Топ-50 найкращих серіалів 2018 року за версією Кинопоиск. Частина 2

292

Зараз, коли 99.9% кращих прем’єр серіалів 2018 року вже відбулися, можна підвести остаточний підсумок і вичленувати кращі з кращих, чим ми і займаємося другий тиждень поспіль. З усього ясно, що в першій половині нашого топ-50 особливих змін до кінця року вже не передбачається.

Лише в позиціях з 26 і нижче ще можуть відбутися суттєві зрушення. І головними порушниками спокою тут можуть виявитися «Країна припливів» та «Диаблеро» від телеканалу Netflix, які стартують 14 і 21 грудня відповідно.

Але кістяк, так чи інакше, вже сформувався, а тому ми продовжимо свій топ-50 найкращих серіалів 2018 року з того ж місця, де й зупинилися…

26. Ворона. Рейтинг КП 7.34

Телеканал: НТВ (Росія).

Жанри: детектив, трилер.

В гол. ролях: Єлизавета Боярська, Анатолій Білий, Антон Сичов, Катерина Попова та ін

Коли зникає один з гламурних фотографів, що належить до «вершків вискочок сучасності», слідчий Вороніна (за очі – «Ворона») ні в яку не хоче порушувати кримінальну справу про його зникнення. Але проходить час, і фотограф, зрештою, виявляється мертвий.

І тут Ворона як ніби з котушок зриває. Вважаючи себе винною в його смерті із-за власної недбалості, вона ставить перед собою мету у що б то не стало знайти вбивць фотографа.

27. Терор. Рейтинг КП 7.28

Телеканал: AMC (США).

Жанри: жахи, трилер, історія, драма, пригоди.

В гол. ролях: Джаред Харріс, Тобайас Мензіс, Підлогу Реді, Ян Харт, Адам Нагаитис та ін.

Амбітна експедиція з метою відкрити Північно-західний прохід закінчується повним фіаско. Обидва корабля – командирський «Еребус» і «Терор», оснащені за останнім словом науки і техніки (для нас зараз смішно, яка тоді в середині ХІХ століття була наука і техніка?), виявилися затертими в льодах і тепер їм допомогти зможе тільки бог.

Хоча, як виявилося пізніше, око божий цій території земної кулі не стосується. Цим світом правлять лід, холод, темрява і жах. Не врятували моряків ні технічний прогрес, ні запаси провіанту, якими були забиті під зав’язку трюми кораблів.

Чи зуміє хоч хтось їх них вижити? Сумнівно. А якщо врахувати той факт, що на членів експедиції, до всього, ще й відкрило полювання якесь древнє эскимосское чудовисько, шанси у моряків і зовсім падають нижче плінтуса…

28. МакМафия. Рейтинг КП 7.28

Телеканал: BBC One (Англія).

Жанри: драма, кримінал, трилер.

В гол. ролях: Джеймс Нортон, Девід Стретейрн, Олексій Серебряков, Марія Шукшина, Джульєт Райлэнс та ін.

Ще один виходець з Росії з корінням, що пішли глибоко в мафію. І, начебто, полювання вилізти з цього мафіозного болота, та не виходить. Дуже цінний кадр, по всій видимості. А тому мафіозі всіма силами вчепилися в хлопця, не зупиняючись ні перед чим, щоб його утримати.

Шантаж – найкращий спосіб залишити людину «сім’ї». Ми всі тебе дуже любимо. Але будеш погано себе вести, відправимо на той світ всіх твоїх рідних. Така ось любов.

І Алекс Гудман залишається. Але не тільки для того, щоб зберегти життя своїм рідним. У його плани входить від і до помститися всім мафіозі, які стали на його шляху до нормального життя і загрожував його батькам.

Серіал примітний тим, що у другорядних ролях цього англійської шедевра можна побачити штрафбатовца Серебрякова і саму Марію Шукшину. Во як!

29. Еліта. Рейтинг КП 7.28

Телеканали: Netflix, Zeta Ficción (Італія).

Жанри: триллер, драма, кримінал.

В гол. ролях: Марія Педраса, Itzan Escamilla, Мігель Эрран, Мігель Бернардо та ін.

