Топ 25 найбільш скандальних фільмів за рейтингом Кинопоиск

867

У наш сьогоднішній топ ми включили картини, навколо яких у свій час кипіли самі бурхливі пристрасті. Одні були прихильно зустрінуті критиками, але «опущені» глядацькою аудиторією, інші, навпаки, припали до душі простим кінолюбителям, але викликали жахливе обурення у спеців покритикувати зі стажем. Але, так чи інакше, в наш топ-25 увійшли тільки ті фільми, які пройшли безліч різноманітних кінофестивалів, не належать до числа порнографії і з рейтингом за КиноПоиску вище 4.5.

 

Саме тому у списку відсутні «Людські багатоніжки», які мають низький рейтинг і такі блокбастери, як Тарантіновські «Скажені пси», «Кримінальне чтиво» і пр. Навколо них, як би хто не говорив, скандалів було не так багато, оскільки сподобались вони і критиканах і глядачеві, так що скандалити особливо було нікому, а окремі «попукивания» – не в рахунок.

Отже, почнемо, пані та панове. І перше місце в нашому списку по праву належить дітищу нестандартного на всю голову Стенлі Кубрика…

1. Заводний апельсин (1971), США, Англія, рейтинг КП 8.0

Фантастика, драма, кримінал.

Режисер Стенлі Кубрик, у гол. ролях: Малкольм Макдауелл, Патрік Мегі, Майкл Бейтс та ін.

Юний дебіл Алекс – герой Малькольма Макдауела, завсідника скандальних фільмів, по суті своїй справжній отморозок на всю голову. Він дуже любить знущатися над усім живим, що потрапляє йому під руку. А що з живого найчастіше попадається під руку людям у світі людей? Ну, звичайно, люди!

Будучи першим в зграї, він влаштовує своїм жертвам акти так званого «ультранасилия», триває його «ультранасильная» епопея недовго. Придурок швидко потрапляє в тюрягу, і там-то йому вже на своїй шкурі доведеться відчути це саме «ультранасилие» на собі. Тільки тепер вже, як не дивно, з боку держави, яке вирішило випробувати на ньому певну програму «ультрареабилитации».

2. Дияволи (1971), США, Англія, рейтинг КП 7.8

Жанр: драма, біографія, історія.

Режисер Кен Рассел, у гол. ролях: Ванесса Редгрейв, Олівер Рід, Дадлі Саттон і ін

Коли народився ловеласом і ведеш розпусне життя слід бути готовим до всього. І в тому числі і до того, що навіть черниці з монастиря забажають тебе на стільки, що тебе за це схопить інквізиція, яка на початку запытает тебе до нестями, а потім…

Коротше, це треба бачити!

А краще, навпаки, не бачити…

3. Житіє Брайана по Монті Пайтону (1979), Англія, рейтинг КП 7.8

Жанр: комедія.

Режисер Террі Джонс, у гол. ролях Грем Чепмен, Джон Кліз, Террі Гілліам і ін.

І угораздило ж Браена народитися по сусідству з малим Ісусом. А волхвам – трохи помилитися з розрахунками по зірках. І тепер всі бідного Браена приймають за месію в той час, як він всього лише простий єврейський обиватель, який не має нічого спільного з усім, що йому приписують.

Свого часу комедія викликала сильний резонанс в церковних колах, так і віруючі з усього світу здивувалися тому, як можна насміхатися над «житієм сина божого». Тільки від цього комедія «не смішніше» не стає.

4. Бляшаний барабан (1979), ФРН, Польща, Франція, Югославія, рейтинг КП 7.7

Жанр: драма, військовий.

Режисер Фолькер Шлендорф, у гол. ролях Давид Беннент, Маріо Адорф, Ангела Вінклер та ін.

Фільм розповідає про роки становлення націонал-соціалістичної партії Німеччини. Раасказ ведеться від імені маленького хлопчини, якого угораздило народитися в цей лихий час.

Фільм містить сцени статевих злягань з участю маленького хлопчика, а тому у 1997 році Американська фундаменталістська релігійна організація оголосила кінокартину «дитячою порнографією». Досі так і не зрозуміло, куди зарахувати даний «шедевр» німецьких кінематографістів, але достеменно відомо, що фільм розкуповувався на касетах і дисках багатотисячними тиражами. Невже у нас на Землі-матінці стільки прихильників педофілії?

