти нафіг, дура! Я тобі не вірю!» І тут бац, проїжджаючи черговий переїзд, бачиш, як машину тестя на повному ходу збиває КАМАЗ.

Куди діватися, треба піднімати дупу з сидіння і починати йти туди, не знаю куди, шукати того, не знаю кого, щоб забрати у нього те, не знаю що.

Саме такий (ну, або майже такий) безглуздий розклад трапився з героєм Ліама Нісона. Він знайде того, кого треба і те що треба за лічені хвилини? Подивимось – побачимо.

8. 8 подруг Оушена 6.50

Коли друзі Оушена вже перестали вставляти публіку з таким ефектом, як раніше, діячі з Warner Bros. і Village Roadshow Pictures вирішили клацнути тумблером і поміняти дійових осіб з чоловіків на жінок.

Для цього придумали ще один амбициознейший план пограбування. Але всі ці замудрували плани вже так набридли бідному чесному народу, що рейтинг картини не піднявся вище позначки 7.0 навіть під час показу в кінотеатрах. А зараз так і взагалі з’їхав до 6.5 з КиноПоиску. А за рейтингом IMDb і того нижче – до 6.2, що ще раз говорить кінодіячі з далекого Голлівуду про те, що з Оушеном і компанією, як це не сумно звучить, пора розлучатися.

Інакше наступна історія про банду, нехай навіть набраної з одних тільки транссексуалів, виявиться в повному прольоті.

9. Ви помрете, або ми повернемо вам гроші 6.44

Вільям – самий невдачливий невдаха з усіх. Будучи письменником, він навіть писати толком не може. Що тут накажеш робити? Ну, звичайно, спробувати звести рахунки з цієї нікчемним життям. Але як бути, коли і на цьому терені ти терпиш повне фіаско?

Якось на очі Вільяму попадається оголошення про послуги кілерської контори. Ось там-то він і вирішив замовити своє вбивство, раз у нього самого нічого не виходить. Тільки він забув, що якщо ти невдаха, то невдаха ти у всьому.

З контори на вбивство Вільяма відрядили такого ідіотського кілера, що можна тільки поспівчувати цій самій конторі, якщо у них всі такі кілери. У доважок до всього все ускладнилося несподіваним поверненням тяги до життя у замовленого, повної некомпетенції виконавця, і проблемами з замовником, тобто, з замовленим, якому доведеться повертати гроші в разі невиконання замовлення.

М-да. Той ще каламбур.

10. Агент Джонні Інгліш 3.0 6.34

Список кращих бойовиків 2018 року продовжує Агент Джонні Інгліш у виконанні вс того ж незрівнянного Роуена Аткінсона. І в своєму третьому пришестя він знову докладе всі зусилля для того, щоб розсмішити всіх і вся, що зібралися перед екранами кінотеатрів.

Якщо в тій частині Джонні закликали тому, що всіх діючих агентів підірвали, то в цьому йому було довірено справу оскільки всіх діючих агентів розсекретили. Як на нас, так краще довірити справу будь-якому зустрічному замість того, щоб покладатися на некомпетентність ідіота.

Чесно кажучи, під Роуена Аткінсона спочатку потрібно було писати сценарії дещо іншого плану. Навіть ці невигадливі історії для амплуа містера Біна здаються зайво гротескними, занадто надуманими і апріорі несмішними.

Хоча, багато хто з нами не погодитися. Адже картина тримається вище 6 по кинопоиску, а тому одиничного перегляду гідна однозначно.

11. Небезпечний бізнес 6.33

Як бути, якщо твоя компанія ось-ось буде продана з молотка, а ти сам, як і безліч інших її службовців, залишаться без роботи?

Головний менеджер Гарольд Сойинка довго ламав голову над цим питанням. Йому абсолютно побоку що стане з іншими. Його, насамперед, цікавить питання власного майбутнього. І, будучи впевненим у міцну дружбу свого друга і, за сумісництвом, боса – Річарда, він влаштовує власне викрадення, вимагаючи за себе від компанії викуп у 5 млн. доларів.

Шановні головні менеджери закриваються компаній і фірм! Перш ніж влаштовувати такі вистави, спочатку переконайтеся в щирості і фортеці дружби свого головного боса. Інакше, так само як і героя цієї стрічки, вас буде чекати цілковите розчарування і купа проблем…

12. Багряна м’ята 6.28

Кріс Норт відмовився брати участь у темних справах за пограбування наркокур’єрів. Але навіть за те, що він просто думав над цією пропозицією, його завалили. А разом з ним завалили і його маленьку дочку. Дивом залишилася в живих тільки дружина, яка бачила підозрюваних, які стріляли в її сім’ю. Але вбивць так і не вдалося посадити. Виною тому боягузливі копи, корупція і все таке.