Новачкам в новій школі завжди доводиться туго. А якщо ви – новачки з самих нижчих верств, а вчитися вам належить школі, де раніше навчалися тільки «золоті діти» – вихідці з багатих сімей, будьте впевнені, вас там так притиснуть, що і зітхнути буде несила.

Як раз про протистояння між «покидьками суспільства» і «гламур-дітками» і піде розмова в даному серіалі. І зійдуться в ньому підлітки не на життя, а на смерть – в прямому сенсі слова…

30. Джек Райан. Рейтинг КП 7.26

Телеканал: Amazon (США).

Жанри: бойовик, трилер, драма.

В гол. ролях: Джон Красінскі, Уенделл Пірс, Джон Хугенэккер, Алі Сулиман, Еббі Корніш та ін.

Джек Райан – звичайний аналітик, який працює на ЦРУ. А він спеціалізується на аналізі у сфері банківської діяльності, де він і розкопав підозрілі транзакції, що ведуть через Європу, на Близький Схід до одного з терористичних лідерів, які готують глобальні теракти проти США.

І довелося нашому аналітику, скинувши офісний костюмчик, одягатися в бронежилетик. Бо хто ж, крім нього… І так далі, і тому подібне.

А серіал-то дуже навіть непоганий.

31. Моторошні пригоди Сабріни. Рейтинг КП 7.23

Телеканал: Netflix (США).

Жанри: жахи, фентезі, трилер, містика, драма, детектив.

В гол. ролях: Кирнан Шипка, Росс Лінч, Мішель Гомес, Люсі Девіс, Чэнс Пердомо та ін.

Тим, хто приготувався побачити продовження пригод Сабіни – маленької відьми… Їх, в принципі, і побачать. Тільки наївності і веселощів тут буде мало. А точніше, їх тут зовсім не буде. Зате буде добротний трилер про сутичку з потойбічними силами.

І зовсім не обов’язково, що Сабіна, зрештою, вистоїть. Хоча, ми, звичайно, усіма кістками за неї!

32. Годунов. Рейтинг КП 7.23

Телеканал: Росія 1 (Росія).

Жанри: історія, драма.

В гол. ролях: Сергій Безруков, Сергій Маковецький, Світлана Ходченкова, Ганна Михалкова та ін

Серіал розповідає про події, що відбувалися в епоху зміни династій російських царів. Як на зміну Рюриковичів Романови прийшли? Кому цікаво – може подивитися. Хоча, звичайно, за достовірність фактів можна би зі сценаристами схопитися, що тут же і зробили всі нинішні блогери на чолі з Гобліном Пучковим.

Але нам-то, головне, щоб Росію-матінку в бруд обличчям особливо не тикали, та щоб сюжет більш-менш цікавий був. Ну і щоб актори грали непогано. І все це режисери Олексій Андріанов і Тимур Алпатов нам забезпечили. А тому виглядає стрічка з превеликим інтересом, що рідкість для російських серіалів.

33. Випробування її відсутності. Рейтинг КП 7.21

Телеканал: BBC One (Англія).

Жанри: триллер, драма, детектив.

В гол. ролях: Морвен Крісті, Ентоні Бойл, Меттью Гуд, Крістіан Кук, Білл Найі та ін.

Серіал був поставлений за детективного роману Агати Крісті. Дія в ньому розгортається в 50-е. відтворена Обстановка чудово. Та й стрічку поставили непогано. Завжди виходить непогано, коли сценаристи, друкарські адаптаційний сценарій, не нагромождают купи відсебеньок.

А дія крутиться навколо Рейчел Аргайл, у вбивстві якого звинувачують її прийомного сина. Всі докази були проти нього, і Джеку довелося раптово померти у в’язниці. Але на цьому розслідування не закінчилося.

Хоча, ні, влада, звичайно, все підбили і закрили справу. Але контуженному на той час, а потім відсутньому через участь у полярній експедиції ,Артуру Калгарі такий розклад не сподобався, і саме він тепер починає розплутування цього складного клубка. І чуття його не підвело. Джек дійсно був помилково звинувачений у вбивстві.

Плюс до всього через деякий час утворюється новий труп. А значить, буде цікаво!

34. Примарна вежа. Рейтинг КП 7.2

Телеканал: Hulu (США).

Жанри: військовий, драма, бойовик.

