Топ-20 кращих фантастичних фільмів 2018 року. Частина 2

360

Хоч і не всі фільми наступної десятки можна назвати шедеврами, деякі можуть змусити і посміятися, і замислитися одночасно, як, наприклад, «Вибачте за турботу». Але наївних кінцівок таких блокбастерів, як «Пташиний короб», краще б очі не бачили й вуха не чули. З-за них, відразу, втрачається весь сенс, якого, до речі, і не було, і…

Загалом, все по порядку і продовжимо з того, на чому зупинилися, тобто, з 11 місця.

11. Тихе місце. 6.74

Про те, як земляни докотилися до того, щоб потрапити під владу дивних і чуйних до звукових коливань тварюк, у фільмі не розповідається. Це проста історія про складне виживання у світі чудовиськ, які чують будь-які нестандартні коливання повітря, а потім прибувають за місцем призначення, щоб зжерти того, хто видає ці з ряду геть звуки.

І якщо в цьому світі навіть перднуть без небезпеки для життя не можна, то як головна героїня хоче умудриться народити дитину, а потім ще й ростити немовляти? Цікаво? Запрошуємо подивитися. Буде пізнавально, наївно і Смішно…. Для деяких.

12. Пташиний короб. 6.64

Слідом йде фільм, в якому репетувати на все горло, так само як і пердеть, не забороняється. Зате не можна дивитися. Як це? Та ось так. Варто тобі відкрити очі поза приміщення, як в полі твого зору потрапить таке, від чого ти срочняком почнеш шукати для себе метод самогубства. І, при чому, чим поизощреннее, тим краще.

І головним героям доведеться або рити підземні ходи, щоб ходити один до одного в гості і в магазин, або сплавлятися по бурхливій річці в пошуках наївно захищеної громади. Героїня Сандри Буллок вибрала друге. Цікаво, помилилася, чи ні?

13. Оверлорд. 6.53

Армія союзників висаджується на західному узбережжі. Десантній групі дано чіткі вказівки: знешкодити глушилку радіочастот на вежі церкви. Але не так-то все просто. Спочатку люта атака наземних протиповітряних знарядь, а потім і каральна зачистка, залишають від загону всього декількох осіб. Але і це ще не все.

Зібравшись у кучу, американці, все ж продовжують виконання поставленої задачі, для чого і проникають в церкву. Але те, з чим їм доведеться зіткнутися в її стінах, не йде в порівняння ні з чим попереднім.

Як виявилося, німці влаштували тут лабораторію з виробництва суперсолдат. І добре ще, що сироватка знаходиться тільки в експериментальному варіанті, не Третій рейх нині панував бі по всій території Землі…

14. Чорна Пантера. 6.52

Десь в Африці існує прихована і просунута в усіх відношеннях країна під назвою Ваканда. І коли її володар стає жертвою теракту під час чергової заварухи, перед прихованим народом постає питання про вибір нового правителя. А вибирається правитель у цій просунутої у всіх відносинах країні, як і у всіх просунутих у всіх відносинах країнах – за методом поєдинку. Хто кому наваляв, той і правитель.

Тобто, йшли ми йшли у своєму розвитку, а прийшли всі до того ж, до давнього правила кроманьйонців і неандертальців, хто сильніший фізично, той і править.

Все в цьому фільмі межує з ахінеєю. І якщо б не спецефекти і зв’язок з Месниками, гнити б Чорній Пантері (до речі, а що, білі бувають?) на смітнику.

15. Хроніки хижих міст. 6.46

Варто місто століттями, стоїть, і раптом закінчуються в нього ресурси. І поїхали з цього міста за ресурсами ресурсодобытчики. І отримали ці ресурсодобытчики за межами міста по шиї від місцевих сільських. І знову поїхали за ресурсами нові ресурсодобытчики. І знову огребли по повній. Тоді взяв місто, і встав на колеса. І поїхав він тиснути сільських, щоб їм не кортіло. Але встиг придушити небагатьох. Ті сільські, що подалі, встигли поставити на колеса свої села і ну від міста умативать у всі сторони.

М-да. Звучить така казка як повна ахінея. Але це не зупинило кінодіячів від того, щоб не поставити за цією ахинейской історії фантастичну картину. Вийшло яскраво, вражаюче і по-справжньому дурниці. Як і все в Голлівуді.

Але для розваги глянути на раз піде однозначно. Хоча б для того, щоб ще раз переконатися в тому, що у ахінеї меж немає.

16. Вибачте за турботу. 6.35

Розповідь про фантасмагоричний світ, в якому гіпертрофованого збільшені всі негативні сторони капіталізму. В цьому світі кожен наживається на кожному як може.

