Топ-30 кращих новорічних мультфільмів – повнометражок

501

Не всім можуть підійти саме повнометражні художні стрічки. Ми чудово розуміємо, що у деяких є маленькі дітки, яким новорічні фільми дивитися буде ще нецікаво і незрозуміло. Для них ми створили окремий топ-30, в який увійшли тільки різдвяні мультфільми. Вони, також, як і різдвяні кінострічки, відмінно підійдуть для сімейного перегляду, щоб у передсвяткові дні на всі 100% перейнятись духом Різдва та Нового року.

Відразу акцентуємо вашу увагу на тому, що це саме повнометражні мультфільми. Коротких метрів типу «Умки» або «Простоквашино» тут не знайдеш, оскільки всі знаходяться в нашому топі мульти за тривалістю не менше 45 хвилин.

Отже, поїхали.

1. Балто (1995) 8.3

Історія про вовка-полукровку, який постійно всіх від усього рятує. В даному випадку він рятує дітей заполярного селища від спалаху дифтерії, знайшовши дорогу до найближчого міста і доставивши ліки в термін у жахливу негоду.

А то довелося подолати шістсот миль! Звісно, де вже тут простим тягловою собакам впоратися, їм лише б тягнути. А соображалка працює лише в просунутого в стилі Джека Лондона Балто!

Про Різдво тут – ні словечка. Зате снігу та хуртовини – завались! А значить для Нового року мульт тільки так зійде!

2. Льодовиковий період (2002) 8.0

В нашій країні так. Якщо в картині присутній сніг, значить стрічка – про зиму і апріорі є новорічної. Багатьом невтямки, що на північному полюсі, як кажуть, і «взимку і влітку одним кольором», тобто – завжди сніг. Але це не заважає нашим співвітчизникам перейматися передноворічним і передріздвяних духом за допомогою мультиплікаційних фільмів із серії «Льодовикового періоду».

До слова сказати, вийшло цілих 5 штук (і це тільки повнометражних), що говорить про те, що у любителів франшизи проблем з гарним настроєм перед Новим роком вже точно не буде! А кому мало, той може переглянути першу частину в смішному перекладі від студії «Держиморда». Шедевр називається «Тупиковий період», і він-то вже точно розсмішить навіть самого похмурого стрессовика-витівника.

3. Дванадцять місяців (1956) 8.0

Безсмертне творіння Самуїла Яковича Маршака, написане ним у суворі воєнні роки 1942-43 рр актуально і по сей день. Дітям, як і дорослим, дуже цікаво спостерігати за потугами можновладців, які думають про себе як про Пупі Землі. Деякі «деньгастые» і сьогодні думають, що їм під силу змінювати навіть закони природи.

І хоч нині проліски взимку в домашніх умовах виростити не складе праці ніякому садівникові, Маршак натякав, швидше за все, зовсім не на це. Натякав він на тупість і недбайливість що дорвалися до влади чинуш, яким ніякий закон, окрім свого, не писаний.

Ну а дітлахам, звичайно ж, пояснюють про те, що дівчинці, хоч вона і принцеса, вчитися треба було по-людськи, щоб народ не смішити. Але хоч мульт дітворі і подобається, та й зміст його зрозумілий, вчитися вони, чомусь, все одно не хочуть. У дитинстві всі дружно сміються над тупістю принцеси, а самі, згодом, виростають і починають створювати «Товариства вірять у Плоску Землю». Сумно, але факт.

Трейлера немає, а тому дивимося фрагмент.

4. Снігова королева (1957) 8.0

Ще одне творіння радянських мультиплікаторів, тільки поставлене вже за твором данця Ханса Крістіана Андерсена.

За майже 200 років існування казки по ній було знято стільки різношерстих мультиплікаційних і художніх фільмів, що й не злічити. У деяких Снігова Королева навіть ставала на бік добра.

Але саме цей шедевр, знятий в Радянському Союзі, вважається найбільш успішною адаптацією твору знаменитого майстра. І хоч у фільмі немає прямих натяків на Різдво чи Новий рік, фільм однозначно вважається передноворічним, а тому, приємного всім перегляду. Фрагмент до вашої уваги.

