Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

194

Вивчаємо анатомію людського обличчя в Zbrush з допомогою методу «экорше».

Экорше – це досить давня практика в мистецтві, яку використовують для вивчення форм і підповерхневого анатомії людини, тобто м’язів. Для розуміння людського тіла, художники і скульптори зображують його без шкірного покриву.

Ліплення або зображення особи – це одна з найскладніших завдань, з якою можуть зіткнутися художники. Деякі з них «блукають в порожнечі» при створенні портрета – розбивають на площині і роблять акценти виходячи тільки з спостережень і досвіду. В залежності від часу і практики це може дати непоганий результат. Але погодьтеся, набагато легше скористатися картою», яка не тільки прискорить нашу роботу, але і зробить її краще.

Знання лицьовій анатомії – наш провідник по формах і площин особи. Особа, втім, як і тіло, — це головоломка, що складається з взаємопов’язаних анатомічних частин. Художник, вивчав загальні форми і з’єднання може з легкістю добитися схожості з натурою.

Мета цього туториала – ознайомити вас з цими загальними анатомічними структурами.

Крок 1: череп

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Наше завдання на цьому етапі – відредагувати череп так, щоб він відповідав обсягом голови референса. Увімкніть прозорість і скорегуйте пропорції використовуючи кисть Move з широким радіусом. Поверхневі ділянки черепа (тобто ті, які знаходяться прямо під шкірою): очні орбіти, вилична дуга, перенісся і лоб. Інша частина черепа покрита м’язами, жиром або хрящами. Дуже важливо визначити подповерхностные ділянки черепа, т. до. ми зможемо використовувати їх в якості орієнтирів при побудові портрета.

Крок 2: жувальна м’яз

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Перша з двох скелетних м’язів, яку ми повинні розташувати. Скелетні м’язи з’єднують кістка з кісткою, дозволяють суглобам рухатися, на відміну від мімічних м’язів обличчя, які рухають шкіру і допомагають нам створювати різні вирази. У цьому конкретному випадку ми з’єднуємо нижню щелепу і скуловую дугу. Жувальна м’яз створює значну поверхню особи і повинна бути розташована правильно. В Zbrush створіть форму будь-яким зручним для вас способом, потім подразделите (ctrl+d) і отдетализируйте.

Крок 3: скронева м’яз

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Це друга м’яз, що забезпечує нам функцію жування. У поєднанні з жувальною, скронева дає людині більш широкий діапазон для відкриття рота, кусання і жування. Це велика віялоподібна м’яз, яка кріпиться до черепа вздовж скроневої лінії від верхнього латерального кута очниці і за вухо. Пучки м’яза спрямовані вниз, конвергируют (сходяться разом), фокусуючи свою силу і утворюючи сухожилля, і проходять за виличної дугою, прикріплюючись до венечному відростка нижньої щелепи.

Крок 4: перенісся

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

В життя дивовижне кількість варіацій носа. Важливо розуміти, що не дивлячись на таке різноманіття, всі носи складаються з тих же трьох частин хряща і жиру: перший утворює середню лінію, другий формує кінчик, а третій – бічні сторони. Жир формує ніздрі. Зручним для вас способом побудуйте ці форми на носовій отворі черепа.

Крок 5: очне яблуко

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Очне яблуко дорослої людини приблизно дорівнює 24 милиметрам в діаметрі з незначною похибкою. Найчастіше в CG люди припускаються помилки, роблячи очей занадто великим і намагаючись запхнути в очну ямку кулю розміром з грейпфрут, а потім підлаштовуючи під нього повіки. Тут розмір сфери підібраний правильно. Поставте сферу в центр орбіти і варто придивнути вперед до точки, де кістка очниці все ще буде його захищати.

Крок 6: м’язи повік

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

У століттях є два жорстких хряща, які називаються тарзальными пластинами. Вони служать основою для повік і кріпляться до орбітах з допомогою кантальных зв’язок. Середня (внутрішня) кантальная зв’язка видно на поверхні і утворює значну форму, бічна кріпиться до краю очниці і не видно. Намалюйте маску на очному яблуці і Subtool>Extract для створення тарзальных пластин. Створіть зв’язки за допомогою скалптинга і зробіть DynaMesh, щоб об’єднати геометрію.