В гол. ролях: Джефф Деніелс, Тахар Рахім, Луїс Канселми, Ренн Шмідт, Білл Кемп і ін.

Діячі Голлівуду спробували відкрити завісу над тим, що передувало трагедії, що сталася 11 вересня. Насправді, ФБР з ЦРУ ніколи не ладнали. Цапались вони і з приводу і без приводу. І завжди змагалися в тому, хто більше приносить користі для країни. Ось, типу, і доцапались, що сталося те, що сталося.

Та тільки, якщо чесно, все було трохи інакше. У серіалі сценаристи намагалися вигородити влади, підставивши під удар спецслужби і діячів, які керували ними. Мовляв, вони вічно приховували один від одного факти і не могли по-людськи співпрацювати. Але про те, що у справі з Бен Ладеном все було набагато заплутаніше, і про те, що сам Бен Ладен був породженням тієї ж американської влади і тих самих спецслужб, чомусь, ніхто не згадав.

Кому охота правди, можуть подивитися добротний і правдивий серіал Олівера Стоуна «Нерозказана історія Сполучених Штатів». Тим же, кому пофіг на історію, можуть просто обмежитися переглядом серіалу. Не дивлячись на недомовленості, він вийшов цілком нічого.

35. Новачок. Рейтинг КП 7.19

Телеканал: ABC (США).

Жанри: драма, кримінал.

В гол. ролях: Нэйтан Филлион, Тітус Макін мл, Алісса Діаз, Ерік Вінтер та ін.

Герой Нэйтана Филлиона, відомого капітана «Світлячка», виявляється в банку як раз в той момент, коли вони вирішують цей самий банк пограбувати. За допомогою підвішеного язика він заговорює зуби одному з грабіжників, з-за чого пограбування затягується і грабіжників знешкоджує вчасно зреагувала наряд поліції.

І з цього моменту життя старпера Джона Нолана кардинально змінилася, так само як і його покликання. Він надходить в поліцейську академію, під старість вирішивши присвятити себе кар’єрі поліцейського.

Але з таким його рішенням згодні не всі. І в першу чергу з ним не згоден його безпосередній начальник у відділку, куди Джона розподілили після академії…

36. Алиенист. Рейтинг КП 7.18

Телеканал: TNT (США).

Жанри: драма, кримінал, трилер.

В гол. ролях: Даніель Брюль, Люк Еванс, Роберт Уиздом, Брайан Джераті та ін.

«Якщо Лінкольну довелося побувати знищувачем вампірів, чому б Рузвельту не побувати знищувачем маніяків?» – подумалося діячам з каналу TNT. Для майбутнього президента тут же знайшлося місце комісара поліції в Нью-Йорку кінця ХІХ століття. Також під нього по-швиденькому склепали маніяка, сфабрикували резонансну справу про жорстоких вбивствах цим маніяком дітей, ну і, звичайно, підшукали йому в напарники непоганих спеців в особі психолога-алиениста Ласло Крайцлера і репортера Джона Скайлера Мура.

І, ви знаєте, вийшло дуже навіть переконливо. Хоча, звичайно, краще б виглядало без прізвища «Рузвельт». Занадто вже наївно це справа звучить. Невже через років 50 і у нас знімуть фільм про знатного шпигуна Путіна, який затьмарить всім відомого агента 007?

37. Касл-Рок. Рейтинг КП 7.17

Телеканал: Hulu (США).

Жанри: триллер, жахи, детектив, фентезі, драма.

В гол. ролях: Андре Холланд, Мелані Лінскі, Білл Скарсгард, Сіссі Спейсек, Джейн Леві та ін

Як виявилося, в улюбленому містечку Стівена Кінга Кас-Роке, над жителями якого він так любить ставити вбивчі в прямому сенсі слова експерименти, все йде шкереберть з-за того, що в цей світ з паралельного просочився один небажаний пасажир.

Начальник Шоушенкской тюрми (він же Лок з «Залишилися в живих») обчислив цього «незаконного проникновенца» і заточив в підземну клітку на території одного з блоків в’язниці. І життя в містечку відразу ж налагодилася. Але через років двадцять з гаком у начальника тюрми несподівано з’їжджає дах і він закінчує життя самогубством. «Проникновенца» знаходить один з охоронців (він же Міки Мілкович, статевий партнер Ієна Галахера з «Бесстыдников») і піднімає його на поверхню.

