Топ-20 кращих комедій 2018 року

476

Обговоривши всі кращі бойовики і жахи, негоже буде обійти стороною такий затребуваний серед поціновувачів жанр кіномистецтва, як комедія. Напевно багатьом буде цікаво дізнатися, які комедійні стрічки виявилися лідерами 2018 року, потрапивши у , то, хоча б, в список кращих комедій.

Топ верстається на основі рейтингу Кинопоиск. В нього не увійшли фантастичні та фентезійні фільми, про які незабаром вийде свій топ. Всі представлені в нашому списку стрічки мають рейтинг вище 6.4, а значить напевно сподобаються більшості цінителів кіношного гумору. Нагадуємо, що трейлер до будь-якого фільму можна подивитися просто, клікнувши по назві кінострічки.

Тепер, коли з усім розібралися, можна і почати. І, як не дивно, першою в нашому списку фільмів комедійного жанру, складеного за підсумками 2018 року, йде кінострічка індійських кінематографістів…

1. Я – препод 7.82

Хворі синдромом Туретта безпечні для оточуючих. Так, виглядають їхні нервові тики з боку дуже насторожує. Але це всього лише тики, мимовільні скорочення м’язів, рідко супроводжуються якими-небудь «звуковим супроводом». Але спробуй поясни це все простому обивателю, який ТАКЕ вперше в житті бачить.

У героїні фільму синдром виявлений у постійних подергиваниях голови, різких вигуках і почесывании підборіддя правою рукою. Незважаючи на це, вона просто одержима мрією стати викладачем. Але хто ж візьме «таку» вчительку, нехай і з двома вищими освітами, в школу? Адже вона своїми смиканнями і мимовільними криками всіх дітей розполохає!

В одну школу її, все-таки взяли. Але радість нашої героїні Наїни була передчасною. Їй дістався експериментальний клас, діти в якому є вихідцями з проблемних районів, тобто, по суті, нетрів.

Але, як би те ні було, її мрія збулася, і вона докладе всі зусилля для того, щоб у неї все вийшло.

Фільмець занадто наївний. У дівчинки, яку все життя шпинялі однолітки за її нервові кривляння, за жодних пом’якшувальних обставин не виникло б бажання працювати з дітьми. Це раз. По-друге, в елітну школу, нехай навіть і в експериментальний клас, апріорі б потрапили тільки ті діти, які вели б себе тихіше води, нижче трави, тобто, найкращі і по успішності, і по поведінці. Вести себе по-ідіотськи і зухвало з нехай і неповноцінних вчителем – занадто велика розкіш. Великий шанс знову вилетіти в звичайну школу. По-третє, мінусом є те, що виконавиця головної ролі вже занадто переграє місцями.

Але, в цілому, фільм можна подивитися. Комедії, як такої, в ньому, звичайно, замало. Драми більше. Але, раз вже творцями заявлено, що картина в тому числі є і комедією, то не згадати її в своєму топі ми не маємо ніякого права.

2. Зелена книга 7.61

Маловідомий на той час (дія в картині розгортається у 1962 році чорношкірий піаніст Дон Ширлі вирішує здійснити турне з концертами по містах і селах Сполучених Штатів. Але час то було не простим. Це був період, коли про толерантність до темношкірого населення Америки ніхто толком не замислювався. «Черномазому» прилюдно розгулювати в місцях, де більшою мірою, «тусуються» білі, розгулювати було не лише заборонено, а й небезпечно. Навіть бари, закусочні та інші місця у темношкірих були свої.

Саме тому менеджери піаніста порадили йому, по-перше, найняти собі крутого охоронця, бажано з числа білих, а по-друге, керуватися в пересуванні по країні «Зеленою книгою».

«Зелена книга» це певний путівник по країні, виданий спеціально для чорношкірих автомобілістів. У цьому путівнику розказано і показано як, якими шляхами і по яких місцях краще всього здійснювати подорож чорношкірому, щоб звести проблеми з білим населенням країни до мінімуму.

В якості охоронця Ширлі наймає вишибалу і вирішувач проблем з крутого місцевого клубу, громило італо-американця Валлелонгу по кличці «Базіка». З цим кадром, як виявилося, в дорозі виникне безліч проблем. Він – неотесаний, ненавчений і тупувато-прямолінійний селюк. Але мистецтва мочити всіх підряд направо і наліво у нього не відняти. А це, мабуть, переважує всі його мінуси!