5. Ніч перед Різдвом (1951) 7.9

5 позиція нашого топа також віддана радянських мультиплікаторів. Комуністичним ідеологам потрібно було з-всіх сил щось протиставляти буржуазно-диснеївським закордонным шедеврів. І специ з кіностудії «Союзмультфільм» ще як протиставляли, про що говорить і понині не знижуються рейтинг анімаційних картин післявоєнної пори.

Через 10 років, в 1961 році, про чудеса, що відбувалися, за твердженням Миколи Гоголя, на хуторі поблизу Диканьки, знімуть і повнометражний фільм. Але переплюнути за рейтингом шедевр мультиплікації йому вдалося лише на 0.2 бала. Дивимося початкові 5 хв.

6. Холодне серце (2013) 7.8

Ось вам і новоспечена варіація на тему «Снігова королева». Ні, сюжети, безумовно, різняться як небо і земля. Але і там і там є горезвісна королева снігів і криги, яка володіє чарами заморожувати все і вся навколо себе.

В цьому мульті — це одна з двох принцес-сестер Ельза. Заморозивши всі в окрузі, вона тікає в гори, і там «колобродять свою хуртовина» в самоті. На її розшуки відправляється сестра Анна, якій вже одного разу дісталося від Ельзи. По дорозі до неї приєднуються місцевий пацан з оленем, і втрьох їм доведеться пережити чимало пригод.

Присутній тут, до речі, і крижинка. Тільки потрапила вона не Каю в око, а в серці Ганні. І є вона не осколком кривого мавпячого дзеркала, а предметом сестринського «колдунства». Про Різдво і Новий рік в цьому мульті теж немає ні слова. Але раз навколо сніг… Коротше, зрозуміло.

7. Різдвяна історія (2009) 7.7

Як тільки до вух долинає ім’я «Скрудж», відразу перед очима спливає жадібний утак з «Качиних історій». Недалеко від істини. Хоча тут розмова йде про людину, але про таке ж скупердяя, як згаданий герой мультиплікаційного серіалу.

Але в Різдво його характером належить казково переродитися. Шлях до переродження буде зовсім не легким і спостерігати за ним буде дуже цікаво!

8. Принц Лускунчик (1990) 7.7

Хоч саму казку «Лускунчик і мишачий король» і написав Амадей Гофман, без знаменитої музики Чайковського це твір ніколи б так не «розгорнулося». І незважаючи на те, що за світовими рейтингами на першому місці йде мультиплікаційна адаптація «Лускунчик» (1973) радянських мультиплікаторів (рейтинг КП 7.9, не включена в топ по причині малої тривалості – 27 хв.), ця версія теж заслуговує уваги.

Причому, в ній так само, як і в нашій версії, звучить музика Чайковського. Буде цікаво.

9. Оленя Рудольф (1998) 7.5

Тут, як не дивно, не Дід Мороз – червоний ніс, а його майбутній олень – червоний ніс. Вам смішно, а як було бідному олененку народитися з червоним носом? В результаті постійних жартів з боку оточуючих, а також невиправданого звинувачення у зловживанні червоним носом, він змушений був піти у гори, де знайшов не тільки нових друзів, але й купу проблем на свій червоний ніс.

Зокрема, вони з друзями будуть змушені зіткнутися з ще однією інтерпретацією Снігової королеви – Стормеллой (ім’я «Стормелла» на українську дослівно можна перекласти як «Ураганиха»), яка, як справдешній террорюга, взяла в заручники подружку Рудольфа Зоуі. Про те, як відбудеться звільнення заручника, дізнаєтеся з мульта.

10. Кришталик і пінгвін (1995) 7.5

«Замислилася Марина, ось і скінчилася гроза…» Та ось тільки Марина тут – пингвиниха, а гроза, згустилися над нею, має форму злого пінгвіна Дрейка, нечесним шляхом заволодів кришталиком. І скінчиться ця гроза лише тоді, коли на виручку настигне дійсно закоханий у Марину, ні, не Кіркоров, а ще один пінгвін, по імені Хьюби.