І з цього моменту у містечку все знову понеслося під укіс. Чи зуміє адвокат Генрі Дівер зі своєю подругою Моллі Стренд (вона ж чокнутая сусідка Чарлі Шина з «Дві з половиною людини») заткнути «проникновенцем» дірку між світами?

По ідеї, сезон має цілком логічне завершення, хоча деякі питання так і залишилися. Сподіваємося отримати на них пояснення в наступному сезоні. Зокрема, не зовсім зрозуміло при чому тут син адвоката, якого теж плющить і витріщає від «лісових звуків»…

38. Паранормальний Веллінгтон. Рейтинг КП 7.17

Телеканал: TVNZ (Нова Зеландія).

Жанри: жахи, фентезі, детектив, комедія, кримінал.

В гол. ролях: Майк Міноуг, Карен о’лірі, Томас Сейнсбури, Маака Похату та ін.

Суворі будні відділу поліції Велингтона, орієнтованого на паранормальні події. А їх, цих паранормальних подій, до слова сказати, вистачає.

Знято в жанрі документальної зйомки, деякі моменти – відверто оборжешься. Шкода, що серії всього за 30 хвилин!

39. Безпека. Рейтинг КП 7.14

Телеканал: Netflix (США).

Жанри: детектив, драма, кримінал.

В гол. ролях: Майкл С. Хол, Емі Джеймс-Келлі, Аманда Аббингтон, Фредді Торп та ін.

«Декстер» Майкл С. Хол засидівся без справи, і вирішив надолужити згаяне «Безпеки», яка так само претендує на те, щоб у другому сезоні злетіти ще вище і за рейтингом зрівнятися з кращими з кращих.

У головного героя Тома, до речі – хірурга (який збіг, пам’ятається в «Декстера» Майкл С. Хол теж був любитель посвежевать человечинку) недавно померла дружина. А тепер у нього ще й викрадають старшу дочку. І коли поліція розписується у власному безсиллі, Тому береться розслідувати справу особисто. І крок за кроком дізнається про своїх сусідів багато нового…

Серіал стоїть. Глянути можна – однозначно. Netflix він і в Африці Netflix…

40. Операція «Сатана». Рейтинг КП 7.09

Телеканал: Перший (Росія).

Жанри: детектив, кримінал.

В гол. ролях: Андрій Смоляков, Марина Александрова, Володимир Юматов, Даніела Стоянович та ін.

Все, що «творить» Перший канал – добротно, а тому варто подивитись. Серіал можна з легкістю назвати «Розслідування майора Івана Черкасова – 4 сезон». Всі, хто дивився попередні його розслідування погодяться, що детективи виходять відмінні, і дивитися їх – одне задоволення.

Цього разу Майор Черкасов допомагає розплутати справу, пов’язану з витоком секретних даних за кордон. І хоч з Муру він звільнений, є ще порох у порохівницях у славного дільничного. А саме їм він тепер «підробляє».

41. Доктор Херроу. Рейтинг КП 7.08

Телеканал: ABC (Австралія)

Жанри: драма, кримінал.

В гол. ролях: Йоан Гріффіт, Елла Ньютон, Ремі Хай, Мирра Фолкс та ін.

Доктор Херроу не такий, як всі патологоанатоми. Спочатку створюється враження, що у нього з головою не в порядку. Але після виявляється, що він просто не може пройти повз і всіма силами прагне докопатися до того, чому людина, що опинилася під його скальпелем, загинув.

Але коли в його «робочий кабінет» доставляють забетонований труп, виловлений з річки, він, чомусь, не особливо прагне докопатися до причини смерті невідомого.

І правильно. Адже насправді ця людина йому, як раз-таки, відомий. І більше того, він сам був присутній при його страти…

42. Вільна грамота. Рейтинг КП 7.08

Телеканал: Перший (Росія).

Жанри: історія, мелодрама.

В гол. ролях: Тетяна Бабенкова, Артем Крилов, Іван Добронравов, Владислав Абашин та ін.

Ось так, відразу, зі смертю чоловіка все життя стає з ніг на голову. Виявляється, головна героїня фільму зовсім ніяка не дворянка, а проста кріпосна, і, по суті, була не стільки дружиною, скільки майном князя Головіна.