3. Фаворитка 7.47

Коряве правління династії Стюартів було закінчено на королеви Анни, дочки Якова II, яка майже весь свій час на престолі прохворіла і, по суті, як показано у фільмі, була чи не маріонеткою двох своїх придворних дам – герцогині Мальборо Сари Черчілль і її кузини Абігейл Хілл.

Як раз між цими дамами і розгорнеться боротьба за фавор королеви. І на що тільки не йшли тодішні придворні дами, щоб не отримати місце «під сонцем». Не все у фільмі правда, але в цілому картина вийшла непогана. Дуже навіть можна подивитися!

4. З любов’ю, Саймон 7.35

Зараз модно знімати фільми про гомосексуалів. Сповзла толерантність і в підліткові картини, адже ця стрічка, в першу чергу, націлена на аудиторію від 13 до 18 років. Тому історія припаде до смаку не всім, а лише по істині толерантним поціновувачів кіномистецтва з числа молоді, кому ще не набридли історії про гомосексуалістів-підлітків, до деяких пір відчайдушно приховують свою статеву орієнтацію.

У картині про дивні нахили головного героя – підлітка Саймона випадково дізнається шкільний заводила Мартін. Він бачить, що у «гоміка» відмінно складаються дружні стосунки з дівчатами і починає шантажувати його. В обмін на мовчання на рахунок його сексуальної орієнтації, він вимагає від Саймона, щоб той познайомив його з однією з місцевих красунь.

Піде Саймон на поводу у своєрідного шантажиста, чи зважиться розкрити всім всю правду про себе? Тих, для кого ця історія представляє інтерес, ласкаво просимо до перегляду. Тим же, кому доля прихованих гомосексуалістів та їх шатажистов по-боці, пропонуємо пройти далі.

5. Балада Бастера Скраггса 7.28

Це шість окремих історій, які висміюють тупість, незадачливость, недалекоглядність, наївність і гіпертрофовану сміливість, що межує з дурістю, людей, які жили на північноамериканському континенті у часи Дикого Заходу.

Насправді, люди на Дикому заході жили далеко не дурні. Але у фільмах вони показані саме ідіотами. У них були ідіотські звички, вони брали ідіотські рішення і здійснювали ідіотські вчинки. Самим розумним з них, зазвичай, був головний герой ктноленты, який, між тим, теж не був чужий загальної ідіотії.

Тільки у вестернах людина в перестрілці не ховається за чимось і не залягає, щоб у нього було менше можливості потрапити, а завжди стоїть у повний зріст. Стріляє він, не прицілюючись, щоб було більше можливості потрапити, а довбає з пояса. І рішення приймає абсолютно суперечать здоровому глузду.

Короткі метри Братів Коенів – це своєрідна пародія на той Дикий захід, який ми звикли бачити в більшості вестернів, знятих за всю історію кінематографа. Плюс до всього, деякі історії в збірнику дуже пізнавальними і реально смішні.

6. Середина 90-х 7.27

Ще одна комедія, в якій більше драматичного, ніж комедійного. Але раз вже шоураннерами стрічки в описі заявлений жанр «комедія», ми з цим зробити нічого не можемо, і змушені мовчки і скриплячи зубами помістити її в свій топ.

Вона не така погана, як може здатися з трейлеру. І крутизна її не в тому, що в ній так ідеально відтворений дух і атмосфера 80-х. вона Цінується за те, що в ній можна відстежити глобальне відміну життя підлітків від нинішньої, сучасної. Зараз, в століття смартфонів інтернету і мобільного зв’язку, всі поголовно загрузли в цій своєрідній соціально-цифровий павутині. А тоді…

Тоді у людей не залишалося вибору. Щоб взаємодіяти в соціумі, їм доводилося виходити на вулицю і спілкуватися один з одним тет-а-тет. Всі в цей час було в живу. А зараз… Все що відбувається навколо в нинішній час — це дешева і підроблена пародія того, що було в 80-е.

Принаймні, так думає Джона Хілл. І зрозуміють його на всі 100 тільки ті, хто був підлітком у 80-ті!