Але перш, ніж прийти на допомогу, Хьюби ще належить втекти з борту браконьєрського судна «Бідолашний», куди він потрапив з вини свого любовного конкурента Дрейка.

Про Різдво і Новий рік тут – ні слова. Зате снігу і льоду – завались!

11. Далеко на Північ (2015) 7.4

Ніж-то мульт віддалено нагадує долю експедиції Франкліна, описану Сіммонсом в «Терор». Там теж про порятунок чоловіка піклувалася лише жінка – дружина самого Франкліна. Тут же про долю зниклого дідуся печеться його онука Саша.

Але на відміну від британських Франклинов, росіяни не здаються. А тому Саша не обмежується словами і голосіннями, а тікає з дому, щоб відправитися в рятувальну експедицію.

12. Секретна служба Санта-Клауса (2011) 7.4

Чому сучасні діти не вірять в Санту? Та все тому, що сучасним дітям не доведеш, що одній людині під силу за одну ніч здійснити розвезення подарунків по всьому світу. Занадто вони підковані науково, ці сьогоднішні дітлахи.

Для таких «таких» діточок і зроблена дана картина. У ній весь процес доставки подарунків «абонентам» описується від і до.

13. Балто 2, 3 (2002, 2004) 7.3

Продовження пригод вовка-напівкровки. Талановита псина з просунутим чуттям, чудовими природними даними і чудовою фізичною підготовкою продовжує спасти всіх і вся у всій заполярній окрузі.

Так подивишся, якщо б не обдарована псина, чисельність населення ескімосів на крайній півночі помітно поменшало.

Трейлер другої частини, під назвою «У пошуках вовка».

Трейлер 3 частини, яка називається: «Крила змін».

В обох частинах про Різдво – ні слова. А адже з Балтовским чуттям Санта Клауса в заполяр’ї можна було б навіть влітку відшукати. Не додумалися місцеві. А даремно.

14. Снігуронька (1952) 7.3

Знову Радянський Союз. Розповідь йде про доньку Діда Мороза, де вона виставлена як вампір в «Блейді». Розтанула красуня на сонці, як який-небудь вурдалак третьосортний. Але, хоч сонячним теплом насолодилася перед смертю. Як вампір світанком…

Шкода. Дівчина була така мила. В холодильнику тримати-то треба було! Дивимося з чого вся каша заварилася.

15. Смолфут (2018) 7.2

В той час, як серед людей, які живуть біля підніжжя гір, ніхто не вірить в існування Бигфутов, тобто – йєті або снігових людей, вгорі, високо в горах серед цих самих снігових людей ніхто не вірить в існування Смолфутов, тобто – звичайних людей.

Але коли-то йому все одно судилося зустрітися. І ця зустріч відбудеться саме в цьому мульті, який з Різдвом теж нічого спільного не має, але на екрани він вийшов як раз під Новий рік, щоб підняти нам новорічний настрій.

16. Різдво в Південному парку (2011) 7.2

Розповідь про те, як святкується Різдво серед героїв Південного парку. Все з тим же цинізмом, купою нецензурщини та приколів. А тут – ще й пісень. Любителям серіалу буде просто соромно пропустити цей неперевершений шедевр. Трейлера, на жаль, немає.

Дивитися краще, ясна річ, без діточок.

17. Полярний експрес (2004) 7.2

Ще один мульт, в якому діячів Голлівуду відкривають завісу над тим, як відбувається доставка подарунків населенню різдвяним «конвеєром Санта Клауса». Пригоди декількох дітлахів у країні Санти, з яких вони отримують безліч корисних уроків.

Стає ясним, що трапляється з тими, хто не вірить в Санту. Їх серед ночі насильно запихають у своєрідний Полярний Експрес, після чого везуть до біса на роги і ще незрозуміло, чи повернуться вони з цього пекельного подорожі…

18. Міккі: Одного разу під Різдво (1999) 7.2

Мульт вийшов під кінець 1999 року, на рубежі тисячоліть, коли величезна кількість людей чекало біблійного Кінця світу. А тому заряд позитиву і різдвяний настрій їм було ой як потрібен.

