Топ-50 кращих фільмів 2018 року за версією Кинопоиск: Частина 1

242

2018 рік наближається до кінця, і вже можна зі спокійною душею підвести його підсумки. І зовсім не таке розташування фільмів в рейтингу найкращих хотілося б бачити західним і вітчизняним кінематографістам. Чому деякі з шедеврів, наприклад, такі, як амбітні «Фантастичні тварини 2» і іже з ним провалилися ще на своєму старті, будемо розбиратися в інший раз. Зараз же – просто перелік та короткий огляд кращих картин, яким вітчизняні глядачі віддали найбільшу перевагу.

Звертаємо вашу увагу, що в цей топ не увійшли документальні фільми, мультиплікаційні повнометражки і аніме. Для них будуть складені окремі фінальні топи року, що минає.

І, як не дивно, на першому місці зовсім не очікувані «Месники: Війна нескінченності, а…

1. Богемська рапсодія. Рейтинг КП 8.17

Країни: США, Англія.

Жанри: драма, біографія, музика.

Режисер: Брайан Сінгер.

В гол. ролях Рамі Мальок, Люсі Бойнтон, Бен Харді, Гвилим та ін.

Оповідь про становлення і світанок групи Queen обігнав за рейтингом навіть Месників. Звичайно, все у фільмі виглядає аж надто гладко і блискуче. Учасники групи, яка й понині перебувають у доброму здоров’ї, зробили все для того, щоб здавалося, ніби під час піку популярності наркоманом і дебоширом був лише Фредді.

Та й взагалі, всі інші учасники виглядають тут до наївності просто нерозумно. Всі вони прямо світяться своєю святістю. Вони – чудові сім’янини без вредлных превычек. Навіть травичку не курять. Ну така ідилія, тільки диву даєшся. Всіх собак спустили на нічого не міг їм відповісти з могили Фредді.

Замовлений ними фільм тільки з вигляду виглядає прекрасним. Якщо ж копнути, то стає зрозумілим основний його посил. Queen – це не тільки Фредді Мерк’юрі. Якби не ми, його б взагалі ніхто не знав. До того ж, нас усіх тільки він був такий небезпечний і розгнузданий бешкетник. Та ще й з групи йшов… загалом, головні тут – ми, а не він.

Залишається тільки запитати у цих діячів – а про вас би без нього хтось знав? Як правило, все, навіть на заході, дотримуються думки, що про небіжчика погано не говорять. Але цим діячам – все дарма. Щоб хоч якось нагадати і заявити про себе, вони готові розворушити могилу того, хто реально допоміг їм пробитися в люди, і облити його брудом, щоб вигородити себе. Боронь боже від таких «друзів». Гріш їм ціна.

2. Месники: Війна нескінченності. Рейтинг КП 7.89

Країна: США.

Жанри: фантастика, бойовик, фентезі, пригоди.

Режисери: Ентоні і Джо Руссо.

В гол. ролях Роберт Дауні мл., Кріс Хемсворт, Скарлетт Йоханссон, Марк Руффало, Кріс Еванс і ін

Про це фільмі говорити нічого. Його не дивився тільки незрячий. Та й йому всі друзі на словах переказали. Тому не будемо вдаватися в полеміку, дивимося трейлер і чекаємо продовження, яке очікується в квітні наступного року.

Додамо тільки, що по всьому зрозуміло, що Месники, зрештою, «заборют» Таноса. Неясний лише нелогизм ситуації. Навіщо Танос взагалі залишив Месників в живих? Щоб вони його, врешті-решт, «забороли»? Так ризикують тільки ідіоти. А якщо Танос ідіот, як він зміг досягти таких успіхів? Суперечності, парадокси, нестикування… Нісенітниця. Але знято добротно, а дивитися цікаво.

3. Екстаз. Рейтинг КП 7.88

Країни: Сша, Франція. Бельгія.

Жанри: драма, трилер.

Режисер: Гаспар Ное

В гол. ролях Софія Бутелла, Ромен Гийермик, Смайл Кідді, Сухейла Якуб та ін.