7. Кришталь 7.23

Ще один «привіт з минулого». Тільки тут мова йде про 90-є. Причому, ностальгують тут творці не тільки про атмосферу 90-х Радянського Союзу, але й про атмосферу 90-х Сполучених Штатів.

Творча особистість і, за сумісництвом, діджей дискотек місцевого клубу, в особі непомітною дівчата Вели з Мінська, дуже мріє про поїздку в Америку. А адже в минулі часи виїхати за кордон і, тим більше, в Штати було ой як непросто. Тому і довелося хімічити з документами на візу. Звідси й наслідки, які привели нашу героїню прямо в незнайому американську сім’ю, в якій люди щосили зайняті приготуванням до весілля.

Як поставляться американці до приходькові їх комуністичного суспільства? Дивимося і насолоджуємося. Фільм вийшов стоїть. Хоч, знову ж, 100% комедією його назвати теж мова б не повернувся. Хоча, хихикнуть пару раз доведеться грунтовно.

8. Брати Систерс 7.21

Дует вбивць на службі загадкового комісара, що складається з двох братів по прізвища «Сістерз» (по-російськи прізвище звучить як «Сестри») проходить цілковите переосмислення своєї «внутрішньої та зовнішньої політики», поки виконує чергове доручення свого кривавого боса: «Знайти і знищити пройдисвіта хіміка Уорма, попередньо выпытав у нього склад рідини, яка допомагає виявляти золото на копальнях».

Не в міру навіжена і без гальм парочка цього разу працює під наглядом третього члена команди, який, як незабаром з’ясовується, переходить на бік Уорма. Тепер братам-вбивцям доведеться відправити на той світ обох. Але доля, в кінцевому рахунку, розпорядилася так, що ті навіть і не встигають оком моргнути, як самі опиняються на протилежному боці барикад. Тільки до чого призведе такий розклад?

Ясно, що ні до чого хорошого. Хоча, дивлячись з якого боку подивитися.

9. Важка поїздка 7.10

«Важка» тут не в тому сенсі, що нелегко далася їм із-за якихось фізичних перешкод. Просто здійснювали цю поїздку любителі саме «важкої» музики, тобто, «хеві метала», як у нас любили казати колись-то. А тому і поїздочка у них відбувалася виключно під «важку» музику, з-за чого її (поездочку) так і «обізвали».

А взяли участь у поїздці справжні фінські оленярі, олені яких змушені були изо дня в день вішатися від важкого року, постійно ревевшего з хазяйського гаража. Хлопчаки запалювали так, що це не залишилося непоміченим для проїжджав повз промоутера, який і запросив їх для участі у щорічному норвезькому рок-фестивалі.

От і вирушили наші оленярі в далеку подорож по Європі. І вийшла ця поїздочка по-справжньому важкою!

10. Не хвилюйся, він далеко не піде 7.08

Чергова драматична комедія, в якій комедійного – кіт наплакав. Тому попереджаємо про те, що хоч у фільмі і є моменти, здатні викликати на ваших губах посмішку, це, в першу чергу, саме драма.

Це розповідь про людину, якій отримані в результаті п’янок і гулянок каліцтва не тільки зламали хребет, але і допомогли знайти сенс у житті. Правда, давалося набуття цього сенсу нашому герою п’яте через десяте. Через що тільки не довелося пройти бідному Джону! Інвалідність, пияцтво, повна втрата віри в себе і близьких…

Важкий випадок. Але, як виявилося, цілком виправити. А спостерігати за тим, як він цей свій випадок буде «поправляти» не тільки цікаво і пізнавально, але і повчально.

11. Нічні ігри 7.01

Зараз всі повально захоплені проходженням квестів в реалі. Але в той час, коли більшість користуються послугами професійних організаторів цих квестів, Макс, Енні і їхні знайомі самі по черзі придумываеют собі квести.

Настав час братика Макса придумувати квест. І він організував його, прямо скажемо, оревно! Почалося все з настільки реального викрадення самого братики якимись головорізами, що просто супер! А далі-то! Далі! Все крутіше і крутіше!

Тільки, в якийсь момент учасники проходження тесту починають підозрювати, що все, що з ними діється, це зовсім ніяка не гра, і для того, щоб дожити до ранку, їм доведеться дуже сильно постаратися!