Чергові пригоди Міккі Мауса та його друзів вийшли в трьох окремих коротких метрів, зібраних в одну повнометражку. Мультфільм дуже радісний, веселий і щасливий. Маленьким діткам буде цікаво.

19. Чарівне Різдво у Міккі (2001) 7.1

Ще одне гучне Різдво в мишачому будинку Міккі, сталася через пару років після не сталося Кінця світу. На цей раз всім казковим героям зі світу Діснея доведеться докласти масу зусиль для того, щоб підняти настрій депрессирующему на всю котушку Дональду (не Трампу, звичайно!).

20. Різдвяна історія (2001) 7.1

Ще одна інтерпретація перевиховання Ебенезера Скруджа. І знову трапилася під Різдво. Вкотре вже три різдвяних приведення займуться вытрясанием застояного всього з нутра власника боргової контори.

Чи стане Скрудж милим, добрим і серцевим на цей раз? І якщо так, то які методи застосовувалися до нього в цьому випадку? Треба глянути.

21. Вінні Пух: Різдвяний Пух (2002) 7.0

Але не тільки в мишачому будинку Міккі Мауса святкують Різдво. Час від часу нам показують, як відзначають це свято інші «особи» студії Дісней.

Цього разу в об’єктиви камер попалася компанія Вінні Пуха, яка без пригод, як виявилося, навіть відсвяткувати Різдво не може. І маленьким дітлахам цей факт дуже сподобається.

22. Учень Санти (2010) 6.9

«Старіємо, старіємо!» – примовляє Санта, перебираючи список претендентів собі на заміну. І ось претендент обраний. Це хлопчина на ім’я Ніколас, як і належить. Тільки у хлопчиська є один недолік – він жах як боїться висоти. Який же з нього розвізник подарунків?

Доведеться Санте напружитися, щоб виховати з дрібного слабакам собі гідну заміну. А як це буде відбуватися, стане ясно з мультфільму.

В першу чергу мультфільм показаний до перегляду невропатологів, яким не під силу позбавити пацієнтів від схожих фобій.

23. Всі собаки святкують Різдво (1998) 6.9

Виявляється, що всі пси не тільки потрапляють в рай, але ще й святкують Різдво. Яке їм діло до людського свята, незрозуміло. Але вони святкують його так само, як і люди, – в колі сім’ї.

Так само, як і в групі УСБ з Камеді Клаб, тут – все: Итчи, Чарлі, Саша, Карфейс та, звичайно. Та й ще багато кого принесло. Хоча, Карфейса-то дарма запросили. Виявляється, ненавидять Різдво лише бульдоги.

Але, так само, як і в «Різдвяній казці» перевиховуються Скруджи, в цій стрічці перевиховуються бульдоги. Не вірите, подивіться самі.

24. Красуня і чудовисько: Чудесне Різдво (1997) 6.8

Друга частина однойменного мультфільму вийшла дещо темніше, ніж попередня. Мама, колись колишня чайником, розповідає синові, колись колишньому чашкою, всю правду про вселившемся в їх сімейний орган злісне дусі.

Трилер вийшов ще той. З підступами, підступними умыслами та іншою негативною енергетикою. Кому не страшно – ласкаво просимо до перегляду. Благо, що з цієї серії ще художнього фільму не зняли.

25. Лускунчик і мишачий король (2004) 6.8

Ще одна переспів безсмертного шедевра Гофмана. Цього разу над адаптацією попрацювали наші, вітчизняні кінематографісти. Але вийшло, на жаль, дещо гірше, ніж у канадців в «Принці лускунчику» (1990) і далеко гірше, ніж в радянській інтерпретації 1973 року. Анімація промальована незграбно. Озвучка теж неприродна. Здається, що людям не вистачило простого професіоналізму.