Мюзиклом фільм називається тільки з-за того, що дії у фільмі розгортаються під безперервний потік танцювальної музики. А так тут мюзиклом і не пахне. Так і жахів особливих немає. Але обстановка, створена Гаспаром Ное – це щось з чимось. І піднесено з якоюсь диявольською родзинкою.

Дуже нестандартний фільм, і саме за цю нестандартність і здатність довести до глядача весь шок дійових осіб, які усвідомлюють, що навколо щось не так, але не можуть нічого з цим вдіяти, Гаспар і відхопив пальмову гілку в Каннах. Треба віддати йому належне. Спостерігати за божевіллям натовпу танцюристів було… По-справжньому моторошно!

4. Я – викл. Рейтинг КП 7.87

Країна: Індія.

Жанри: комедія, драма.

Режисер: Сиддхартх Малхотра.

В гол. ролях Рані Мукхерджі, Нирадж Кабі, Жанат Зубар Рахмані, Сачин і ін.

Індійські фільми – часті гості у верхівці рейтингів КП. Їх шанувальники не лінуються після перегляду зайти на КиноПоиск і оцінити шедевр по-повній. Але від цього індійські фільми краще не стають.

А відрізняються вони, насамперед, своєю нестандартною незамутненностью. І хоч головна героїня з нервовим тиком і виглядає кумедно, те, що все знято дуже наївному ключі, видно навіть з трейлера. А тому фільм навряд чи буде цікавий людям, звиклим до серйозних картин.

Окремо хотілося б звернутися до режисера. Невже він не бачив, що головна героїня зі своїми «шарпаниною» дуже вже надміру переграє? Або це його встановлення? Тоді який він, до біса, режисер?

Хоча… Хіба нам його судити? Рейтинг – захмарний. А тому тихо сопім в ганчірочку. Що говориться – не подобається – не дивись…

Будинок, який побудував Джек. Ренйтинг КП 7.76

Країни: Данія, Франція, Швеція, Німеччина.

Жанри: жахи, трилер, драма.

Режисер: Ларс фон Трієр.

В гол. ролях Метт Діллон, Бруно Ганц, Шива Феллон, Ума Турман та ін.

Ларс фон Трієр вважає, що у нашої сьогоднішньої життя маніяком стати – раз плюнути. І підштовхне тебе на це, в першу чергу, не якісь психічні відхилення або погане виховання, а ідіотський соціум, в якому ти варишся день у день.

Головний герой Джек, начебто, і не хоче когось вбивати. Просто так виходить. Хоча, деяких, як вважає Лар фон Трієр, просто не можна не «мочкануть». Без них навколо тільки краще стане.

Рідко стрічки подібної тематики стають лідерами рейтингів. Але це – як раз той випадок. Звичайно, оцінка надмірно завищена на хвилі недавнього старту в прокаті, але… Такий шедевр і після сильно не впаде. Дивимося трейлер.

6. Магазинні злодюжки. Рейтинг КП 7.72

Країна: Японія.

Жанри: кримінал, драма.

Режисер: Хірокадзу Корээда.

В гол. ролях Рірі Френкі, Сакура Андо, Маю Мацуока, Дзе Каири та ін.

Деякі, навіть живучи у величезних техногенних мегаполісах, примудряються виживати на дрібних кишенькових крадіжках. Підносяться нам такі версії як трагічні випадки, в яких велике сімейство, а працювати або нікому, або ніде. Створена ця атмосфера спеціально, щоб розривати глядача. І глядач-таки купується. Купуються і критики, судячи з Золотої пальмової гілки Канського фестивалю, яку нещодавно запрацював цей шедевр.

Тільки, чомусь, у фільмі доступно ніхто не пояснює, хто і як довів родину до такого стану, а також прямим текстом не заявить, що так жити – погано. Краще на базі такої атмосфери розвинути своєрідну драматичну історію…

І вона, чесне слово, вдалася. При всіх, що залишилися без відповіді, питання, фільм бере за живе. Історія дивного усиновлення дивним сімейством дивного загубився дитини зачепила у глядачів (і у ваших покірних слуг – в тому числі) усі потрібні струни для того, щоб на хвилі рейтингу піднестися мало не до небес. Подивитися варто – однозначно.