5. Лоліта (1997), Франція, США , рейтинг КП 7.6

Жанр: драма, мелодрама.

Режисер Едріан Лайн, у гол. ролях: Джеремі Айронс, Мелані Гріффіт, Френк Ланджелла та ін.

Екранізація безсмертного і скандального роману Набокова, в якому великий дорослий дядько дуже сильно закохався в маленьку молоду дівчинку, та так, що не міг витерпіти до її повноліття…

Голлівуд вічно кидається в крайнощі і екранізує все, що викликає в суспільстві сильний резонанс. Ще б. У більшості випадків людям, не досвідченим в темі, дуже цікаво піти в кінотеатр і глянути, що ж там так критики біснуються. А тому – таким фільмам успіх забезпечений заздалегідь.

А взагалі, звичайно, мужик непогано придумав. Одружитися на матері, щоб залізти на її дочка… М-да. І не ясно хто тут більше у всьому винен – сам мужик, чи мама дочки. На думку Набокова – винна… Любов! Нісенітниця повна…

6. Синій оксамит (1986), США, рейтинг КП 7.5

Жанр: трилер, драма, детектив.

Режисер Девід Лінч, у гол. ролях Ізабелла Росселліні, Кайл МакЛоклен, Денніс Хоппер і ін.

У батька молодого хлопця Джеффрі Бомону трапляється інсульт, і він, кинувши коледж, змушений повернутися в рідне містечко. А повернувшись, він бачить, що в містечку-то без нього відбулося багато змін. Принаймні, в пору його дитинства на галявинах не валялися відірвані людські вуха.

Звернувшись з вухом в поліцію (як би кумедно це не звучало, але так воно і є) він натикається на повну неспроможність правоохоронних органів, він сам починає шукати власника вуха. Та пошуки його заводять далеко не на краще містечка.

У фільмі представлені сцени такого жорстокого і збоченого сексу, що присутність Лінча за камерою відчувається за версту.

7. Останнє танго в Парижі ” (1972), Італія, Франція, рейтинг КП 7.5

Жанр: мелодрама, драма.

Режисер Бернардо Бертолуччі, у гол. ролях: Марлон Брандо, Марія Шнайдер, Марія Міки, Джованна Галлетті та ін.

Ще один зразок дивної любові між різними віковими групами.

Він – чоловік у роках, якщо бути точніше – в 45-річному віці, все ще відчайдушно закоханий у свою тільки що усопшую дружину. Вона – майже малолітка, всихаючих по-своєму, теж молодому і ще, як не дивно, живому і здоровому нареченому. Але, між тим, між цими двома (літнім і малоліткою) закручується бурхливий роман, наскрізь просочений сексом…

Блін… У мужика-то хоч дружина вже померла. А цій дурепі чого треба?

8. Незворотність (2002), Франція, рейтинг КП 7.1

Жанр: трилер, драма, мелодрама, кримінал, детектив.

Режисер Гаспар Ное, у гол. ролях: Моніка Беллуччі, Венсан Кассель, Альбер Дюпонтель та ін.

Йшла собі героїня Моніки Белуччі по підземному переходу, йшла, як раптом її так жорстоко зґвалтували, що вона і померла відразу. Та на біду ґвалтівника у молодої жінки виявився дуже мстивий і задерикуватий хлопець, який обов’язково знайде вбивцю і відріже йому яша-яша-не балуй!

Тільки відбувається все у фільмі, чомусь, навпаки. А сама сцена згвалтування знята з такою правдоподібною жорстокістю, що деяких прямо в кінотеатрі нудило від жаху…

9. Мама! (2017), США, рейтинг КП 7.1

Жанр: драма, жахи, трилер.

Режисер Даррен Аронофскі, в гл ролях: Дженніфер Лоуренс, Хав’єр Бардем, Ед Харріс,Мішель Пфайффер та ін.

Коли в твій дім відразу вламується ціла купа непроханих і незнайомих гостей, чекай біди. Тільки чекати – ніколи. Події розвиваються з лякаючою швидкістю і відразу ти вже просто не знаєш куди подітися і як це все припинити. А припиняти буде чого. І де поліція, коли вона так потрібна?

