Топ-60 кращих новорічних фільмів: Частина 3

271

Прикинемо наступне. З усіх, подарованих нам державою, вихідних, 30 і 31 числа підуть у нас на підготовку до свята, а 1 – на хворобу з похмілля. Виходить, що у нас в запасі залишається ще цілих 6 днів для лежання на дивані (сьомий день знову піде на підготовку до різдвяної п’янці і на саму різдвяну п’янку). І що ж робити в передріздвяний тиждень, як не дивитися фільми про Різдво?

У своїй підготовці новорічного топа ми врахували самий грубий і найприродніший розклад, в якому передбачалося, що десь половину запропонованих нами фільмів про Новий рік і Різдво ви вже дивилися. Виходить, на 6 днів відпочинку виходить 30 фільмів, тобто за 5 картин на кожен день. Враховуючи, що деякі фільми вам не сподобаються по трейлерах, по парі фільмів на кожен день з нашого топа для себе вже точно буде вибрати можна. Звідси і цифра 60.

Ну а тепер, коли з кількістю фільмів в топі розібралися, продовжимо з того місця, на якому тормознулись в минулий раз.

41. Реальне Різдво (2009) 6.8

Продукт діяльності німецьких кінематографістів розповість про нелегкі будні ангела, в останні тисячоліття спеціалізується на тому, щоб вселяти в душі загублених і зневірених людей, нову надію.

Саме про це, а також про його піддослідних, на яких він відчуває свої чари, і піде розмова в цій передноворічній стрічці.

42. Подарунок на Різдво (1996) 6.7

Не у всіх випадках Шварценеггер грав Термінаторів і героїв бойовиків. Тут він простий батько сімейства, який дуже завинив перед сином. У передноворічній рутині він зовсім забув купити йому подарунок. Але що робити, якщо всі потрібні подарунки вже розпродані, і на вітринах їх залишилося лише обмежена кількість?

Правильно! За них потрібно боротися! Чим і займаються в цьому фільмі нікчемні батьки, яким протягом цілого року було ніколи придбати своїм улюбленим чадам подарунки…

43. Коли Санта впав на Землю (2011) 6.7

Коли життя у тебе зів’яне, нудна і цікава, коли всім навколо, навіть батькам, абсолютно немає до тебе ніякого діла, оскільки у них своїх турбот повний рот, вам допоможе лише Санта Клаус, звалився з неба вам на голову.

Саме це відбувається з маленьким хлопчиськом на ім’я Бен, живе в одному з північноамериканських міст. Незрозумілий дивак, впав звідкись зверху під час негоди, стверджує, що він Санта і що ніякого Різдва не трапиться, якщо він під час не роздобуде тягову силу у вигляді оленя і не добереться до свого північного полюса.

А куди, цікаво, подівся той олень (або упряжка) на якому він сюди дістався? Та й взагалі, як він тут опинився? Про все це дізнаємося з перегляду художнього фільму!

44. Джой (2015) 6.7

В основі сюжету лежать реально мали місце події. За основу образу Джой узятий образ Джой Мангано, жінки – підприємця, яка винайшла безліч корисних речей і, свій найголовнішим шедевр всіх часів і народів, – самовыжимающуюся швабру.

Ні, гладкою для Джой життя не було. І по-справжньому взяти себе в руки і спрямувати зусилля на те, щоб втілити свої дитячі мрії в реальність, вона змогла лише хлебнув смутку і пройшовши половину свого життєвого шляху.

Але сенс в тому, що жінка змогла перебороти себе і всі негаразди, які чекали її за кожним кутом. І знайти, нарешті, довгоочікуваний успіх, який вона заслуговувала.

Схоже на різдвяну казку. Не сперечаємося. Тільки, якщо придивитися, чари тут зовсім не при чому…

45. Пережити Різдво (2004) 6.7

Якщо чоловік-успішний, і якщо у нього водяться грошенята, це ще зовсім не означає, що разом з успіхом і грошенятами у нього водиться і щастя. Наприклад, у бізнесмена Дрю Лэтама грошей – кури не клюють. А зі щастям справжні напруж. З дівчиною розлучився. Друзів справжніх – одні бізнесмени. Настає Різдво, і йому навіть в рідну сім’ю не повернутися, щоб зустріти цей світлий свято. А все тому, що рідних у нього, по-простому, не залишилося.

