Tsmc запустить 3-нм техпроцес в наступному році, але користуватися ним до 2023 року буде тільки apple

14

Як повідомило видання digitimes, tsmc в другій половині 2022 року готується запустити масове виробництво 3-нм чіпів, збільшивши відрив від конкурентів в особі samsung і intel. Єдиним клієнтом tsmc на передовій техпроцес з 3-нм нормами в наступному році буде apple.

Джерело: tsmc

Техпроцес 3 нм стане використовуватися при виробництві процесорів bionic a16, які з’являться в наступних iphone, а потім дана технологія стане застосовуватися в чіпах для комп’ютерів серії mac. До кінця 2022 року apple залишиться єдиним споживачем даної технології, а замовлення intel на 3-нм чіпи tsmc не зможе виконувати до 2023 року. В цей же час tsmc займеться 3-нм замовленнями інших чіпмейкерів, в тому числі amd, nvidia, mediatek і qualcomm. Саме такий сценарій впровадження технології з передовими нормами описує digitimes, спираючись на галузеві джерела.

Виробничі потужності з випуску 5-нм і 7-нм компонентів вже підходять до межі можливостей. Лінії техпроцесу 3 нм будуть запущені в другій половині 2022 року, не виключено, що їх навантаження виявиться вище очікуваної. Аналітики пророкують, що iphone стане першим споживчим продуктом, де буде використана дана технологія, через деякий час за ним підуть комп’ютери серії macbook.

Додатково до amd, nvidia, qualcomm і mediatek послугами tsmc все частіше користуються компанії, що спеціалізуються на апаратних рішеннях для технологій штучного інтелекту. Тим часом google і tesla поки користуються послугами samsung, яка як і tsmc пропонує 5-нм рішення. Однак ресурс виробничих потужностей корейської компанії обмежений, а це означає, що деякі її клієнти будуть змушені шукати альтернативу в особі тайванського бренду.

Варто відзначити, що середня виручка tsmc на напівпровідникову пластину перевищує аналогічний показник samsung. Причому за останні роки ця різниця тільки збільшується. Виробництво на tsmc обходиться дорожче, тому перед замовниками постає вибір: платити більше на шкоду собівартості або платити менше, але задовольнятися менш прогресивними рішеннями.

Нове покоління відеокарт amd і nvidia перейде на техпроцес 5 нм у другій половині 2022 року, далі ця технологія буде використовуватися в чіпах qualcomm і mediatek, а apple тим часом вже почне перехід на 3 нм.