7. Холодна війна. Рейтинг КП 7.65

Країни: Польща, Франція, Англія.

Жанри: музика, драма, мелодрама.

Режисер: Павло Павликівський.

В гол. ролях Івана Куліг, Томаш Кот, Агата Кулешу, Борис Шиц та ін.

Наступний шедевр, і знову золота пальмова гілка фестивалю в Каннах. Цього разу її був удостоєний шедевр польських кінематографістів «Холодна війна», що оповідає про нелегко складаються любовних стосунках між молодими диригентом і співачкою, яких попало жити в такий нелегкий повоєнний час.

Але чому їхні любовні стосунки складалися так «важко»? Та тому, що в біологічному сенсі вони один одного влаштовують. А в політичному – абсолютно ні. Це той випадок, коли друзями ви є до тих пір, поки за п’яним базаром на кухні не з’ясовується, що один з вас згоден з політикою того ж Путіна, а інший – ні.

В процесі життя, так, як ви живете неподалік, доля вас все одно буде зводити разом. І, по-трезвянке, ви, начебто, будете розуміти, що ви – адекватні люди, і політика вам далеко до балди. Але це тільки поки розмову випадково знову не перекинеться на хвору тему. І знову – прощай сусід. Так само як і тут: «Іди-но, рідна, співай в іншу сторону, і на мене не бризкай!»

Але спостерігати за всіма цими перипетіями з боку було цікаво. Потрібно зняти капелюха перед Павликовским. Хоча бувало і розтягнуто місцями. Особливо виводили з себе пісні польською, які цікаво буде слухати лише полякам…

8. Зірка народилася. Рейтинг КП 7.61

Країна: США.

Жанри: музика, мелодрама.

Режисер: Бредлі Купер.

В гол. ролях Леді Гага, Бредлі Купер, Ендрю Дайс Клей, Сем Елліотт і ін

Насправді зірка, тобто – Леді Гага, яка зіграла в цьому мелодраматичном шедеврі роль талановитої, але затиснутою в собі, співачки Еллі, народилася, як раз-таки давно. Саме ця обставина, так само як і її участь в даному фільмі, і забезпечило картині таку популярність.

Фільм, чесно кажучи, на любителя. Наївний і заїжджений сюжет нової та покращеної інтерпретації. Звичайно, подивитися на раз можна. Щоб на хвилі вражень виставити оцінку і більше ніколи до нього не повертатися…

9. Апгрейд. Рейтинг КП 7.54

Країна: Австралія.

Жанри: фантастика, бойовик, детектив, трилер, кримінал.

Режисер: Лі Уоннелл.

В гол. ролях Логан Маршалл-Грін, Мелані Валльехо, Еббі Краден, Стів Даниелсен та ін.

Сувора помста статиста Грея, в спинний мозок якого вставили чіп з штучним інтелектом, судячи з рейтингу, вразила не тільки нас.

Дружину головного героя вбивають вуличні відморозки, а самого Грея роблять паралізованим калікою, перебивши йому хребет. Прийшовши в себе, Грей сумує про втрату дружини. Жити йому не охота. Але коли до нього в палату заявляється ділок, що пропонує імплантувати йому чіп, здатний повернути тілу колишню функціональність, він погоджується. Адже він просто одержимий бажанням знайти і розквитатися з покидьками.

Фільм реально скидається на сіквел «Драйву» 1994-го року випуску з Марком Дакаскосом у головній ролі. І хоч не на багато, йому все ж вдалося перестрибнути свого попередника за рейтингом. Нехай всього на пару десятих, але це безперечний успіх!

10. Літо. Рейтинг КП 7.48

Країна: Росія.

Жанри: біографія, музика, драма.

Режисер: Кирило Серебренніков.

В гол. ролях Рома Звір, Ірина Старшенбаум, Євген Серзин, Тео Ю, Філіп Авдєєв та ін.

Добралися і до нашого першого шедевра, так само удостоєного Золотої пальмової гілки Каннського фестивалю. Оповідає він про шляхи становлення культової групи 80-х «Кіно» і нелегких (м’яко сказано) взаєминах між Цоєм, Науменко і його дружиною Наташею.