Але ж так, часом, хочеться знову відчути цей різдвяний дух! Так хочеться знову опинитися в теплому колі знайомих і рідних людей, справляющих Різдво біля ялинки… І ноги самі по собі приносять нашого героя у колись рідну домівку, де він, будучи дитиною, зустрічав це свято з батьками.

Тепер у цьому будинку живуть зовсім інші люди. Але, була-не-була! Чому б не набитися в родичі до них? Хоча б, на одну різдвяну ніч? І за 250 тисяч баксів сімейство Погано погоджується на час записати його в число своїх родичів. Знав би Дрю заздалегідь що це за сімейка, ніс би отседова ноги. Але про це, на жаль, йому належить дізнатися набагато пізніше…

М-да. Виявляється, Бен Аффлек грав не тільки «Зірвиголову», «Бетмена» та інших крутецких героїв бойовиків. Іноді він сходить і до того, щоб просто допомогти заплутавшим душам пережити важкі моменти життя…

46. Роман по листуванню (2005) 6.6

Ти – цілком нормальна дівчина, і, як усім нормальним дівчатам, тобі здається, що ти з вигляду – не зовсім нормальна дівчина. Тому для того, щоб завести листування в мережі з приятелями, ти ставиш на авку замість своєї фотки, фотку тієї дівчини, яку вважаєш нормальною.

Ти – цілком нормальний хлопчина, і як усім нормальним пацанам, тобі здається, що мордою ти не вийшов. А тому для листування з подружайками по мережі ти створюєш аватар, на якому красується рожа зовсім іншого, по твоєму розумінню, – нормального хлопця.

І ось настає момент, коли дівчина з хлопцем допереписывались до такої міри, що дозріли до першого побачення. І як же їм на нього зважитися, коли вони за 13 років листування навіть в обличчя один одного не знають?

47. Я буду вдома до Різдва (1998) 6.6

Коли це твердження присутня в назві фільму, стає зрозуміло одне з двох: або людина, це стверджуючий, не буде вдома на Різдво, або буде чимдуж поспішати і старатися, але все одно не буде вдома до Різдва, хіба що різдвяне диво йому допоможе.

Але Джейк Уілкінсон вже спробує встигнути до терміну. Адже тільки тоді папашка подарує йому жаданий «Порше». Правда, все ускладнюється тим, що за добу (і навіть менше) до призначеного терміну прибуття» він виявляє себе валяющимся посеред пустелі в костюмі Санта Клауса. Тепер йому належить нелегке завдання дістатися до будинку через всю країну в лічені години.

І, в принципі, все б було нічого, якби по дорозі все підряд не приставали до невдачливому Санте зі своїми ідіотськими бажаннями…

48. Самотній Санта бажає познайомитися з місіс Клаус (2004) 6.6

Виявляється, у Санти Клауса є своя сім’я! Взагалі, до цього не важко було б здогадатися і самому, якщо врахувати, що люди, нехай навіть і Санти Клауси, з повітря не організовуються. Їх так само хтось народжує, виховує і навчає того, як стати добрим Сантою Клаусом.

А де ж іще шукати собі дружину синові Санти, як ні в Америці, в родині, в якому дитині конче потрібен новий і покращений тато, а його мамі терміново потрібна повернення втраченої віри в чудеса…

49. Різдвяна плутанина (2013) 6.5

Ось так, зберешся зустріти Різдво з батьками нареченого, і починається. То літак в аеропорт не тоді коли треба прилетів, то багаж загубився, то телефон вирубався. Ну і як тепер зі всією цією плутаниною розбиратися?

І тут вже питання не в тому, чи зуміє Еліс знайти свій багаж. Питання в тому, чи зуміє хто-небудь в цьому бардаку і незнайомому місті знайти саму Еліс?