12. Mamma Mia! 2 6.98

Особливо сей шедевр будуть раді задивитися шанувальники творчості шведської поп-групи Abba. Хоча, як показує рейтинг, ради виходу продовження улюбленого мюзиклу 2008 року виявилися дуже і дуже багато, кому про згаданої поп-групі і зовсім нічого не відомо.

Мюзикл бере нехитрим сюжетом, легкістю оповіді і наївною простотою любовної історії. Саме про це і йде мова в повітряній, музичної та мелодраматичної комедії «Mamma Mia! 2».

13. Квнщики 6.96

Далі три позиції поспіль займають вітчизняні стрічки. І на 13 місці знаходяться «Квнщики», які, знову ж таки, можуть вважатися більш драматичною стрічкою, ніж комедійної. У ній розповідається про те, як нелегко складаються «продвижухи» квнщиків до вершин слави.

Звичайно ж, всієї правди про закулісне і підкилимної боротьби за «місце під сонцем» вам ніхто не розкаже. Але в цілому виглядає непогано.

Окремої уваги варта згадка в синопсисі про те, що стрічка ця, нібито, знята на фестивалі КВК, що проходив у Сочі, причому зйомки фільму проходили без дозволу організаторів цього фестивалю. Твердження, щонайменше, ідіотське, і має воно не більш ніж рекламний характер.

Повірте, панове. Якщо б у організаторів фестивалю було бажання здерти з творців картини гроші, вони б це зробили за законом, і нікуди від цього вони творці б не поділися, заплатили б зі своїх гонорарів як миленькі. А раз цього не сталося, про яку тоді «без дозволу» може йти мова? Те, що творців не підтягнули до суду для розгляду, чи це не свідчення того, що фільм був знятий, як раз таки, за згодою організаторів фестивалю?

14. Я худну 6.93

Аня любить добре поїсти. А ще вона любить Женю, який не любить її за те, що вона любить поїсти. Зрештою, чого і варто було очікувати, Женя посилає свою повну подругу куди подалі.

На своєму шляху в «куди подалі» Аня зустрічає теж любить поїсти Колю, який дуже хоче взяти участь у спортивних змаганнях, з-за чого приймає рішення терміново схуднути. Його хистом і завзяттям заряджається Аня. Адже тільки схуднувши вона зможе повернутися з «куди подалі» до свого друга Дружині.

І тут по всьому стає ясно, що коли дівчина нарешті схудне, вона, швидше за все, так і залишиться в «куди подалі», куди відправив її колишній друг Женя, зі своїм новим другом Миколою. А як же інакше? Адже придумати щось складніше таких простих сюжетів наші вітчизняні діячі кіномистецтва навряд чи в змозі.

15. Поліцейський з Рубльовки. Новорічний свавілля 6.92

Виявляється, у роти мушкетерів під назвою «Відділення поліції «Барвиха Північне» теж є свій ворог-Кардинал в особі головного управління, яке хоче цю нікчемну лавочку нероб прикрити.

Тоді один з ідіотів-поліцейських цієї «доблесної роти» Гриша Ізмайлов вирішує зробити свій по-мушкетерски відважний і по-Рублевски дебільний вчинок – пограбувати місцеве відділення банку. Задумка була така. Його відділ, який збираються закрити, швидко розкриває це нехитре злочин, знаходить і повертає гроші на місце і «Барвіху Північне» не розформовують.

Такий справді хитромудрий план міг дозріти лише в розумі видатного мислителя. Але план Гришы був безсовісно спаплюжено третьою стороною, участь якої в ньому зовсім не передбачалося…

16. Спробуй підкоти 6.79

Перша комедія зі списку, яка реально заслуговує того, щоб називатися саме комедією на всю котушку. І сюжет цікавий, і посміхнутися – буде над чим. І не раз.

Успішний бізнесмен, а за сумісництвом – бабій і ще той проноза, який без підколки і хвилини прожити не може, після смерті матері приїжджає у свій рідний дім. Там він виявляє мамине інвалідне крісло і пробує в нього сісти. У цей момент входить доглядальниця, і виявивши його в інвалідному кріслі, думає, що він, власне, інвалід.