Любов, любов… Що ти робиш з людьми?! Судячи з даного фільму – нічого хорошого. Чесно кажучи, ніякої гідної інфи з цього шедевра глядач для себе не почерпне. Зате вдосталь насолодитися колупанням в брудній білизні головних героїв. На раз глянути – зійде. Щоб потім забути і більше не згадувати…

11. Першому гравцеві приготуватися. Рейтинг КП 7.43

Країна: США.

Жанри: фантастика, бойовик, пригоди.

Режисер: Стівен Спілберг.

В гол. ролях Тай Шерідан, Олівія Кук, Ліна Уэйте, Бен Мендельсон та ін

Вже в наш час можна заробляти не тільки НА віртуальних реальностях, але і У віртуальних реальностях, тобто – грошики на цифрових світах можуть робити не тільки власники, але і їх користувачі. А в майбутньому такий розклад буде доступний кожному. Деякі паралельні реальності, типу спилберговского «Оазису», і зовсім кшталт нескінченним паралельних світах, в яких можна існувати, виповзаючи з них тільки щоб їсти, та в туалет сходити.

І ось творцеві Оазису раптом заманулося після своєї кончини зіграти над користувачами злий жарт, а саме – вчинити приз тому, хто знайде всі заховані в ньому світі пасхалки. Тому, хто збере їх усі, відкриються безмежні можливості. По суті, він стане володарем цього віртуального світу. Цим і займуться головні герої стрічки.

Фільм рясніє персонажами з інших художніх фільмів, що ще більше підігріває інтерес до фільму. Як на нас, сюжет нецікавий і передбачуваний. Але знято гарно і з розмахом, а тому творіння Спілберга, безумовно, гідний того, щоб називатися шедевром.

12. Дэдпул 2. Рейтинг КП 7.43

Країна: США.

Жанри: фантастика, бойовик, пригоди, комедія.

Режисер: Девід Литч.

В гол. ролях: Райан Рейнольдс, Джош Бролін, Джуліан Деннісон, Морена Баккарін, та ін.

Дедпул продовжує жартувати. І цього разу він наприкалывался на цілих 730 млн. баксів. Саме стільки стрічка зібрала в світовому прокаті при всьому тому, що на її зйомки було витрачено всього 110 млн.

Розповідь про те, як Дедпул, Кейбл і Доміно забаривають зло в особі Рассела Коллінза і його помічника Джагернаута, явно був не останнім у кинохрониках Дедпула. Навряд чи кінокомпанія Марвел Интертэймент захоче задушити курочку, яка несе золоті яйця, а тому Дедпул незабаром повернеться на великі екрани. Це – як пити дати!

13. Пошук. Рейтинг КП 7.39

Країни: США, Росія.

Жанри: триллер, драма, детектив.

Режисер: Аніш Чаганти.

В гол. ролях Джон Чо, Сара Сон, Меган Ллю, Алекс Джейн Гоу та ін.

Не перейнявся співчуваємо і повагою до батька, який розслідував справу про зникнення доньки ,не виходячи з браузера Гугл Хром, тільки ледачий або бездушний. Бекмамбетов, який знімав цей шедевр, майстер нестандартних проектів. То його герої бігають у фільмах «від першої особи» («Хардкор» 2016), то тепер ось такий розклад.

І все-то нічого, та ось тільки залізти в смартфон, так само як і в акаунти соціальних та інших мереж нинішньої малолітки не так легко, як тут показано. Папік увійшов в її аккаунт на Фейсбуці тільки тому, що дочка в якості запасного адреси електронної пошти вибрала його адресу. Насправді дівчина, яка приховує від батька своє друге життя, або принаймні багато чого, краще створить новий лівий поштову скриньку, ніж буде використовувати той, за допомогою якого батько може зайти в її аккаунт.

Загалом, що йдеться, притягнуто за вуха, але виглядає дуже добротно. Хоча, якщо у вас пропала дочка, дуже радимо вам шукати її в живу, а не сидіти, длубаючись у комп’ютері. Толку буде набагато більше. А ще краще, знати своїх дітей, виховувати їх по-людськи і більше їх контролювати. Тоді й зовсім нікого шукати не доведеться.