50. Клич мене Санта-Клаус (2001) 6.4

Героїня Вупі Голдберг просто шукала підходящого мужика на роль Санти. І хто ж знав, що її вибір впаде саме на справжнього Санта Клауса?

В цей час Санта Клаус, який вирішив після 200 років бездоганної служби піти, нарешті, на пенсію, шукав для себе гідного наступника. І хто ж знав, що його вибір впаде на чорношкіру дамочку з жахливими манерами?

Слід подивитися на їх пики, коли вони дізнаються всю правду один про одного і, зокрема, про те, що вони на рахунок один одного замислюють…

51. Заміна принцеси (2018) 6.4

Ідея не нова. Справжній принцесі королівських кровей набридло животіти в родовому замку. Ну а звичайна дівчина не проти побути в шкурі принцеси. І ось герцогиня Монтенаро Маргарет міняється місцями зі Стейсі, звичайною обывательницей з Чикаго.

Як виявилося, герцогині дуже навіть доведеться за смаком співробітник простолюдинки Стейсі, в той час як сама Стейсі буде без розуму від нареченого Маргарет, якого їй намагалися нав’язати майже силою…

52. Любите Куперів (2015) 6.3

Шарлот Купер, глава сімейства, хоче зробити так, щоб цьогорічне Різдво стало для всього сімейства Куперів незабутнім. А сімейство-то до такої міри різношерсте, що тільки тримайся. Дочка Елеонора постійно терпить невдачі з «підбором» хлопців і зносили на свято випадково зустрінутого в аеропорту вояку. Сестриця Емма обожнює красти подарунки в супермаркетах, а Син Хенк – одинак, з малолітньою дочкою, у якій бзік всіх підряд обзивати козлами. І це далеко не вся «цікава» рідня.

Збери таку компанію разом і отримаєш не те що незабутнє, а воістину – карколомне Різдво!

53. Знайомтеся, сім’я Санта Клауса (2005) 6.3

Продовження історії, що розпочалась у фільмі «Самотній Санта бажає познайомитися з місіс Клаус». Тут вже мова піде саме про сімействі Санти, а дія розвернеться на передодні нового Різдва, в якому синові Санти – Ніку належить вперше показати себе в ролі… Санти.

У цьому сімействі – Санта на Санті та Сантою поганяє. Заплутатися можна!

54. Ельф (2003) 6.3

Перший і єдиний у своєму роді випадок, коли Санта, під час виконання своїх обов’язків, викрав дитину. Але малюк сам був винен. Нічого було заповзати в мішок з подарунками. Ось і відвезли його на північний полюс. Довелося малюкові виховуватися в дружній сім’ї ельфів. Але йшли роки, і малюк все зростав і зростав, поки не виявилося, що вся ельфійська братва йому в пояс дихає.

Важко довелося ельфу-переростку на північному полюсі. Але прийшов час повернутися у світ звичайних людей. І тепер важко доведеться ельфу-переростку в Північній Америці…

55. Подорож до Різдвяної зірки (2012) 6.2

Пригода хороброї маленької дівчинки Соні, якій єдиній під силу відшукати різдвяну зірку, зруйнувати закляття, що сковують казкове королівство і врятувати принцесу, зниклу давним-давно.

Вороги, що називається, не дрімають і всіма силами будуть вставляти палиці в колеса нашої бравою героїні. Але добро, в кінцевому підсумку, як завжди переможе. На те вона і різдвяна казка!

56. Чотири Різдва (2008) 6.2

Збираючись ухилитися від родичів та їх ненависного сімейного Різдва кудись у теплі краї, наприклад, на Фіджі, парочка Кейт і Бред потрапляє ще ту пригоду. Всі авіарейси скасовано із-за сильного туману! Новинна телекамера знімає бідних пасажирів, що застрягли в аеропорту під Різдво, і угораздило ж нашій парочці потрапити в її об’єктив.

