Топовий художник Efgeni Bischoff ділиться джерелами свого натхнення

201

Художник Efgeni Bischoff, який брав участь у розробці Halo, розмірковує про ігри з гучними назвами і адаптивному підході до створення ассетов для ігор.

Для 29-річного художника з Німеччини Efgeni Bischoff, на рахунку якого такі ігри Crysis, Halo 4 і Killzone: Shadow Fall, все почалося з любові до відео-ігор.

«Я грав у ігри різних жанрів, але найбільше я любив оригінальний Doom, Quake і від id Software, також я завжди був закоханий в синематики Blizzard», — говорить Efgeni.

Топовий художник Efgeni Bischoff ділиться джерелами свого натхнення

Створенням графіки для комп’ютерних ігор Efgeni почав цікавитися з часів Quake 3, ігри, обязаной своєю нереальною популярністю моддінг-спільноти. «Пам’ятаю, що тоді я спробував все, починаючи з коду і закінчуючи моделюванням», — говорить Efgeni. «Потім, в 2002 році так, коли Autodesk випустив інструмент редагування Gmax, я став по-справжньому одержимим 3D-графікою. Якось я купив 3 важенних самовчителя і почав вивчати все, що тільки міг. Зі 100 дол. і постійних експериментів почалося моє навчання», — говорить Efgeni.

Вас повинні помітити

І цей підхід окупився сповна, оскільки у 2005 р. доморощені дизайни Efgeni помітили в Crytek, молодий студії, розташованої у Франкфурті, дуже популярною завдяки дебюту Far Cry.

«Я отримав цю роботу тільки завдяки тому, що створив хороші дизайни у вдалий час»

Efgeni Bischoff чесно зізнається, що цією роботою він цілком і повністю був зобов’язаний своєму таланту і нагоди. «Вони шукали художника, який би розробляв дизайни техніки. Так вийшло, що в моєму портфоліо як раз і було пару схожих дизайнів. Тому студія зв’язалася зі мною і поцікавилася, чи не хотів би я займатися схожим дизайном для неї», — Efgeni Bischoff.

Випробування Crysis’ом

Раптово Efgeni Bischoff зрозумів, що він працює над наступним ключовим релізом Crytek, Crysis, шутер від першої особи. Спочатку Efgeni працював над дизайном саме техніки, однак досить швидко навчився дизайну персонажів, розробляючи прибульців для ігрових рівнів. Efgeni Bischoff пропрацював у студії шість років. Своєю успішністю в індустрії він зобов’язаний роботі над Crysis 2.

Топовий художник Efgeni Bischoff ділиться джерелами свого натхнення

«Робота над цією грою стала справжнім випробуванням і величезним досвідом», — каже художник. «Спочатку я працював художником по персонажам, потім перейшов до дизайну прибульців, а в кінці працював з Gregor Kopka над дизайном зброї. Gregor – дуже крутий художник, який допоміг мені прокачати багато моїх скіли, постійно показував різні техніки роботи. Якщо б я не поліпшив навички роботи з твердими поверхнями (hardsurface modeling), я б так і не почав працювати над іграми Halo 4 або Killzone: Shadow Fall».

Топовий художник Efgeni Bischoff ділиться джерелами свого натхнення

Одна з робіт Efgeni Bischoff для Killzone: Shadow Fall, отрендеренная у власному движку гри для PlayStation 4

Рішення Bischoff стати фрілансером розцінювали по-різному: як слідування популярного тренду серед художників, метою якого була велика незалежність, як аутсорсинг студій, націлений на підвищення якості робіт. Однак Efgeni став фрілансером з-за народження дитини.

Топовий художник Efgeni Bischoff ділиться джерелами свого натхнення

«Дружина хотіла, щоб ми жили ближче до наших батьків, тому ми повинні були переїхати в Black Forest, а це означало одне – фріланс», — пояснює Bischoff. «Художників-фрілансерів пред’являються куди більш серйозні вимоги у порівнянні з офісними працівниками, вам потрібно бути чертовски гарним професіоналом і нереально щасливим людиною, щоб отримати престижну роботу”.

«Вам треба бути чертовски гарним професіоналом і нереально щасливим людиною, щоб отримати престижну роботу, будучи фрілансером”

Студія Airborn, що займається аутсорсом художників, з якою Bischoff спілкувався досить довгий час, відразу ж запропонувала йому створити пару артов для німецької студії Kee Games, включаючи Star Trek: Infinite Space. Можливість роботи над Halo 4 Efgeni здобув після того, як запостив роботи зі свого особистого архіву на ресурси типу Polycount.com. Один з колег також запропонував йому попрацювати над вже згаданої вище Killzone: Shadow Fall, останньої популярної франшизою Guerilla Games на Play Station.

Топовий художник Efgeni Bischoff ділиться джерелами свого натхнення

Для Killzone Bischoff розробляв дизайни техніки, наприклад, космічний корабель Owl drone

Будьте гнучкими

Однією з причин, чому Efgeni працював з декількома різноманітними студіями, стала його адаптивність. Йому абсолютно комфортно працюється як в Maya, так і в 3Ds Max, як в Zbrush, так і в Mudbox. Bischoff зауважив, що кожна компанія працює з фрілансерами по-різному, але починає завжди однаково:

Топовий художник Efgeni Bischoff ділиться джерелами свого натхнення

«Зазвичай старт однаковий для всіх студій. Вам надається концепт і керівництво, що містить додаткову інформацію, щодо конкретного персонажа або ассета. На цьому етапі я створюю швидкий начерк, загальні форми і кольору, щоб просто показати його арт-директору. І цей етап дуже важливий, оскільки саме тоді арт-директор просить внести в дизайн якісь зміни. Після правок я створюю фінальну модель і знову відсилаю її. Після її затвердження створюю лоупольный меш і текстури».

Топовий художник Efgeni Bischoff ділиться джерелами свого натхнення

Футаж з Killzone: Shadow Fall

Зараз Bischoff планує зайнятися аутсорсом. «Кожен місяць – нова пригода, так багато можливостей створити щось значиме. І, нарешті, у мене знову з’явилася можливість займатися некомерційними дизайнами. Тому цікавий проект – всього лише питання часу», говорить Efgeni.

Топовий художник Efgeni Bischoff ділиться джерелами свого натхнення

Єдине, чого Bischoff завжди залишається вірним – персонажі ігор. «Комп’ютерна анімація дуже крута, VFX — не менш цікава сфера, але найбільше я люблю саме дизайн персонажів для комп’ютерних ігор», — говорить художник. «Дизайн персонажів і ассетов для комп’ютерних ігор завжди було моєю мрією. І в цьому відношенні нічого не змінилося».

Журналіст: Альона