А братика за таке, все ж таки, будь-який нормальний мужик б добряче побив…

14. З любов’ю, Саймон. Рейтинг КП 7.37

Країна: США.

Жанри: драма, мелодрама, комедія.

Режисер: Грег Берланти.

В гол. ролях Нік Дж. Робінсон, Дженніфер Гарнер, Кетрін Ленгфорд, Джош Дюамель і ін.

Хоч людей із звичайною сексуальною орієнтацією на планеті понад 95 %, як показують рейтинги, їм до душі фільми про геїв, лесбіянок та інших людей, що мають нестандартну сексуальну орієнтацію.

Їм дуже подобається спостерігати за побитої до дірок темою у різних інтерпретаціях, де гей усвідомлює, що він гей, але зберігає це в таємниці, поки його «страшний» секрет крізь якусь щілину не витікає назовні. Люди з радістю дивляться за тим, що далі буде. То його зжеруть з потрохами на сніданок (що буває частіше), то його приймуть і переймуться до нього розумінням (що буває набагато рідше, принаймні – в життя).

Як піде на цей раз – дізнаємося з самого фільму. Скажемо тільки, що всі задатки згаданого нами шаблону у цього шедевра є. Будемо спостерігати, як викрутиться з обставин новоспечений гей Саймон!

15. Людина на Місяці. Рейтинг КП 7.36

Країни: США, Японія.

Жанри: драма, біографія, історія.

Режисер: Дем’єн Шазелл.

В гол. ролях: Райан Гослінг, Клер Фой, Кайл Чандлер, Джейсон Кларк та ін

В той час, як багато хто до цих пір не впевнені в тому, що американці дійсно побували на Місяці, самі американці, в цьому ні краплі не сумніваються, вирішили зняти про це фільм. І незважаючи на те, що висадку екіпажів на місячну поверхню здійснювали космічні апарати програми «Аполлон» з 11 по 17 (за винятком 13-го) та побували на земній природному супутнику людей налічується аж 12 осіб (в живих на сьогоднішній день з них залишилося лише четверо), фільм знятий лише про першої експедиції, в якій по Місяцю прогулялися Ніл Армстронг і Базз Олдрін.

Вийшло не гірше нашого «Гагаріна», «Салют-7» і «Часу перших». А для людини «не особливо в темі» – так навіть і краще.

Подумаєш, Гагарін разок облетів навколо Землі так приземлився. Ну і що такого, що люди в космосі застрягли. Адже ж повернулися. І що такого в тому, що Леонов в космос вперше виліз, а потім тут же заліз. Чого цікавого-то? А тут, типу, – мало того в космос вийшли, так ще й по Місяцю погуляли. Ось це де-е-ело!

16. Брати Систерс. Рейтинг КП 7.37

Країни: Франція, Іспанія, Румунія, Бельгія, США.

Жанри: драма, комедія, вестерн, кримінал, пригоди.

Режисер: Жак Одіар.

В гол. ролях Джон Сі Райлі, Хоакін Фенікс, Різ Ахмед, Джейк Джілленхол і ін.

Брати з прізвищем Сестри тільки звучать смішно. Насправді ж, вони не такі вже й смішні. Особливо, коли працюють по своєму головному профілю – «мисливці за головами».

Але і їм доведеться переконатися на власній шкурі в тому, що, часом, ломитися відчайдушно, роздаючи стусани і плюючись свинцем, буває не завжди так корисно для справи, як здається на перший погляд. Це спрацьовує, в основному, з такими ж безбашенными і прямолінійними, як вони самі.

Але що якщо їм попадеться такий міцний горішок, як Уорм, за яким їх відрядили полювати на цей раз? Як тут бути, якщо даний тип користується не тільки руками і пістолетом, але ще й головою, в той час, як братам, Сестрам ця опція недоступна?

17. Людина, який здивував усіх. Рейтинг КП 7.33

Країна: Росія, Естонія, Франція.

Жанр: драма.

Режисери: Наталка Меркулова, Олексій Чупов.