А показана історія від імені простого темношкірого брата, який йде влаштовуватися на роботу простим менеджером в колл-центр і надзвичайно швидко злетівши вгору по кар’єрних сходах, виявляє, що в нинішньому суспільстві ті, кому пощастило опинитися вище, ні перед чим не зупиняться заради наживи над тими, кому пощастило опинитися нижче.

Тут, заради того, щоб ос встиг зробити за робочий день якомога більше, йому запросто можуть запропонувати генномодифицироваться в человеколошадь. І необов’язково це буде пропозиція, від якого можна легко відмовитися. Чудеса капіталізму, що тут ще сказати!

17. Жив-був Дэдпул. 6.27

Не будемо розпорошуватися над переказом того, що вже й так було сказано. Пояснимо лише, що це все той же «Дедпул 2», тільки в дитячій упаковці. Тут менше крові та нутрощів, але зміст той самий. Вирізали все криваве і матершинное, залишили все біле і пухнасте.

Таким чином фільм з рейтингу «18+» перейшов у рейтинг «16+». Чим не привід зібрати грошенят на повторних переглядах?

18. Зої. 6.21

Якщо в «Формі води» звичайна земна жінка без докорів совісті і біологічних засад закохується в підводну тварюка і віддається їй, в прямому сенсі слова, і душею і тілом, чому б не створити тугіше переспів, але вже з штучною людиною, наділеним ІІ?

Проблеми тут, звичайно, порушуються більш глобальні, а тому і фільм виглядає більш гідно і різко, ніж у фільмі «Гильермы дель Тори». Плюс до того ще й змушує подумати. Не те, що наївна і хвора на всю голову зоофілія загальновизнаного майстра.

19. Рэмпейдж. 6.17

Як зазвичай, з орбіти нам на голови падають відпрацювали свій час супутники. Але серед них іноді трапляються і відпрацювали свій час орбітальні лабораторії.

У цьому конкретно фільмі на голови мешканців багатостраждального держави США впали уламки лабораторії, в якій містилися експериментальні речовини для створення все тих же біологічно сильних і витривалих вояків. Цю погань нюхнули один тутешній білий мавп і один місцевий волчара. Що до крокодила, так він і зовсім одну з капсул зжер. І став, в одночас, цієї підводної і надводної човном-вбивцею, яка, поряд з гіпертрофовано збільшуються обезьяном і волчарой, мчить до штаб компанії, завідуючої дослідами.

Неважко здогадатися, що цей штаб знаходиться в центрі великого міста на останньому поверсі найвищого хмарочоса. І, так само неважко здогадатися, що під час цієї пекельної пробіжки здоровенні звірятка від міста каменя на камені не залишать.

Сюжет ідіотський, і вигаданий тільки для того, щоб показати все дійство з бійками гігантських тварин і те, як вони кришать направо і наліво будівлі і всю іншу інфраструктуру, а їх намагаються кришити військові.

Абсолютно незрозуміло, навіщо тут потрібен був Скеля Дуейн Джонсон зі своїми фізичними даними? Якщо врахувати, що як актор він – нікудишній, то запрошувати його слід на ролі, в яких він може розкритися як боєць або силачь, майстер мордобою і витривалості.

Але тут… Скала – доктор біології! Як сказав би один загальновідомий кінь, не смішіть мої підкови!

20. Світ Юрського періоду 2. 6.16

У який раз на острів лізуть як рятувальники дикої природи, так і «наживальщики» на ній. Виявляється, на острові «Парку юрського періоду» скоро вибухне вулкан (так, саме – рвоне, як в «Пік Данте» 1997 року випуску) та від тутешніх гігантських доісторичних плазунів, розплодилися досхочу, нічого не залишиться.

І, як з-під землі, раптом знаходиться амбітний вчений, одержимий бажанням врятувати хоча б кілька видів. А разом з ним на острів обов’язково під виглядом доброго дядька відправляється чол, який хоче погріти на цих тварин руки, тобто, приміром, перепродати їх на чорному ринку.

Але все, як завжди, йде до біса, коли в справу вступають треті сили в особі якогось невдаху, якому саме в цьому випадку раптом починає просто по-звірячому везти. Ну ще б. Острів той – ще якийсь звірячий.

Висновок

Кому цікаво, далі по списку йдуть:

  • Бліч (6.1);
  • Біжить в лабіринті: Ліки від смерті (6.0);
  • Анон (6.0);
  • Репродукція (6.0) (детальніше про фільм можна почитати в нашому
  • Таємниця будинку з годинником (5.9).
  • На цьому, мабуть, і закінчимо. Попереду нас чекає підбиття підсумків року в жанрі “фентезі”, а поки – всього вам привсего, і побільше преотличных фільмів і серіалів!