Тоді зневірена шукати правосуддя у системи мати вирішила діяти сама. Вона цілих 5 років проходила підготовку, щоб, врешті-решт, розквитатися з ублюдками, приговорившими і що її сім’ю. І ось вона виходить на стежку війни. Поспостерігаємо, як у неї все зростеться.

Фільм, звичайно, злегка наївний. Одна, нехай навіть і пройшла підготовку чи не Сари Коннор, у полі не воїн. Вбити цілу купу мужиків, озброєних до зубів поодинці – це з області фантастики. Була б жінка хоча б пропорціями поболе, ще куди не йшло. Хоча і тут все виглядало б як казка, або як низка випадкових збігів і безмірного везіння.

13. Галвестон 6.21

Якщо вже ти зважився на те, щоб пов’язати своє життя з мафіозі, то будь готовий до того, щоб залишитися в так званому клані довічно. А якщо захочеш відійти від справ, знову ж таки, будь готовий до того, що за твою душу негайно прийдуть.

Сам Рой Кеді був, начебто, до цього готовий. Вдало випутавшісь з підставною заварухи, він робить ноги. Але, не один. Чорт смикнув його прихопити з собою повію, так само приготовану на забій з дещо інших причин. Ось вона-то до розбірок з мафіозі виявилася абсолютно неготова. Мало того, повія примудряється всіма правдами і неправдами уламати Роя заїхати за сетрицей, яка на перевірку виявилася її донькою.

Куди тікати? Поки що – не цілком ясно. Зупинилися на час в місті Галвестон, втікачі і не підозрювали, що декому з них доведеться залишитися в цьому містечку навічно…

14. Хмарочос 6.06

Спроба перестрибнути «Міцний горішок» не увінчалася успіхом. Та й сама задумка з одноногим експертом з безпеки – саме в цьому амплуа виступає тут Скеля Дуейн Джонсон, не витримує критики.

У «Ремпейдже» Дуейн – доктор наук, біолог. Тут теж якийсь відставний лузер, який, якщо розібратись, навіть по морді вдарить як слід не може. Згадаймо, так само, його «Зубну фею» та інші ахинейские іпостасі і з жалем покачаем головою.

Скажіть на милість, ну навіщо людині з такими даними грати такі невідповідні під його ходове амплуа ролі? А його ходове амплуа – це досвідчений спец, як, приміром, у тому ж «Думі». Від чола чекаєш чудового мордобою, а натомість отримуєш якийсь млявий відстій. У ролі головного героя в цьому фільмі виглядав би будь-який актор із середньостатистичними даними. Але Скеля…

Разок подивитися можна. Але тільки раз, і то із-за того, щоб в кінці скрушно похитати головою зі словами: «Яке убожество…»

15. Дівчина, яка застрягла в павутині 5.98

Цю картину можна одночасно вважати і перезапуском і продовженням «Дівчини з татуюванням дракона», яка спочатку замислювалася як трилогія, але через надзвичайну зайнятість акторів в інших проектах так і не відбулася.

Тут все крутиться навколо програми «Брандмауер», створеної Франсом Болдером. Ця програмка, як стверджується у фільмі (і в книзі), в змозі захопити контроль над балістичними ракетними установками всього світу.

Протягом усього фільму терористи з організації «Павуки» ганяються за всіма, хто в змозі допомогти їм дістатися до цієї програми. Саме в їх своєрідною «павутині» і належить заплутатися бідної хакерше і за сумісництвом – народної мстительнице Лісбет Саландер.

Нас же більше мучить інше питання. Яким чином програма Брандмауер отримає доступ до установок запуску балістичних ракет, якщо вони, за всіма правилами безпеки, не підключені до глобальної мережі Інтернет? Чудеса, та й тільки. Напевно, за допомогою святого духа…

16. Нещасний випадок 5.92

У Лондоні, як виявилося, повно найманців. І самими відмороженими вважаються члени синдикату, у якому складається й сам головний герой. Це – М’ясник, колишні спецназівці Нік і Макс, Джейн-Різник і Отруйний Піт.

Головний герой Майк Феллон – сам кілер і, причому, відмінний фахівець, якого у вбивстві просто неможливо запідозрити. Якщо М’ясник рубає голови, спецназівці стежать за собою направо й наліво, Джейн залишає на місці злочину понівечені тіла, порубані японським мечем, а жертви Піта за милю смердять отрутою, то Майк славиться тим, що обставляє свої вбивства так, немов жертви померли в результаті нещасного випадку.

