Топ-5 порад по моделюванню для геймдеву

225

Mike Griggs вважає, що 3D-моделювання для комп’ютерних ігор є ідеальним способом вивчити основи 3D-моделювання.

Mike Griggs – 3D-концептуаліст, художник, фахівець з VFX і моушн графіки, що працює на ТБ, у виставкових компаніях і цифровому дизайні.

Бюджет п’ятої частини Grand Theft Auto оцінювався в 265 млн. дол., що доводить масштабність сфери геймдеву. Сюжетна лінія ігор також виходить на перший план, завдяки чому геймдев стає гідним конкурентом кінематографу в плані культурного впливу. А це означає, що варто спробувати себе в геймдеве.

Необхідно враховувати безліч нюансів при моделюванні для геймдеву. Починаючи з того, чи буде це хайпольная модель для ПК або консолей, або лоупольная для мобільних платформ; у будь-якому випадку UV-розгортка для подальшого створення текстурних карт повинна бути дуже якісною; однак найважливішим є розуміння того, як працювати з движком гри.

Порада №01: Що собою являє движок гри?

Топ-5 порад по моделюванню для геймдеву

Деякі сервери, такі як CryEngine і Unity, безкоштовні

Движок гри – комп’ютерна середовище, стандартизуються деякі завдання, як, наприклад, фізика об’єкта, завдяки чому, програмістам немає потреби щоразу піклуватися про нову систему фізики при написанні чергової гри. Такі ігрові движки, як, наприклад, CryEngine і Unity, безкоштовні. У Blender є власний движок, що дає певні переваги при створенні ігрових ассетов.

Порада №02: Створення ассетов

Топ-5 порад по моделюванню для геймдеву

За допомогою різних інструментів можна створювати текстури різного дозволу

Для створення текстур різного дозволу на льоту для різних ігрових платформ можна скористатися генератором зображень Adobe Generator в Photoshop. Редактор Allegorithmic Substance Designer пропонує більш розширений підхід з допомогою нодовой системи. Вивчення принципів роботи подібних редакторів істотно скоротить час, необхідний для створення текстур для різних ігрових платформ.

Порада №03: Додатки, що працюють у реальному часі

Топ-5 порад по моделюванню для геймдеву

Для тестування 3D-моделі вам може знадобиться ігровий движок. Якщо ви користувач Autodesk, можете скористатися Nitrous view в 3Ds Max або Maya, який ідеально спрощує модель до того, як вона буде виглядати у грі. Користувачі інших 3D пакетів можуть скористатися доступним інструментом Toolbag від Marmoset, який дозволяє переглядати моделі в режимі реального часу, повністю контролюючи текстури.

Порада №04: Використання текстурних карт

Топ-5 порад по моделюванню для геймдеву

Різні текстурні карти здорово допомагають деталізувати об’єкт, значно заощаджуючи час

Такі програми як xNormal дозволяють створювати різні типи текстурних карт, заснованих на зображенні, таких, як normal, displacement і ambient occlusion. При цьому остання карта в поєднанні з diffuse неймовірно корисна для створення додаткових тіней та швів на моделі, додаючи їй складності в цілому.

Порада №05: Від простого до складного

Топ-5 порад по моделюванню для геймдеву

Головне при створенні ігрових ассетов – достатня дозвіл (топологія) моделі

В ідеалі варто почати з невеликого числа полігонів, також на цьому етапі створити і UV-розгортку. Цю лоупольную модель ви будете використовувати як основу для створення хайполи і текстур для неї.

Журналіст: Альона