Топ-20 кращих фільмів жахів 2018 року

378

З дитинства нас привчили до того, що в різдвяну ніч відбуваються різного роду «чудесности». І не обов’язково вони повинні мати позитивну забарвлення. Наприклад, товариш Гоголь стверджував, що в цей час можна зустріти навіть біса. Чого вже говорити про всякої іншої нечисті. Тому свій топ кращих фільмів жахів 2018 року ми вирішили випустити саме під Різдво.

Будувати його ми будемо тільки з тих фільмів, що не нижче 5.7 по КиноПоиску. Таких набралося більше 20 штук, і весь цей список фільмів жахів ми не тільки викладемо на блюдо, але і дамо до кожного фільму свій коментар-рецензію, щоб будь розумів до чого варто бути готовим.

Звертаємо вашу увагу, що для зручного перегляду трейлера до картини в новому вікні, достатньо буде просто клацнути по її назві в заголовку.

Отже, що за кращі фільми жахів потрапили в наш «вузькоспеціалізований» підсумковий перелік?

1. Будинок, який побудував Джек 7.34

Відкриває список кращих фільмів жахів один з самих свіжих фільмів-2018, який вийшов на екрани практично під Новий 2019 рік. Але, як це було і з «Прокляттям Черниці», і з «Хеллоуїном», також спочатку опинилися на піку зльоту, дуже може бути, що і його чекає сповзання до менш значущих позицій. Хоча, якщо бути чесними, ця стрічка свого нинішнього рейтингу цілком заслуговує. І ось чому.

Незважаючи на те, що Ларс Фон Трієр з кожним фільмом стає все більш жорстоким, а його герої все більш повними і поднаторевшими у вбивствах, дана картина, що є своєрідним піках і за тим, і за іншим критерієм, виглядає цілком з інтересом.

Фільм не тільки про витончені вбивства. В першу чергу, це історія людини, яка розповідає нам чому він докотився до такого життя. Ужастиковая драма в п’яти актах, кожен з яких – чергове вбивство, як ніщо краще підводить нас до розуміння того, що коїться в зрушеної голові головного героя, якого чудово зіграв Метт Діллон.

2. Суспірія 6.95

Тим, хто готується побачити в цьому шедеврі 100% переспів на новий лад минулого «Суспирии» Ардженто, що побачила світ ще в 1977 році, будуть дещо розчаровані. Хоч зав’язка і схожа з попередньою версією, але відсебеньок тут стільки, що можна назвати цю картину оригінальною.

Але об’єднує обидві картини не тільки загальна задумка, але і одна з кіноактрис, а саме – Тільда Суінтон, яка фігурувала і в першому фільмі, і в другому. Причому, в останньому на її душу довелося аж цілих три ролі, і єдиного мужика Лутца Эберсфорда, доктора психології, теж зіграла саме вона.

Не зовсім зрозуміло чому на роль чоловіка не запросили саме чоловіка. Ну да ладно. Головне, що фільм вийшов непоганий. Хоча місцями і подрастянутый. Подивитися можна і тим, хто вже дивився фільм 1977-го року, і тим, хто не знайомий з сюжетом. Думаємо, історія танцівниці, яка прибула з Північної Америки у розділений Берлін 1977 року для того, щоб долучитися до європейського танцювальному мистецтву і догодила в чіпкі лапи місцевого ведьминского культу, буде цікава кожному.

3. Веном 6.87

Незважаючи на те, що фільм в цілому виглядає непогано, сама історія, і те, як вона була знята і приподнесена, залишає безліч питань, з якими можна ознайомитися , присвяченому цим самим питань. Також нами окремо була вивчена вся абсолютно не збігається з тією, що показана у цій стрічці.

Парочка шизанутых вчених доставляють на Землю вантаж з далекої планети. Цей вантаж виявляється позаземними створіннями, які можуть повноцінно існувати лише в симбіозі з іншими біологічними істотами.

Впродовж фільму ми бачимо, як Веном однаково добре налазить і на дітей, і на собачок, і на жінок, і на чоловіків. Але більше усього йому сподобався саме журналюга Едді Брок. Зауважте, у нинішній версії костюмчик відразу «натянулся» саме на нього, а не на якихось там Дэдпула або Людини Павука, на яких він спочатку скочив у коміксах.