Доглядальниця – хороша. І наш проноза вирішує позалицятися за нею, не поспішаючи відкрити їй правду про те, що, насправді, він ще якийсь ходячий. І тут він знайомиться з сестрою доглядальниці, яка, як раз, неходячая і їздить на інвалідному кріслі не понарошку.

Наш проноза через пару зустрічей з нею відчуває, що закохався в неї по вуха. Але як же відкрити їй страшну таємницю про те, що він, насправді, ніякої не інвалід?

17. Проста прохання 6.75

По суті своїй ця картина справжній детективний трилер. Так, є в ній і забавні моменти, але, самі посудіть.

Дві жінки зустрічаються, коли забирають з початкової школи своїх синів. Їх дітлахи добре дружать, чому б не познайомитися ближче і двом мамам? Загадкова Емілі запрошує блогерша Стефані разом пообідати, і на наступний день перша зникає. Причому, до цього зателефонувавши і попросивши Стефані доглянути за її дитиною.

Коли стає беззастережно ясно, що Емілі зникла, Стефані починає власне розслідування, яке заводить її в такі нетрі, що краще б вона і не починала.

Ось така комедія. Нічого собі, правда?

18. Про що говорять чоловіки. Продовження 6.73

Цього разу пригоди Льоші, Слави, Каміля і Саші вийшли не гірше минулих. За якимось чортом їх, раптом, всіх разом понесло в Пітер. Коли ж кожен для себе намагається зрозуміти що він, власне, там забув, виявляється – нічого. Так навіщо ми туди їдемо? Та просто так. А чому не на «Сапсана» а в якомусь зачуханому плацкарті? Та просто тому, що тут рідніше, затишніше і веселіше!

Але, вибачте, що ми будемо робити в Пітері, коли туди приїдемо? Та фіг його знає! Головне, що на всі вихідні перестане боліти голова про рутинно-щоденних проблемах!

А тут ще й Сергійко підтягнеться з грошима, які він нещодавно відмовився зайняти Саші…

19. Восьмий клас 6.71

Абсолютно незрозуміло, чому в описі до фільму значиться, що даний фільм – комедія. Нею тут і не пахне. Це драматична стрічка про нелегкий шлях становлення підліткового характеру. У картині обігруються всі аспекти нинішнього сучасного дорослішання молоді. Чим вони займаються, коли не знаходяться під наглядом у батьків або вчителів, як вони ведуть себе в мережі. Також розглядається питання про взаємовідносини підлітків між собою, про що вони говорять, які в них теми, чим живуть і все таке.

Фільм зроблено більше для батьків, ніж для підлітків. Їм про себе дивитися непотрібно. Про це слід дивитися і знати батькам. І ще добре, що в цій стрічці все нормально кінчається. Бувають випадки набагато запущенней, які закінчуються не на такій мажорній ноті.

20. Неймовірні пригоди Факіра 6.70

Це історія індійця Аджаташатру Лаваша Пателя, який з народження жив у Мумбаї. Ще в юному віці він долучився до мистецтва фокусників та ілюзіоністів, чим і підробляв, коли почав дорослішати.

Все життя він мріяв про те, щоб вирватися з цього злощасного міста і поїздити по світу. Але у нього для цього, як ви самі розумієте, не було ні грошей, ні відповідного стимулу. Коли ж померла його мама, він вирішив, що тепер його тут вже точно нічого не тримає. Підступно облапошив сусідів, він правдами і неправдами назбирав собі грошенят і вирушив на інший край світу, щоб спробувати відшукати свого рідного батька і, за сумісництвом, подивитися світ! А, загалом-то, головне – подалі звідси!

І пригод на голову звалиться неміряно. Починаючи з великої і божевільної любові, і закінчуючи самим що ні на є навіженим подорожжю туди-сюди, в якому в ролі транспорту – всі підручні засоби хороші!

Висновок

На цій веселій ноті ми закінчуємо свій топ-30 кращих фільмів комедійного жанру-2018. Але ми прощаємося з вами ненадовго. На наступному тижні ми знову повернемося, щоб підвести підсумки минулого кінороку в жанрі фантастика.

А поки, всього вам доброго, шановні кіноглядачі, і побільше вам гарних і цікавих фільмів і серіалів!