Фільм потрапив під жорсткий пресинг критиків з-за постійної відсилання до сторінках біблії. Та й поїдати немовлят, загалом-то, теж не дуже добре…

10. Чарівне дитя (1977), США, рейтинг КП 6.8

Жанр: драма.

Режисер Луї Маль, у гол. ролях Брук Шилдс, Кіт Кэрредин, Сьюзен Сарандон та ін.

Режисерів просто тягне познімати оголення з дітьми. І цей шедевр – не виняток. У центрі сюжету – героїня двенадццатилетней Брук Шилдс – Вайолет, яка все життя росла і виховувалася повіями в борделі. Ніякого іншого життя вона зроду й не бачила, а тому цілеспрямовано готується до свого першого злягання. Ніби так і треба.

Але ось з’являється не менш «просунутий на голову» сором’язливий хлопчина, який веде молоду дівчину жити до себе «сімейним життям». Але, як виявляється, Вайолет до життя поза борделю просто не пристосована…

11. Імперія почуттів (1976), Франція, Японія, рейтинг КП 6.8

Жанр: мелодрама, жахи, трилер, драма, біографія.

Режисер Нагіса Осима, у гол. ролях Тацуя Фудзі, Ейко Мацуда, Аои Накадзіма та ін.

Що відбувається, коли до тебе в особняк надходить на службу молоденька служниця? Звичайно ж, ти в неї закохуєшся. А що потім? Звичайно ж, плюешь на дружину, знімаєш квартиру і посилено займаєшся сексом з цієї служницею. А що потім? Коли простий секс вже не вставляє починаєш практикувати садо-мазо. А що потім? Ну, в кінці кінців, або тебе задушать, або ти з нею покончишь. Кому пощастить? Дивимося картину.

М-да. Коли тебе душать, стоп-слова не допомагають. Потрібно було продумати це справа заздалегідь…

12. Антихрист (2009), Данія, Німеччина, Швеція, Франція, Італія, Польща, рейтинг КП 6.6

Жанр: жахи, драма

Режисер Ларс фон Трієр, у гол. ролях: Віллем Дефо, Шарлотта Генсбур, Сторм Акеке Сальстрем.

Цікаво, чи можна вважати те, що дитина випадає з вікна поки чоловік з дружиною займаються сексом, вбивством з необережності? Суд так не вважає. Але обоє з цим не згодні. Вони віддаляються за місто, щоб поправити розхитану психіку, але там їх наздоганяє жахливе і невблаганний відплата.

Злетівши з котушок остаточно, вони починають чинити негодяще…

13. Автокатастрофа (1996), Англія, Канада, рейтинг КП 6.5

Жанр: драма.

Режисер Девід Кроненберг, у гол. ролях Джеймс Спэйдер, Холлі Хантер, Еліас Котеас та ін.

Кроненберг взагалі відрізняється своїм кілька чудним поглядом на речі. Ось і на рахунок сексу у нього в даному випадку своя точка зору. Або, принаймні, у його героїв кінострічки. Вони вважаю, що випробувати всі відчуття від статевих зносин можна лише за кермом автомобіля.

Бідні наші пращури! Як же вони виживали в ту пору, коли автомобілів не було? Їх секс був нудний, сірий і убогий.

Але зате – безпечний…

14. Я цікава — фільм в жовтому (1967), Швеція, рейтинг КП 6.4

Жанр: драма.

Режисер , у гол. ролях Олена Нюман, Вільгот Шеман, Берьє Альстедт та ін.

Лена – дитя свого часу, і вважає, що від цього часу їй потрібно взяти все. І з Мартіном Лютером Кінгом поговорити, і взяти участь у мітингах протесту та ще багато чого зробити. А найголовніше, як виявилося, їй терміново треба, щоб її безупинно і так і сяк мав одружений чоловік…

До речі, кому цікаво, у фільму ще є продовження: “Я цікава – фільм у синьому”.

15. Дітки (1995), США, рейтинг КП 6.3

Жанр: драма.