Але вийшло непогано. Плюс до всього, де гарантія, що він не переповзе на них у наступних серіях, правда?

4. Тихе місце 6.75

Фільм дуже цікаво буде дивитися глухонімим, оскільки спілкуються в ньому тільки мовою жестів. Майже 90% всіх слів в картині було сказано саме на ньому. Хоча, якщо розібратися, сюжет стрічки сам по собі не має до діалогів.

А все тому, що у окрузі мешкають тварини, які полюють на все, що видає якісь звуки. З фільму не зовсім ясно (а, точніше, зовсім не ясно) звідки ці тварини взялися на Землі. Також незрозуміло, заволоділи вони всім земним кулькою, чи це тільки в локації кількох сіл. У будь-якому випадку, нам показують, що сімейство вже протягом пари років живе в повній ізоляції, ходить тільки по піску і тільки босоніж (повезло ж їм жити в теплому поясі).

Фільм залишає безліч питань, головне з яких виглядає так: невже вчені не могли додуматися випробувати на створіння ультразвук відразу? У нашій всесвіту це було б перше, що вони зробили. Але, у всесвіті, в якій розгортаються дії, вчені були дуже тупорылыми. А тому першим до цього додумався тільки сценарист, який написав сценарій для цього шедевра.

Але незважаючи на величезну кількість недоречностей і ідіотських витівок головних героїв, фільм заслужив непоганий рейтинг, з чого можна укласти єдине: нинішній народ не звик думати за переглядом. За переглядом він звик жувати…

5. Пташиний короб 6.55

Творіння телеканалу Netflix ушагало від попереднього шедевра ненабагато. І не тільки по рейтингу, але і за задумом. Якщо в попередньому фільмі не можна було шуміти, в цій картині не можна ні на що дивитися. Інакше результат буде однаковим – ти здохнеш.

І якщо там тебе вбивали тварі, по всій видимості, які прилетіли з космосу або пробралися в наш світ з паралельного, то тут ти вб’єш себе сам якимось із способів. І, що характерно, спосіб самогубства ти по-швиденькому вибереш один з найбільш екстравагантних і, одночасно, витончених.

У Стівена Кінга в «Мобіле» те ж саме траплялося з людьми, які користувалися мобільним зв’язком. Тут же досить зловити поглядом якусь потойбічну сутність, як у тебе відразу ж зносить башту і ти з радістю біжиш гинути, втрачаючи тапки.

Залишається неясним, сутність була одна? Якщо одна, як вона мерещилась всім без розбору? А якщо на кожного громадянина припадало по суті, то їх було майже стільки ж, скільки і людей? І якщо це була така-растакая наворочена сутність, чому вона не могла з’явитися людям у видіннях чи уві сні?

У фільмі жодного разу не показали як виглядають ці сутності. Напевно, щоб ми теж не побігли кінчати з життям. Про те, як вони виглядають, ми знаємо лише по картинках, що малював божевільний який звихнувся художник. Хоча, деякі з них непогано заколбасило.

Фільм дуже ідіотський з по-ідіотськи наївною кінцівкою. А що там за кінцівка, зацініть самі.

6. Оверлорд 6.53

Ех, ще б Третього рейху пару місяців відстрочки, і він би став абсолютно непереможний. Армія Оверлордов, тобто – тисячолітніх воїнів, простіше кажучи – суперсолдат, знесла б все на своєму шляху. Планом завадило вторгнення загону американців на територію секретного об’єкта із створення цих самих суперсолдат.

Якби, під ногами у французів століттями залягало незліченна кількість якийсь смоли, яку розкопати спромоглися лише окупували Францію гітлерівські загарбники. А розкопавши, вони тут же почали наповнювати цією гидотою шприци і ширять цю субстанцію місцевим жителям.

Виходило непогано. Мешканці ставали і агресивними, і стійкі до життя, і ще бозна-якими. Так і залишається не з’ясованим, що там за мутанти вирощувалися в коконах, і що за паскудство була в інших шприцах, тих, що світлішу, і тих, що потаємні. А також незрозуміло чому такий проект, здатний підняти Третій рейх з колін, на які поставив його Радянський Союз до моменту висадки союзників, охороняли всього лише 40 солдатів? Там, по ідеї, повинна розташовуватися ціла армія!

