Топ-5 порад по лицьовій анімації

226

Ліпсінк завжди вважався самим трудомістким і важливим етапом в анімації. Поради у статті допоможуть вам швидко досягти реалістичних результатів.

Порада №01: Не анімуються кожну букву

Першої ж прийшла в голову думкою при роботі над липсинком стане відтворення кожного звуку, чутного на аудіо доріжкою. Це найпоширеніша помилка, із-за якої щелепу вашого персонажа буде відкриватися і закриватися частіше, ніж потрібно. Замість цього краще зосередьтеся на найбільш важливих формах рота, інші будуть утворюватися шляхом змішування існуючих. Саме так розмовляють люди в дійсності. Зробіть серію знімків себе під час розмови, і ви здивуєтеся, як мало насправді рухається щелепу.

Порада №02: Передбачення

Про те, що ліпсінк повинен випереджати звук, зазвичай забувається. Однак глядач сприймає лицьову анімацію набагато краще, якщо щелепу відкривається на кадр-два раніше вимовленого звуку. Якщо ж щелепу буде рухатися одночасно зі звуком, створиться відчуття запізнювання анімації.

Порада №03: Чіткі приголосні

Топ-5 порад по лицьовій анімації

При утворенні деяких букв, таких, як B, M або P, форма рота повинна читатися дуже чітко. Для цього затримайтеся на такий букві на кілька кадрів довше. Наприклад, якщо персонаж вимовляє слово «but», і ви змішаєте анімацію, буде здаватися, що персонаж говорить «ut». Якщо ж продовжити анімацію букви «B» на два кадру довше, і тільки потім відкрити рот для створення звуку «ut», то різниця відразу ж стане помітною.

Порада №04: Будьте референсом

Топ-5 порад по лицьовій анімації

Якщо у вас проблеми з відтворенням правильних форм рота, скористайтесь дзеркалом. Ви не знайдете кращого, ніж ви самі, референса. Поспостерігайте, як формуються звуки, як вони перетікають один в інший. Якщо хочете піти далі, запишіть на відео, як ви вимовляєте необхідну фразу, щоб постійно до нього повертатися.

Порада №05: Не бійтеся перебільшувати

Топ-5 порад по лицьовій анімації

Ліпсінк почне виходити набагато швидше і краще, як тільки ви зрозумієте необхідність перебільшення, яке обов’язково має бути присутнім в анімації, оскільки так глядач краще сприймає те, що відбувається. Уважно прослухайте аудіотрек, виділіть ті її ділянки, на яких персонаж хоч і незначно, але підвищує голос. Використовуйте їх, щоб перебільшити форму губ, при проголошенні відповідних звуків або букв. Також перебільште форму, утворену губами при вимові букв В і О, щоб вони читалися ще легше. Використовуйте творчий підхід і не бійтеся експериментувати.

Журналіст: Альона