Родичі з обох сторін, що побачили Бреда і Кейт по телику, тут же їх знаходять і тепер вже у парочки не буде шансів відкрутитися. Замість одного Різдва на Фіджі тепер їм належить побувати на цілих чотирьох сімейних Рождествах…

57. Політ до Санта Клауса (2000) 6.2

Ніхто не довів, що північні олені вміють літати. А химерний препод з місцевого універу – довів. За всю історію існування Різдва ніхто не в силах був відшукати чарівне поселення на північному полюсі, а препод – знайшов. Ніхто в житті ніколи не добирався до села Санта-Клауса, а препод – дістався.

Та що там за суперпрепод такий? Замотрим фільм – дізнаємося.

58. Канікули Санта Клауса (2000) 6.2

Недотепа Санта Клаус випав з саней і впав на капот машини одного з місцевих, після чого тимчасова амнезія відправила бідного старого у відпустку на невизначений час.

Він не пам’ятає ні хто він, ні звідки, як сюди потрапив. І тепер Різдво буде під загрозою до тих пір, поки до ненормального і на всю голову травмованому відпочиваючому Санте не повернеться пам’ять.

Одне з цього фільму стає зрозуміло. Мізки Санта Клауса і звичайної людини влаштовані однаково, раз ніщо людське йому не чуже. Навіть втрата пам’яті в результаті травми голови…

59. Забійне Різдво Гарольда і Кумара (2011) 6.2

Фільм є своєрідним продовженням кінострічки 2004 року «Гарольд і Кумар йдуть у відрив», але задивитися її можна і окремо. Недолугі друзі знову зустрілися. І зустріч їх затьмарена тим, що Кумар примудряється спалити суперпуперскую новорічну ялинку Гарольдова тестя.

До Різдва залишається не так багато часу, і друзі кидаються на пошуки нової Різдвяної ялини. Але знайти такий товар на святвечір – завдання, як виявилося, нездійсненне. Хоча, якщо напружитися, все можна зробити.

І друзі напружилися. І розжилися на свою голову купу пригод…

60. Різдво з невдахами (2004) 6.2

Подружжя Крэнков, нарешті-то, може зітхнути спокійно. Їх доросла дочка у від’їзді і настав той довгоочікуваний різдвяний день, коли їм не потрібно для когось встановлювати ялинку, прикрашати будинок і так далі. Замість цього вони зібралися на Кариби, але…

Про таке блюзнірській вчинок дізнаються сусіди і починають тероризувати Крэнков (витрати проживання у невеличкому тихому містечку, де всі один одного знають від і до). Але Крэнкам все дарма, поки до них не приходить звістка про те, що їх дочка їде до них додому разом зі своїм бойфрендом, щоб зустріти Різдво в колі сім’ї.

І тут починається справжня паніка. До Різдва – лічені години. Де брати ялинку? Звичайно вкрасти у сусіда праворуч. А де взяти продукти? В магазині. Але там залишилися лише порожні полиці! Ну, тоді, у сусідів праворуч…

Коротше, кіпіш повний. Чи вдасться викрутитися подружжю Крэнков з важкої ситуації? Варто глянути.

Окрема рекомендація – Помінятися місцями (1983) 7.7

Фільм є не зовсім новорічним, але Ден Ейкройд, вбравшись у костюм Санти, заліково пожував в автобусі вкрадений з корпоративного фуршетного столу шматок червоної риби. Причому, жував він його разом з бородою Санти.

Фільм настільки ржачный, що слів немає. Хто не бачив – багато втратив. Едді Мерфі в той час не даремно вважався кращим з кращих комедіантів.

Висновок

Список різдвяних фільмів можна було б продовжувати і продовжувати. Але оскільки ми обіцяли включити в свій топ тільки кращі картини, не будемо опускатися нижче позначки 6.2 за КиноПоиску. Адже тільки в цьому випадку ви можетье бути впевненими в тому, що відвертої нісенітниці вам не присоветуют.

Але це не всі новорічні топи. Такі, наприклад, будуть присвячені кращим новорічних мультфільмів. А поки – всього вам доброго, гарного передноворічного настрою і, як зазвичай, більше кльових кинушек і серіалів!