Коротше, не наше це, мабуть, справа. Головне, що американці знову перемогли! Якби не вони… Навіть страшно подумати, що б тоді було!

7. Не в собі 6.48

Народ валив на картину в першу чергу, не за тим, щоб насолодитися класним фільмом, а щоб глянути, що там у Содерберга вийшло зняти на айфоновскую камеру. Так, реально, 95% матеріалу було відзнято режисером на відеокамеру, якою оснащений iPhone 7. І це при всьому тому, що на весь знімальний процес у Содерберга пішла всього тиждень!

Шановні глядачі забули, що головне у фільмі не те, на що його знімають, а те, як його знімають і за яким сценарієм. Якщо історія хороша, її буде цікаво дивитися незалежно від того, якою камеру вона знята. А якщо історія – повне і нецікаве слово на букву «Р», то хоч її на купу самих просунутих кінокамер знімай, вийде все те ж слово на букву «Р».

Успіх фільму залежить не від самої камери, а від того, хто за нею стоїть. І Содерберг непогано за нею постояв. Кинушка вийшла похмура і страшна, як і належить будь кинушке про психиатричесоке установа.

8. Реінкарнація 6.47

Не зовсім зрозуміло чому демон з Пекла Пеймон обрав для своєї безперервної і своєрідною реінкарнації саме сімейство Грехем. Але, як би там не було, саме так розпорядилася доля. І тепер Енні Грехем і її нащадкам доведеться розплачуватися за рішення і вчинки, колись прийняті і здійснені бабусею-ідіоткою по імені Еллен.

Зі смерті цієї шизанутої бабусі і починається розповідь. Не встигли її закопати, як її труп тут же зникає з могили, а навколо сімейства Енні починають коїтися всякі жахливі всякости. Не будемо вдаватися у подробиці, скажемо лише, що чим далі, тим трупів буде більше.

Цікаво, чи довго ще триватиме ця беспрестанная реінкарнація демона Пеймона? Про це, на жаль, історія замовчує…

9. Країна примар 6.46

Краще б тітка Кларісс не вмирала. Адже тоді б будинок не перейшов у спадок до Полін, а значить не сталася вся ця низка подій, яка призвела до такого жахливого божевілля.

Але доля розпорядилася так, як їй було потрібно. А в даному випадку їй було потрібно, щоб Полін з дітьми успадкували будинок, після чого в нього вломилися маніяки-збоченці, які після довгий час знущалися над бідними дочками Полін, що залишилися в живих після нападу.

Історія жутчайшая і подана так, ніби все напад – справи давно минулих днів. У фільмі показується, що після трагедії минуло вже цілих 16 років, після чого сімейство нарешті вирішується вперше знову зібратися разом.

Насправді ж, все життя, яку спочатку показують в картині, це лише плід уяви однієї з дівчаток, яка намагається таким чином абстрагуватися від того, що відбувається. Насправді реальність набагато жахливіше, ніж це можна уявити. Вдасться чи бідним дівчатам вирватися з чіпких лап збоченців? Будемо сподіватися…

10. Дратівливість 6.43

Історія, в якій показано, як не треба жити у шлюбі. Тут кожен отримав по заслугах. І, причому, по повній програмі.

Почалося все з того, що сварлива тітка по імені Мелінда дізнається про те, що її нікчемний чоловік Роберт наставляє їй роги. І Мелінда, будучи сама по собі від народження надміру дратівливою, злою, імпульсивної і ще бозна-який, розробляє план помсти для свого чоловіка, та такий, що від нього кров у жилах застигне.

Але, якщо чесно, в наших жилах у процесі перегляду нічогісінько не застигло. Не зовсім зрозумілий такий рейтинг, як і ставлення оной картини до жанру «Жахи». Психологічний трилер – може бути. Але жахи… Хоча, тлумачення цього жанру для кожного своє, звичайно.

По нас так це звичайна історія, в якій хлопець одружується на заможної дівчині для того, щоб все життя сидіти у неї на шиї. І дівчина це все в процесі життя розуміє. Але власноруч припинити це нікчемне співжиття не хоче. Чому? Не зовсім ясно. Адже ніякої любові між ними немає, це як пити дати. Але Мелінда дочекалася, поки цей нюня їй не змінив. І дочекалася для того, щоб сфабрикувати офігенна план помсти.