Тепер розпродають майно. А разом з ним розпродають і кріпаків. І її – в тому числі. І все б нічого, та тільки її новим господарем відтепер буде граф Кречетский, справжній деспот, що загруз у гріхах.

Чесно кажучи, не найкраще творіння Першого каналу. Фільм явно слабкий, высосанныи з пальця передбачуваним сюжетом. Але для домогосподарок, що віддали за нього свої голоси, мабуть, ще як прокотить.

43. Телефонуйте Дікапріо! Рейтинг КП 7.08

Телеканал: ТНТ (Росія).

Жанри: комедія, драма.

В гол. ролях: Олександр Петров, Андрій Бурковський, Юлія Хлиніна, Юлія Александрова та ін

Ще один Російський «шедевр», який серйозні люди проходять стороною не затримуючись.

Історія про двох братів, абсолютно різних як по суті, так і за життя, позбавлена творчого наповнення і виглядає клишированной донезмоги. Один брат, схоже Мерк’юрі, успішний артист і гульвіса, який раптом дізнається, що хворий на Снід. Другий – сім’янин, який працює ведучим на відстійному ТВ каналі в таємниці бажає досягти вершин братика. І ось тут-то йому це вдається…

Ну такий наїв. Відразу видно, що під цю загогулину весь сюжет і підганяли. Саме тому все виглядає незграбно і непереконливо. Хоча, чого ще очікувати від каналу, смакователя «Битви Екстрасенсів» прабатька «Дому-2»…

44. Суцільний відстій! Рейтинг КП 7.07

Телеканал: Netflix (США).

Жанр: комедія.

В гол. ролях: Джахіт Діалло Уїнстон, Пейтон Кеннеді, Клаудін Мболигкелани, Патрік Даррен та ін.

Життя в 90-х, виявляється, реально – суцільний відстій! Ні тобі смартфонів, ні Інтернету, ні компів, в які можна в Доту пошпилиться. Хіба це життя? Але ж як-то в такий скукотище тодішні діти виживали…

Ось нам і показують життя тодішніх підлітків у всій красі. Щоб не звихнутися з нудьги вони ходять в місцеві клуби, займаючись там всякої ерундистикой, поки їм у голову не приходить думка зняти фільм про їх відстійної життя…

Місцями посміхається, але… Краще на що-небудь інше витратити час.

45. Фітнес. Рейтинг КП 7.03

Телеканал: Супер (Росія).

Жанр: комедія.

В гол. ролях: Софія Зайчик, Михайло Трухін, Роман Курцын, Тетяна Храмова та ін

Полняшка Ася дуже здивувалася, що її хлопець, з яким у неї роман і от-от має трапитися весілля, в колі друзів і знайомих вельми невтішно відзивається про її фігуру.

І давай Ася у фітнес-клуб ходити. А денгафф не вистачає. І давай вона тоді в цей фітнес-клуб влаштовуватися на роботу, щоб «скинути вагу» безкоштовно. А де нова робота, там і нові друзі. Але, стоп, все-таки, чи вдасться нашій Асе схуднути?

Пореготати місцями можна. Роль Асі зіграна непогано. Але… Чогось все одно не вистачає.

45. Кондор. Рейтинг КП 7.02

Телеканал: Audience Network (США).

Жанри: бойовик, драма, трилер.

В гол. ролях: Макс Айронс, Вільям Херт, Лім Лубани, Крістен Хагер, Анхель Бунани та ін.

Як люблять висловлюватися багато прозаїки: «Нічого не віщувало біди…» Коли весь підрозділ ЦРУ, в якому мало не зроду мріяв працювати головний герой серіалу Джозеф Тернер, відразу було вбито невідомими зловмисниками, постає закономірне питання: «А хто, власне, це зробив?»

Але тверезо обміркувати становище по-людськи не дають. Хтось готовий валити, що залишилися, і з усього зрозуміло, що незабаром цей «хтось» добереться і до нього. Чи встигне Джозеф розібратися в тому, хто ж стоїть за всіма цими вбивствами, або його умудряться порішити до купи?

Тим, хто не дивився старий фільм «Три дні Кондора» (1975) буде особливо цікаво.