Крок 7: глазничный жир

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Коли око і повіки на місці, ми можемо спостерігати пристойного розміру порожнину, яку потрібно заповнити очноямкову жиром. Він упакований в очну ямку і утримує очне яблуко на його місці. З віком глазничный жир виходить з орбіт, тому у літніх людей такі мішки під очима. Створіть половинку пончика і покладіть його між тарзальной пластинкою і краєм очниці.

Крок 8: кругова м’яз рота

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Наша ротова м’яз – одна з двох кругових м’язів, розташованих на обличчі. Вона складається з концентричних кілець м’язових волокон, здатних приймати різні форми і відтворювати безліч різноманітних фонем. Мускула надзвичайно складна, оскільки волокна розташовані поруч м’язів проходять через неї. Тут ми бачимо глибокі носогубні м’язи, щечную м’яз, зливається з круговою мыщцой рота з боків.

Крок 9: глибокі жирові відкладення в щоці

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Тут ми бачимо жирові відкладення в поглибленнях черепа, які виконують функцію подушок для лицьових м’язів. Вони розташовуються над щічного м’яза, в передній частині виличної кістки і трохи вище виличної дуги. Обсяг цих жирових відкладень визначає обсяг щік. У референса досить запалі щоки, так що дотримуйтеся невеликого об’єму при створенні відкладень.

Крок 10: круговий м’яз ока

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Друга кругова м’яз нашого обличчя покриває очну ямку і віки і відповідає за моргання, примружування і підняття щоки.Вона простягається досить високо над краєм очниці і кріпиться до середньої кантальной зв’язці. Ми обріжемо половину цієї м’язи, щоб показати глазничный жир і тарзальні пластинки. Використовуйте ZSpheres або кисть IMM Curve, щоб обернути очну ямку геометрією, потім flatten і DynaMesh. Використовуйте TrimRectangle, щоб обрізати половину.

Крок 11: м’язи чола

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Ці дві м’яза дуже важливі для передачі різних емоцій: здивування, гнів, печаль… Це тонкі м’язи, вони не створюють поверхневу форму, але ми легко розуміємо вирази, створювані ними. Для скроневої м’язи створіть плоский лист геометрії: трохи вище очниці і до верху лоба. Корругатор – це маленька діагональна м’яз, яка пролягла від основи носа до середини брови. Розташуйте на цьому місці невеликий шматочок геометрії.

Крок 12: піднімемо губу

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Людська особа володіє сіткою м’язів, що рухають верхньою губою. Ці м’язи кріпляться до верхнього краю кругового м’яза рота і переплітаються з нею своїми волокнами. Це, зліва направо: м’яз, що піднімає верхню губу і крило носа, ще одна м’яз, що відповідає за підняття губи і мала вилична м’яз. Вони відповідають за зморщування носа і насмішку. Існують також невеликі м’язи, що відповідають за куточки рота, тут вони не показані.

Крок 13: велика вилична м’яз

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Це наша «улыбочная» м’яз. Як тільки ви зрозумієте принцип дії цієї м’язи — для вас не складе труднощів її побудувати. Вона будується від куточка рота до бічної поверхні виличної дуги. З усіх мімічних м’язів на обличчі, ця розтягується більше за всіх інших, утворюючи широку посмішку.

Крок 14: опустимо куточки

Ця м’яз тягне куточки нашого рота вниз. Її волокна проходять через кругову м’яз рота. Іноді її форма може бути видно на обличчі людини. Ще одна тонка м’яз задіюється під час сміху, розтягуючи куточки рота в сторони.

Крок 15: нижня губа й підборіддя

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

На противагу кроку 12, ми побудуємо м’яз, опускающую нижню губу. Вона починається на поверхні нижньої щелепи і вплітається в шкіру нижньої губи і підборіддя. Ця м’яз дозволяє нам показувати нижні зуби. Маленька м’яз посередині – подбородочная, отже – відповідає за рух підборіддя.

Крок 16: щічний жир

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Тепер, коли мімічні м’язи на місці, потрібно покрити їх шаром жиру. У нас є вилична жировий прошарок, допомагає створити носогубні складки. Ще побудуємо трикутну прошарок в середині щоки.

Крок 17: жир під підборіддям

Туторіал по анатомії від Скотта Ітона

Останні характерні жирові відкладення у нас знаходяться в нижній частині обличчя, під підборіддям. Будьте обережні при побудові, не зробіть їх занадто широкими або низькими. Тут кілька жирових відсіків: один вище і один нижче лінії підборіддя.

Читайте в нашій попередній статті Освітлення: поради початківцям

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Журналіст: Fio

Джерело