Сценарій – повна ахінея, якій місце в розряді третьосортних драм. Але присмачивши його своєрідною «дратівливістю» головної героїні, сценаристи вирішили роздути його до мстивого фільму жахів. Вийшло не дуже. Чесно кажучи, не зрозуміло, що ця стрічка робить в списку саме найкращих фільмів жахів 2018 року.

Окремий респект постійно выпученным очам Тараджі П. Хенсон. Цікаво, вони повернулися в свої очниці після зйомок? Або для них бути страшенно витріщеними це природно?

11. Апостол 6.20

Завжди цікаво спостерігати за послідовниками культу, які у свій культ і в божество, якому вони поклоняються, не вірять, хоча і думають, що вірять. Звучить по-ідіотськи. Але саме це і відбувається з послідовниками культу в цьому дивному фільмі жахів.

Ця «культова» громада жила на одному з віддалених океанських островів. Біля острова є своє божество, якого послідовники поклонялися. Деякі прабатьки культу навіть могли спілкуватися з цим божеством. І божество, за твердженнями цих «прабатьків», ніколи не геть було сьорбнути жертовної кровиночки. Причому, як овечої, так і людській. А за це на острові завжди був відмінний урожай.

Але останнім часом з острівними сільськогосподарськими угіддями все якось стало погано. І кровушка жертовна вже не може наситити родючістю землі. А значить треба б викрасти якусь нитку душонку з великої землі, у якої є грошовий родич. Отримавши викуп, можна підняти наше сільське господарство на нові рівні. Залишається тільки розібратися, навіщо тепер вірити в якесь неефективне божество.

А для «культуристів» все ускладнилося тим, що у викраденої жертви, виявляється, є колись загиблий брат. І, як виявляється, не так вже сильно він і загинув. І готовий мстити за викрадену сестрицю направо і наліво…

12. Заціпенілі від страху 5.99

Передмістя здригається від паранормальних явищ. І до кого ще звернутися місцевим, як не до професіоналів, тобто – спецам по всьому паранормальним. Так, є в Америці і свої клуби екстрасенсів. Саме звідти і перебуває підмога на район.

Але їм доведеться зіткнутися не з «паранормальненьким», а з «паранормальнищем». Тільки вони ще про це не знають. Як і не знає про це один з місцевих поліцейських, що прибуває на локацію для розслідування жахливих злочинів, яким немає пояснення не тільки логічною, але і з фізичної точки зору.

Дуже цікаво буде подивитися, а не накладуть в штани бувалі екстрасенси?

13. Таємниця будинку з годинником 5.94

Ужастиком цю стрічку можна назвати з великою натяжкою. Фільм більше скидається на комедійну казку для маленьких. Хоча, для маленьких деякі сцени можуть здатися цілком жахливими. Наприклад, епізод, де гелловіну гарбуза починають нападати на людей, виглядає дуже навіть лякаюче. Для тих, звичайно, кому до 12 років.

Героям фільму, дядьку Джонатану, його племіннику Льюїсу і його сусідці Флоренс належить нелегке завдання – знайти у величезному особняку місце, де заховані магічні годинник, що відлічує час до кінця світу. Ну до чого-то, з ним можна порівняти. Найцікавіше, що хоч всі троє і є чарівниками, відшукати артефакт їм вдається, як правило, лише на останніх хвилинах. І не факт, що годинник взагалі вдасться зупинити.

З’ясовується, що годинник пов’язані з пекельною машиною, і, більш того, є по відношенню до неї своєрідним детонатором. Вирубаєш годинник, вирубиться пекельна машина апокаліпсису. Лише б у момент «розмінування» тебе гігантський декоративний кущ не обгидив…

14. Мег: Монстр глибини 5.91

Де-то в районі Маріанської западини терпить лихо дослідний батискаф. Для його порятунку терміново наймають рятувальника-дайвера Джонаса Тейлора (Джейсон Стетем), в минулому вчинила промах при порятунку екіпажу атомного підводного човна. Хоча, в тій невдачі Джонас звинувачує гігантську доісторичну акулу, в існування якої ніхто крім нього не бачить.