Режисер Ларрі Кларк, у гол. ролях Лео Фіцпатрік, Сара Хендерсон, Девід Пірс та ін

Ще один фільм, про який усі навперебій волали: «Дитяча порнографія!» Та що там, вибачте, «порнографичного»? Якщо б люди не сиділи по вуха у своїх смартфонах і не йшли з головою в себе і в свої дріб’язкові проблеми, то помітили б, що навколо-те, творяться справи і гірше, а дітки сьогодні ведуть себе паіньками тільки з батьками…

Звичайно, не до всіх це відноситься, але задуматися і поспостерігати за власним чадом буває не зайвим будь-якій мамі або татові…

16. Останній будинок ліворуч (1972), США, рейтинг КП 6.1

Жанр: жахи, кримінал, трилер, драма.

Режисер Уес Крейвен, у гол. ролях Сандра Пібаді, Люсі Грэнтэм, Девід Хесс, Фред Дж. Лінкольн та ін

Фільм, отримавши свій «скандал» не з «дитячої оголення», «різниць у віці» і «відкритого сексу», а з-за надмірної жорстокості. З 1984 року дана стрічка знаходиться в знаменитому списку видеомерзостей всіх часів і народів, але, між тим, за нею недавно зняли сіквел, який пройшов у кінотеатрах на ура.

Сцени того, як двох молодих дівчат мучать до смерті, довго не дадуть заснути людині з хиткою психікою. Тому варто добре подумати перед тим, як переходити до перегляду даної кінострічки.

17. Калігула (1979), Італія, США, рейтинг КП 6.0

Жанр: історичний, драма.

Режисери Тінто Брас, Боб Гуччіоне, Джанкарло Луї, у гол. ролях: Малкольм Макдауелл, Тереза Енн Савой, Гуїдо Маннари та ін.

Сцени неприкритого сексу в «Калігулі» не дають спокою критикам і донині. Потрібно було знімати ТАКЕ чи не потрібно? Режисер вирішив – що потрібно. Ну а глядачі дружно вирішили, що потрібно дивитися. І правда, шкода режисерів і акторів, так непосильно працювали над цим шедевром.

Але, якщо чесно, абсолютно ніякого смислового навантаження фільм не несе. Так, в ту пору скрізь панували розпуста і жорстокість, не тільки у вищих Римських колах. Так навіщо це особа тикати? Так, до того ж, ще з таким явним перебарщиванием?

18. Олена в ящику (1992), США, рейтинг КП 6.0

Жанр: трилер, драма, детектив, мелодрама.

Режисер Дженніфер Лінч, у гол. ролях Джуліан Сендс, Шерілін Фенн, Білл Пекстон, Кертвуд Сміт та ін

Як дістати собі красуню, яку ти так хочеш? Фільм показує, що потрібно-то всього нічого: загнати її під проїжджаючу машину, а потім, відтягнув додому, відрубати їй руки і ноги.

І тоді можна користуватися, користуватися і ще раз користуватися. Донька Лінча хороша на вигадки, правда? Вся в тата…

19. Бурий кролик (2003), Японія, США, рейтинг КП 5.6

Жанр: драма.

Режиммер Вінсент Галло, у гол. ролях: Вінсент Галло, Хлоя Севіньї, Шеріл Тігс та ін.

Мотогонщики вони такі, тільки з мотоциклами відмінно можуть управлятися. Але з жінками у них – одні проблеми. І як би не було навкруги повно всяких і, причому, доступних красунь, а по справжньому Бада Клея заводить лише одна. Але з нею все так складно.

Драма як драма вийшла якась, якщо можна так сказати, «драманутая». А остаточно все зіпсувала кінцівка, на думку критиків, явно порнографичного характеру. Між тим, фільм демонструвався в Каннах, де після перегляду деяких пройняло до криків і топанья…

20. Сало, або 120 днів Содому (1975), Італія, Франція, рейтинг КП 5.5

Жанр: драма, військовий, жахи.

Режисер П’єр Паоло Пазоліні, у гол. ролях Паоло Боначелли, Джорджо Катальді, Умберто Паоло Квінтавалле та ін.

Фашисти ще вигадниками. Ось вже повеселилися особливо просунуті з них, так повеселилися. Куди-то в особняк вони стягують сподобалися їм молодих юнаків і дівчат, над якими глумляться так, що блювати тягне.