В гол. ролях: Євген Циганов, Наталія Кудряшова, Павло Майков, Юрій Кузнєцов та ін

Ще один вітчизняний фільм, отримавши за бугром одну з наворочених суперпремий, а саме – Золотого лева на Венеціанському кінофестивалі. За що дали статуетку цього фільму? Незрозуміло. Ні, зіграли актори, може, і не погано. Але, знову ж, погляньте, люди добрі. При всьому тому, що гомсексуалов на всій планеті всього 5% зі 100, навіщо на рахунок теми гомосексуалізму робити мало не кожну 5-ту картину?

Якщо так далі піде, то люди зі стандартною сексуальною орієнтацією скоро будуть змушені дивитися тільки фільми про людей з нестандартною сексуальною орієнтацією. І хто ж тоді подбає про «толерантності» по відношенню до них?

18. Кришталь. Рейтинг КП 7.32

Країни: Білорусь, Німеччина, США, Росія.

Жанри: драма, комедія.

Режисер: Дар’я Жук.

В гол. ролях Аліна Насібулліна, Іван Мулін, Світлана Аникей, Юрій Борисов та ін

Картина білоруських кінематографістів, що розповідає про нелегку подорож за кордон (якщо бути точним – в США) місцевої дівчини з Мінська Вели, в Каннах нічого не відхопила. Зате була висунута в номінанти на “Оскара”.

Звичайно, чому б не дати білорусам Оскара за правду про те, що в Америці завжди все добре, а в країнах пострадянського простору все жах як погано? Цікаво, чи бачив це «щось» Лукашенка?

Хоча, яка різниця? Фільм то, мабуть, як раз на цей випадок, зробили про 90-е, коли пан президент Лукашенко ще не був паном президентом Лукашенко. Винахідливо, чи не так?

19. Лоро. Рейтинг КП 7.32

Країни: Італія, Франція.

Жанри: біографія, драма.

Режисер: Паоло Соррентіно.

В гол. ролях Тоні Сервилло, Олена Софія Річчі, Касія Смутняк, Ріккардо Скамарчо та ін.

Фільм про вищу суспільство не для вищого суспільства. Хоча деяким з цього вищого суспільства буде дуже корисно подивитися на той казан, в якому вони варяться, очима стороннього спостерігача.

Так само фільм буде цікавий шанувальникам медіамагната, бізнесмена, політика і колишнього «багаторазового» голови Ради міністрів Італії Сільвіо Бердускони, оскільки фільм висвітлює саме те, що відбувалося з ним з 2006 по 2009 роки, в бутність його на посаді міністра в останній раз.

20. Клуб любителів книг і пирогів з картопляних лушпайок. Рейтинг КП 7.31

Країна: Англія, Франція, США.

Жанри: драма, мелодрама, історія.

Режисер: Майк Ньюелл.

В гол. ролях Лілі Джеймс, Міхіл Хаушман, Джессіка Браун-Фіндлі, Глен Пауелл та ін.

За назвою можна подумати, що фільм буде або фентезійного, або комедійним. Може і тим і тим одночасно. Але це враження оманливе. Насправді, фільм цілком собі серйозний і розповідає про те, чим і як жили люди в роки окупації на острові Гернсі, що розташований в протоці Ла-Манш.

А назва пішла з кумедного випадку. Коли після настання комендантської години чотирьох товаришів, що йдуть з підпільного зборів/книгочтения, зупинив патруль, на питання: «Звідки шуруете», один самий винахідливий відповів: «З клубу любителів книг і пирогів з картопляного лушпиння». Проканал таку відповідь чи ні – дивимося у фільмі. Любителям драм-мелодрам буде цікаво. Іншим… Наивненько.

21. Дике життя. Рейтинг КП 7.30

Країна: США.

Жанр: драма.

Режисер: Пол Дано.

В гол. ролях: Джейк Джилленхол, Кері Малліган, Білл Кемп, Ед Оксенбульд та ін.

Не завжди любов буває щасливою. І найкраще цей факт демонструють подібні «недомелодраммы», що залишають після перегляду не тільки важкуватий осад, але і полювання задуматися.

Кому цікаво задивитися сімейну драму, разыгравшуюся в одній з родин маленького містечка США 60-х років – вам сюди. Любителі бойовиків і жахів проходять повз.