Якого ж було здивування вчених, коли виявилося, що мегалодоны існують і, більше того, коли з’ясовується, що один з них і стає причиною катастрофи, що трапилася з дослідним батискафів.

Порятунок, як завжди, не обійшлося без жертв, але, тим не менш, все, як це зазвичай у голлівудських фільмах, ради. Поки не з’ясовується, що з глибин на поверхню, всупереч усім законам детонації, частково описаних нами в одному з , спливла гігантська акула і почала тероризувати околиці.

Що робити? Як убити гіганта? Ну, звичайно ж, отруїти. Але тут з’ясовується, що в околицях спливли рибки і побільше. Як бути з ними? Дивимося у фільмі.

Сцени за участю мегалодонов вийшли дуже видовищними. А сама задумка – настільки антинауковою і ідіотською, що сміх розбирає протягом усього фільму. Більш того, розчулює кінцівка, в якій деякі вижили радісно призначають один одному побачення, не дивлячись на те, що навколо померла купа народу, і їх друзі та близькі в тому числі. Наївно, як і все у «чух-бах-Голівуді».

15. Веб-камера 5.89

Деякі токарі все життя прагнуть стати кращими токарями, пілоти – кращими пілотами, спортсмени – чемпіонами і так далі. З’ясовується, що прагнення стати кращою з кращих притаманне і тим, хто онлайн розсовує ноги перед веб-камерою. Такою, зокрема, є Еліс, яка ні перед чим не зупиняється, щоб посісти перше місце серед моделей своєї порноплощадки.

Але яке ж було її здивування, коли, досягнувши на цьому нелегкому поприщі неймовірних успіхів, вона раптом виявляє, що її місце зайняв якийсь її двійник, який розсовує ноги перед камерою замість неї.

Ні в акаунт не ввійти, ні адмінам поскаржитися. Блін. Доведеться розбиратися самій.

А краще б не розбиралася…

16. Хеллоуїн 5.88

Джемі Лі Кертіс знову повернулася в черговому «Хеллоуїн», і зробила це, як виявилося, не тільки для того, щоб поставити остаточну і жирну крапку в історії з Майком Майерсом, але і для того, щоб геть спростувати все, що було описано в попередніх фільмах франшизи.

Виявляється, усі ці роки, починаючи з того часу, коли на екрани вийшла перша частина історії з хэллоуинским маніяком, тобто, з 1978 року, Майерс доброчесно сидів у тюрязі. І, вийшовши через цілих 40 років відсидки, ясна річ, вирішив здійснити якісну помста над винуватицею цієї своєї відсидки.

Але, виявляється, усі ці роки, починаючи все з того ж 1978-го, героїня Джемі Лі Кертіс Лаурі теж не сиділа склавши руки. Вона посилено готувалася до зустрічі з маніяком, а тому той буде приємно здивований, зустрівшись з нею.

Або, Неприємно здивований…

17. Парадокс Кловерфилда 5.88

 

Netflix у співпраці зі студіями Paramount Pictures і Bad Robot, випустила таку барвисту ахінею, що ні в казці сказати, ні пером описати. Тільки в кінотеатрі показувати, як вирішили її співробітники. І дарма вони так вирішили. Кинушку не заминусовал тільки самий ледачий.

І, справді, ляпів у фільмі стільки, скільки в третьесортном серіалі не набереться. З-за того, що на Землі закінчується паливо для електростанцій, вчені змушені шукати альтернативні джерела живлення. Заради цього вони запускають проект «Кловерфілд». Це – величезна станція, що обертається в космосі. Являє собою величезний вона коллайдер, запускати який на землі – дуже небезпечно. Нібито, якщо відбудеться зсув реальностей, або прорив метрики вимірювань, катастрофа може нашкодити Землі.

Насправді, якщо станеться щось подібне, невже все суще вбереже якесь незначне за вселенським масштабами відстань? І що за замерзаюча вода в космосі? Вода в рідкому стані при попаданні в космос, миттєво кипить і випаровується, а не замерзає лід. Для того, щоб шматку льоду опинитися в космосі, воді потрібно при нормальному тиску спочатку перетворитися у лід, а потім уже потрапити в космос, щоб бовтатися там, як це роблять всі нормальні комети.