І коли любов всього його життя вбивають, перед Майком постають дві головні задачі, знайти того, хто це зробив і помститися за улюблену, при цьому намагаючись не здохнути самому.

Про те, як у нього це вийде, дізнаємося з фільму. Знятий він цілком добротно, з гумором і не в серйозному руслі, а тому все супер-пуперские здібності кілерів виглядають цілком собі нічого.

17. Кровний батько 5.91

Довгоочікуване экшеновское повернення Мела Гібсона на великі екрани в якості головного героя бойовиків пройшло трохи змазаним. Далі йде смачний спойлер, тому тим, хто не терпить такого роду знущань, просимо від подальшого прочитання рецензії відмовитися.

Продовжуємо для тих, кому спойлери по барабану. Нам не зовсім зрозуміло, навіщо було зніматися в такій нецікавою стрічці з наскрізь клішованим сюжетом? Та ще й помирати в ній під кінець? Мабуть, творці цього третьорядного бойовика думали, що, надавши стрічці глобального драматизму, вони залишать свій шедевр кінематографічного мистецтва в топі?

Не вгадали хлопці. Стрічка вийшла передбачуваною, млявою, непереконливою, наївною, а сама тема виявилася заїждженої до дірок. У наркоманки звідкись з’являється живий тато, який, під кінець, рятує дочку від поганих дядьків ціною свого життя.

На раз глянути – зійде. Тільки що з-за Гібсона. А глянувши – забути. Якщо б не Гібсон гнити б цієї третьосортної погані десь в районі 3.5-4 балів.

18. Шпигун, який мене кинув 5.87

Про це шедевр, який як і «Агент Джонні Інгліш» є пародією на шпигунські бойовики, особливо поширюватися не варто. Обмежимося коротким переказом вступної частини. У будинок до Одрі і Морган заявляється її колишній бойфренд, за яким по п’ятах йдуть якісь кілери, і з цього моменту дівчата опиняються втягнутими в суперсекретні таємні шпигунські справи. Більше того, вони збираються успішно виконати місію з порятунку світу.

Сценарій тупий, але на раз поржать – потягне. Для комедії рейтинг 5.8 це цілком собі нічого.

19. Лукас 5.81

У рейтинги повернувся не тільки Мел Гібсон. Ще один старпер вирішив серйозно грюкнути дверима перед відходом. Ні, звичайно, не так, що двері з петель злетіла, але цілком собі голосно.

І що розчулює, знову повернути обрана все та ж побита і затерта до дірок тема – великий дядько рятує маленьку дівчинку від негідників. Якщо хтось хоче подивитися еталон на цю тему, йому слід дивитися не це третьосортне «щось», а фільм з участю Дензела Вашингтона «Гнів» (2004), ну або, на худий кінець, «Заручницю» (2007) з Ліамом Нісоном.

Хоча, судячи з рейтингу, для шанувальників Ван Дама – і так зійде.

20. 22 милі 5.80

Рідко фільм за участю Марка Уолберга опускається в рейтингах нижче 6. Але тут просто не могло бути інакше. Сценарій – самий ідіотський з усіх, які тільки можна собі уявити. Історія стоптана слонами. Скільки разів у скількох фільмах різного роду агентів різного роду спецслужб доводилося витягувати свідків злочинів, небезпечних злочинців і просто хороших людей з різного роду гарячих точок, долаючи при цьому різні відстані.

Для чого голлівудським вигадників знадобилося придумувати дурне супер-пуперское спецпідрозділ «Привиди», про який не знають навіть в уряді? До того ж, як виявилося, фахівці цього підрозділу ще гірше і тупорылей будь-якого звичайного спецпідрозділу. У чому був сенс? Незрозуміло. Плюс до всього виявляється, що сам свідок, якого змушені супроводжувати специ, дасть фору будь-якому з цього спецпідрозділу.

Коротше, шанувальникам Марка Уолберга глянути можна. Решті краще націлюватиметься на що-небудь інше. Повірте, відверто будете шкодувати про витрачений даремно часу!

Висновок

На цьому, мабуть, закінчимо наш список кращих бойовиків 2018 року. Не будемо обговорювати те, що нижче. Деякі фільми, може бути, і варті уваги, але не настільки, щоб рекомендувати їх для перегляду кожному. А тому, обмежимося рейтингом 5.8.

А своїм читачам ми бажаємо всього найкращого і побільше класних фільмів в ці прекрасні передріздвяні дні!