22. Місія нездійсненна: Наслідки. Рейтинг КП 7.22

Країни: США, Китай, Норвегія, Франція.

Жанри: бойовик, трилер, пригоди.

Режисер: Крістофер Маккуоррі.

В гол. ролях: Том Круз, Генрі Кавілл, Саймон Пегг, Вінг Реймз та ін.

Знову «Місія нездійсненна», і знову (вже в шостий раз) Том Круз з товаришами чергову нездійсненну місію виконує. І знову рятує купу людей від ядерної катастрофи. Кумедно, чи не так?

Дехто нарікає на те, що в цьому шедеврі Том Круз не так вже й крут у порівнянні з тією ж «Місія нездійсненна -2», де головний герой не тільки грався з латексними масками, але і їздив не «на», а «за»! мотоциклом, спалюючи підошви, і бився крутіший за Джекі Чана і Джейсона Борна разом узятих. Тут же він так відхопив за мордяхе, і не раз, що за нього аж соромно місцями. Особливо з китайцем в туалеті.

Але там, шановні, режисером фільму був Джон Ву. А тут… Всього лише якийсь приземлений Крістофер Маккуоррі. Відчуваєте різницю?

23. Балада Бастера Скраггса. Рейтинг КП 7.22

Країна: США.

Жанри: мюзикл, драма, вестерн, мелодрама, комедія, детектив.

Режисери: Ітан і Джоел Коен.

В гол. ролях Тім Блейк Нельсон, Зої Казан, Челсі Росс, Білл Хек і ін.

Знову Netflix, знову брати Коен, і, очікувано, знову Золотий лев Венеціанського фестивалю і загальне шанування публіки. Так вже склалося, що останнім часом вестерни у Голлівуду не виходять. Але цей твір – шедевр серед останніх фільмів про Дикий захід.

Якщо в одних не вистачає бойовика, у інших – драми, в третіх сюжету, а четверті нагадують розмазування сопель по рівній поверхні, то з цими кількома короткими історіями, зібраними в один своєрідний збірник, все в порядку. Підійдуть і для того, щоб настрій підняти, і для того, щоб потім ще раз підняти настрій. Сміливо до перегляду!

24. Можна тільки уявити. Рейтинг КП 7.22

Країна: США.

Жанри: драма, музика, сімейний, біографія.

Режисери: Ендрю і Джон Ервін.

В гол. ролях Дж. Майкл Фінлі, Мадлен Керролл, Трейсі Д. Едкінс, Денніс Куейд та ін.

Як створюються по-справжньому потужні і вічні музичні хіти? Ви правда хочете про це дізнатися? Тоді просто посваріться з папашкой і напишіть про це пісню. Як стверджують автори фільму і, в першу чергу, сам головний герой, цього буває достатньо.

Насправді, ми перебільшуємо. Фільм реально чіпає за душу. Від перегляду не тільки підніметься настрій, але і відкриються очі на деякі очевидні, але, чомусь, не помічені нами в житті речі.

25. Падмавати. Рейтинг КП 7.20

Країна: Індія.

Жанри: історія, драма, мелодрама, військовий.

Режисер: Санджай Ліла Бхансалі.

В гол. ролях Діпіка Падукон, Ранвір Сінгх, Адіті Рав Хідарі, Шахід Капур та ін.

Трохи нестандартний для індійських фільмів історичний жанр, але вийшло дуже навіть гідно. Тисячі життів простих обивателів в обмін на руку прекрасної дружини… правителя міста, в якому живуть ці самі обивателі. Що вибере правитель? Віддати дружину у дружини (як би це по-ідіотськи не звучало) кровожерному ідіоту (і за сумісництвом колишньому королівському релігійною наставнику) або приректи свій народ на вірну загибель?

І що думає про це сама дружина, яку хочуть у дружини всі, у кого з головою не все гаразд?

На 25-му фільмі, мабуть, перервемося. Решту списку кращих фільмів 2018 року буде чекати вас на наступному тижні. А поки – всього вам доброго, гарного передноворічного настрою і, як завжди, більше кльових фільмів!