Фільм дуже жорстокий і противний. А сцени, де всі вони юрбою з задоволенням поїдають фекалії… Ні, цього краще не бачити…

21. 9 пісень (2004), Англія, рейтинг КП 5.3

Жанр: мелодрама, драма, музика.

Режисер Майкл Вінтерботтом, у гол. ролях Кіран о’брайен, Марго Стіллі, Хув Банфорд та ін.

Ще одна драма з «елементами» еротики, від якої в Каннах всіх нудило. Причому цих «елементів» там – хоч греблю гати. І вони чергуються в такій послідовності: 1 пісня – перший «елемент», потім – друга пісня і другий «елемент» і так далі, поки після завершальної 9-й пісні не підуть титри.

І все б нічого, та ось тільки додати б фільму трішечки сенсу. Ну а про «елементи», що є нічим іншим, як відвертим порнухою, і говорити не варто. Фільм на любителя… Легкої порнушки.

Хоча картину порнографією так і не визнали. Так що, ви маєте шанс задивитися кінематографічний парадокс в чистому вигляді.

22. Некромантик (1987), ФРН, рейтинг КП 5.2

Жанр: жахи.

Режисер Йорг Буттгерайт, у гол. ролях Дактари Лоренц, Беатріс Мановски, Харальд Лундт, та ін.

Це один з тих випадків, коли і без пояснень все стає гранично зрозуміло. Достатньо лише назва прочитати і подивитися трейлер. А тому не будемо даремно воду в ступі товкти. Хворий на голову режисер все що хотів доніс до глядача і в своєму короткому відео анонсі.

23. Сербський фільм (2010), Сербія, рейтинг КП 5.0

Жанр: жахи, трилер, детектив.

Режисер Срджан Спасоевич, у гол. ролях Срджан Тодорович, Сергій Трифунович, Олена Гаврилович та ін.

Політичним підтекстом від цієї мерзенної картини за кілометр тхне. Але навіть у порівнянні з політикою показане у фільмі – чистої води марення хворого на всю голову божевільного. Дай збоченцю ручку в руки і листок паперу, і він тобі такого накатаний. Знімай-не хочу!

Окремої згадки заслуговує сцена злягання здорового мужика з новонародженим немовлям. Ну як ви думаєте? Нормальна людина може таке придумати? А придумавши, ще й відзняти для того, щоб всім свої маревні думки показати?

24. Распутное дитинство (1977), Італія, ФРН, рейтинг КП 4.9

Жанр: мелодрама, драма.

Режисер П’єр Джузеппе Мурджа, у гол. ролях Лара Вендел, Єва Йонеско, Мартін Лоб.

Фільм розповідає про сексуальне дорослішання підлітків. У центрі сюжету якийсь любовний трикутник з двох 12-річних дівчат і хлопця, якого з перших же секунд надають нам у всьому соку і з оголеними геніталіями.

Ідіотська спроба зняти драматичну еротичну мелодраму з участю малоліток. І фільм зняли. Ось тільки хто ЦЕ буде дивитися? Маленьким дітям таке дивитися не можна. Дорослим – вже пізно. Нісенітниця повна. І сенсу – нуль. Всі наївно і бредово.

Вигадано тільки для того, щоб голих дівчат познімати…

25. Кровоссальні виродки, США, рейтинг КП 4.8

Жанр: комедія, жахи.

Режисер Джоель М. Рід, у гол. ролях Шеймуса о’брайен, Виджу Крем, Нілс МакМастер, Ден Фауси та ін.

Ще один марення божевільного, в якому збочені вбивства на сцені відбуваються на очах у публіки. І незважаючи на те, що творці фільму звели сюжет до чорного гумору, гуморні тут, як такого, мало. Кому пристане сміятися і лыбиться до вух, коли у людей на екрані кров пускають?

Жах цілковита. Але, між тим, народ оцінки ставить. Небагато, але видно, що з нами, на жаль, згодні далеко не всі…

На цій «кровососів» ноті ми з вами, шановні пані та панове, і розійдемося, щоб зустрітися наступного тижня в новому нашому топі. А поки – всього доброго, і… Побільше вам нестандартного, але дуже гарного і добротного кинца!