А казна-звідки узялася гравітація при операції по від’єднанню кільця від станції? І такого там – хоч греблю гати. А значить – нудно не буде. Буде над чим поржать – однозначно. Але якщо ти людина необізнана у фізиці, тобі фільм зможе сподобатися всерйоз. Хоча, судячи з рейтингу, таких ой як мало…

Для того, щоб підігріти інтерес, скажімо, що, все ж таки, вимірювання їм «прорвати» вдалося. Цікаво, як вони свої «дірки» тепер будуть закладати…

18. Прибрати з друзів: Даркнет 5.85

Не сказати, що недолугий, але вже точно нереальний сіквел «видалити з друзів» 2015-го року вийшов більш добротним і більш життєвим, але не менш безглуздим. Ні, надприродного в мережі тепер не буде. Тут фігурують інші методи залякування», над якими, за великим рахунком, теж можна пореготати.

Коментувати це «щось» не має сенсу, оскільки тут все зав’язано на всьому і, по суті, до такої міри нереально, що просто, як казали в народі, «Атас!». Працювати над такими «Кібер-пастками» довелося б роками із залученням величезного числа людей, яких теж, напевно, треба було всіляко залякати, а тому будувати підступи і в їх бік. А це – знову люди, знову пошук інфи і т. д. і т. п.

Коротше, нісенітниця для необізнаних звинуваченням у хакерстві, так і в простому «насоли сусідові». Незрозуміло, як стрічка трохи до шести не дотягла?

19. Пансіон 5.80

Трилер, в якому творці хотіли показати і сказати занадто багато всього. Напевно, саме з-за цього толком нічого не показали і не сказали.

Пацан, дізнавшись про смерть бабусі – єврейки і її нелегку долю під час Другої світової, починає копатися в її речах. І, чомусь, натягує її плаття. За цим заняттям його застають родичі, що і послужило поштовхом до того, щоб наректи його «розумово-зі зсувом» і відправити в закриту школу для таких же «особливо зрушених» дітлахів.

Там, ясна річ, над ними всіляко знущатися. І, ясна річ, над усім буде підноситися головний наглядач або вихователь – лиходій-антогонист, у якого в голові відхилень побільше, ніж у самих його підопічних.

На раз глянути можна. Але не в кінотеатрах. Та й то, глянути і забути. Оскільки ніякого смислового навантаження фільм не несе. Якщо навіть попередня картина топа навчає хлоп’ят не лазити в інеті де не треба і публікувати в ньому не треба, жити чесно і так далі, то тут… Повний нуль.

20. Париж. Місто Zомби 5.73

Не обійшлося в минулому році і без зомбі. І один із шедеврів про ходять (тут – бігають) мерців займає 20-у позицію в рейтингу кращих фільмів жахів-2018.

Цього разу дія розгорнулося, як це зрозуміло з назви, в Парижі, в якому буквально за ніч всі живі жителі перетворилися в неживих, але дуже рухливих і голодних. І, як звичайно, не всі люди стали зомбі. Деякі цивільні, такі, як, наприклад, валявся в п’яній відключці Сем, ще як змогли вижити.

Будемо спостерігати як нашим щасливчикам вдасться об’єднатися в одну «веселу» компанію, здатну протистояти силам зла…

Висновок

Також в список кращих фільмів жахів 2018 року, чий рейтинг вище 5.7 по КиноПоиску, потрапляють «Прокляття черниці» (5.72) і «Правда чи дія» (5.71). Обидві ці стрічки також варті уваги. Наприклад, бюджет «Черниці», на яке не поскупилися витратити близько 120 млн баксів, відбився більш ніж втричі. А про успіх «Правди або і зовсім говорити не доводиться. Витративши на її виробництво всього 3,5 млн доларів, продюсери картини зібрали близько 100 млн. Ось такі цікаві пряники!

На цій щасливій для деяких діячів Голлівуду, ноті ми заокруглюємо список кращих фільмів жахів і бажаємо всім своїм читачам усього доброго, відмінного настрою і, як завжди, більше кльових кинушек і серіалів! Щасливого Різдва!