Топ-6 порад щодо створення реалістичної шкіри

248

У більшості CG-проектів найскладнішим є створення реалістичної шкіри. Дотримуючись наших порад, ви досить швидко досягнете більш ніж задовільних результатів.

Порада №01: Референси

При створенні реалістичної шкіри варто витратити час і зібрати достатню кількість фотореференсов. Це не означає, що потрібно використовувати ці референси в якості текстур, на них варто спиратися при малюванні своїх власних текстур. Текстура шкіри коштує витраченого на неї часу, оскільки нереалістичну шкіру від реалістичною глядач зможе відрізнити дуже швидко.

Знайдіть як можна більше число референсов, придатних у вашому конкретному випадку і уважно вивчіть їх, подивіться, як просвічують вени на руці, як грає світло на шкірі, розгляньте дрібні тріщинки і зморшки. Запам’ятайте всі ці нюанси і деталі, оскільки саме вони відрізняють реалістичну шкіру від нереалістичною.

При цьому збір референсов важливий не тільки для створення шкіри людини, але і для будь-яких інших істот або монстрів. У роботі з референсами не бійтеся використовувати творчий підхід, наприклад, при створенні текстури шкіри гобліна в якості референсов можна використовувати фотографії порося або кішки породи сфінкс.

Порада №02: Карта bump

Топ-6 порад щодо створення реалістичної шкіри

У будь-якої шкіри, так чи інакше, має бути bump. Якщо подивитися на нашу шкіру, то ми побачимо, що вона не ідеально плоска. Шкіра стане більш реалістичною і отримає обсяг, якщо намалювати на текстурі пори і повісити bump-карту. На перший погляд може здатися, що саме головне – намалювати diffuse, карту кольору, але дрібні деталі, ті ж пори, часто кардинально змінюють загальний вигляд diffuse-карти.

Крім того важливо не перестаратися з bump. З ним потрібно працювати дуже акуратно, оскільки основна його мета – надання додаткового обсягу модельки.

Порада №03: Незначні недоліки

Топ-6 порад щодо створення реалістичної шкіри

Для створення деталізації крім карти-bump можна намалювати на шкірі невеликі недоліки, такі як тріщини і подряпини. Розглянувши свою руку поблизу, ви побачите найдрібніші деталі шкіри.

Таку деталізацію можна створити з допомогою скалптинга в ZBrush або Mudbox, так і просто намалювати будь 2D – або 3D-редакторі. При цьому варто пам’ятати, що ці деталі мають бути ледь помітними.

Порада №04: Підповерхневий шар шкіри або subdermal base

Топ-6 порад щодо створення реалістичної шкіри

Текстура підповерхневого шару шкіри також може надати шкірі більш реалістичний вигляд. До цього шкірного шару відносяться, наприклад, вени і кров, які надають шкірі червонуватий відтінок на деяких ділянках. Шкірний покрив захищає плоть, яка, розташовуючись вище diffuse-карти, також повинна бути намальована. Карта diffuse розташовується поверх підповерхневого шару шкіри.

Після призначення кольору diffuse можна перейти до налаштування підшкірного шару. При цьому він повинен бути неяскравим і помітним лише в деяких ділянках шкіри. Коректна карта підповерхневого підшкірного шару, намальована з різною деталізацією крові і вен ідеально підходить для створення реалістичної шкіри.

Топ-6 порад щодо створення реалістичної шкіри

Порада №05: Світлові відблиски або specular highlights

Топ-6 порад щодо створення реалістичної шкіри

Будь-яка шкіра трохи блищить, а за допомогою карти specular цей блиск і можна створити. А коректні налаштування карти допоможуть створити ілюзію реальної шкіри.

При цьому працювати з картою specular потрібно також ретельно, як і з картою bump, інакше шкіра стане здаватися пластикової.

Порада №06: Світлопроникність або translucency

Топ-6 порад щодо створення реалістичної шкіри

Світлопроникність або translucency є однією з ключових характеристик шкіри. Можливо, на перший погляд це непомітно, але шкіра насправді дуже прозора. Звичайно, шкіра не прозора наскрізь, але численні шари, з яких вона складається, більш ніж помітні, наприклад, вени або кров.

Створення світлопроникності у шкіри – самий кращий спосіб домогтися реалістично виглядає шкіри. Якщо ви пропустіть цей крок, то ніякої bump або specular не врятують справу.

Журналіст: Альона