Але малюки таких нюансів навряд чи помітять. А тому – ласкаво просимо до телевізійних екранів. Благо що всі версії «Лускунчиків» різняться за сюжетом. А тому буде цікаво дивитися навіть якщо інші версії вже дивився.

26. Барбі і лускунчик (2001) 6.7

Цього разу бідного «Лускунчика» занесло в друзі до наївною і жахливо намальованою Барбі. Як і всі «шедеври» з нею, мульт виглядає повним відстоєм і сподобається тільки маленьким дівчаткам, у яких є лялька Барбі. Просто їм буде цікаво спостерігати свою іграшкову ляльку в мультику.

Але творці даремно радіють успіху незрозумілих, незграбних і ідіотських мультів про Барбі з висмоктаними з пальця сюжетами. Тут, навіть якщо б мультик був просто про те, як Барбі в магазині на полиці стоїть і сумує, дрібним дітям і він би сподобаються. Адже він – про улюблену ляльку!

Класичний приклад того, як, витративши 10 копійок, зняти дутий шедевр для майбутніх блондинок. В топку б такі шедеври. Але, на жаль, рейтинг показує, що і ця «труха» комусь по душі.

27. Роби ноги (2006) 6.7

Ще один шанований у Різдво мульт, що не має з цим святом нічого спільного. У центрі сюжету пінгвін, який народився з талантом танцюриста в сім’ї музикантів, що спеціалізуються на співі. Причому, співочі дані у нього не те, щоб на нулі, вони у нього зовсім відсутні.

Ну як тут рости серед пінгвінів-піснярів, коли тільки рот розкрій, а ноги самі видають чечітку?

28. Снігова королева 2: Перезаморозка (2014) 6.5

Це, як ви розумієте, сіквел вітчизняного мульта «Снігова королева» (2012), який в нашому топ-30 кращих новорічних мультфільмів займає останнє місце. Це той рідкісний випадок, коли продовження має більший попит, ніж пріквел. Хоча в даному випадку різниця всього в півбала.

Цього разу Герді, Каю і Альфиде доведеться виручати троля Орма, який відправився рятувати викрадену Сніговою королевою Марибэль поодинці. Амбіційний хлопець – це добре. Але свої сили він явно неподрасчитал. Це погано.

29. Барбі: Різдвяна історія (2008) 6.4

«Різдвяна пісня» Діккенса, переспівана під низькосортний стиль «Барбі». Все, що ми думаємо про «Барбиевских» шедеврах, ми сказали рецензії до мульту «Барбі і Лускунчик». Якщо у вас є донька, обожнює ляльку Барбі, мульт їй обов’язково зайде. Дітям постарше, так само як і серйозним хлопчиськам, подібний відстій не пропонувати ні в яку. Від таких шедеврів дух Різдва у них навпаки випарується.

Нам же, якщо чесно, подобається єдиний голлівудський Барбі, який був одним з головних героїв в серіалі по Стівену Кінгу «Під куполом». Інших – не пропонувати!

30. Снігова королева (2012) 6.0

Російський мультфільм, сіквел до якого ми вже обговорювали вище. Це ще одна переспів безсмертного шедевра Ханса Крістіана Андерсена, в якій відсебеньок більше, ніж початкової казки. Причому, відсебеньки ця така незрозуміла і нецікава, що незрозуміло навіщо взагалі було знімати ЦЕ.

Наповнення кульгає від і до. Просто якесь кліше, заповнена нічого незначащими черговими репліками, діями, розмовами. Зовсім маленьким дітям буде, може бути, і цікаво. Хоча, і їм краще поставити «Троє з Простоквашино».

Висновок

На цьому, шановні пані та панове, і закінчимо наш список різдвяних мультфільмів. Його, звичайно, можна було б продовжувати і далі, але ми порахували, що для мультів відмітка 6.0 – це риса, за яку краще не переступати, що і підтверджують шедеври, що знаходяться в кінці нашого топа.

Щасливого Нового року вам і вашим дітям! І побільше класних фільмів і мультиків у наступаючому році!