46. Відкриття відьом. Рейтинг КП 7.00

Телеканал: Sky 1 (Англія).

Жанри: драма, мелодрама, фентезі.

В гол. ролях: Меттью Гуд, Тереза Палмер, Оуен Тіл, Вэлари Петтифорд, Малин Буська та ін.

Як то раз історик Діана Бішоп, яка за сумісництвом ще й відьма, копаючись в стародавніх рукописах виявила магічний манускрипт, після чого в життя її стало коїтися багато нехорошого. Але негатив трохи забарвлюється тим обставиною, що доля зводить її з генетиком Меттью Клермонтом, який за сумісництвом ще і вампір.

Чи зможуть дві протилежності створити згуртовану команду, здатну розібратися в природі коїться навколо? Будемо сподіватися, що так…

47. Гранд. Рейтинг КП 7.00

Телеканал: Супер (Росія).

Жанр: комедія.

В гол. ролях: Міла Сивацька, Олександр Ликов, Ольга Філімонова, Костянтин Білошапка та ін

Далі в нашому топі тільки вітчизняні шедеври, і починає заключну четвірку кращих серіалів 2018 року стрічка «Гранд», незрозумілі комедія про студентці Ксюші, яка готова кинути навчання в інституті (незважаючи на те, що вона вже на п’ятому курсі) заради того, щоб звалити з Барнаула в Москву, щоб влаштуватися в Грнд Готель до родича в якості портьє.

Ідея настільки ідіотська, що навіть коментувати відмовляємося. Але народ дивиться. І голосує. Значить комусь, як не дивно, подобається така безглузда фантастика.

48. Негода. Рейтинг КП 6.99

Телеканал: Росія 1 (Росія).

Жанр: драма.

В гол. ролях: Олександр Яценко, Олександр Горбатов, Сергій Маковецький, Ляліна Тетяна та ін.

Їх, виконують свій військових борг в дружній країні, шанували. Їх поважали! Про них говорили! Ними пишалися і на них прагнули бути схожими. А потім, в якийсь момент, цих доблесних десантників-афганців просто забули, залишивши їх наодинці з розхитаною психікою і власними проблемами.

Історія одного афганця, ні з того ні з сього зважився на зухвале пограбування інкасаторів. Що штовхнуло його на цей злочин? Дізнаємося, подивившись цей непоганий серіал до кінця.

49. Велика гра. Рейтинг КП 6.93

Телеканал: СТС (Росія).

Жанри: комедія, спорт.

В гол. ролях: Дмитро Колчин, Анна Котова-Дерябіна, Максим Лагашкін, Сергій Лавыгин та ін.

Ще один наївний фільмець з сюжетом, що зійшли зі сторінок збірки сучасних казок. І цього разу все крутиться навколо кухаря Діми, одержимого ідеєю зібрати перед Чемпіонатом світу з футболу таку збірну, яка залишить з носом всіх і вся.

Причому, так і не зрозуміло, чи то творці стрічки кепкують, то реально мріють про нездійсненне. Сюжет настільки відстійний, що диву даєшся, хто за таке голосує? Коли далі за списком йдуть такі стрічки, як «Походження», «Маніфест», «Спадщина», «Загублені в космосі» та ін. бачити цей вітчизняний відстій і шлак попереду них – просто насмішка. То КинПоиск когось штучно вигороджує? То з людьми у нас реально щось не так… Незрозуміло…

50. Гурзуф. Рейтинг КП 6.93

Телеканал: Перший (Росія).

Жанри: детектив, історія.

В гол. ролях: Петро Федоров, Євген Антропов, Павло Чинарев, Дарина Урсуляк та ін.

Ну раз «Крим наш», то і дія фільмів пора переносити на його територію. По ідеї, в повоєнні роки, в післясталінські часи по всій Росії відбувалися «справи» і крутіше. Але раз обраний Гурзуф, нехай буде так.

Фільм на голову вище попереду «футболістів», «працівниць готелю» і «фітнес-полняшек». Чому він виявився нижче ідіотського шлаку? Загадка…

На цьому наш топ кращих серіалів 2018 року закінчується. Незабаром розберемо масу вийшли в минулому році серіалів на жанрові топи, а поки – всього вам доброго, гарного передноворічного настрою і побільше класних фільмів і серіалів!