Twitter дозволить автоматично приховувати старі твіти і впровадить інші інструменти для захисту конфіденційності

28

Twitter збирається запустити тестування нових функцій конфіденційності, надавши користувачам більш глибокий контроль над списками передплатників, а також тих, хто може бачити їх повідомлення і лайки. Сервіс прагне стати більш зручним для спілкування.

Джерело: bloomberg.com

Серед нових функцій «соціальної конфіденційності», як їх називає адміністрація сервісу, з’явиться можливість редагувати списки передплатників, а також інструменти для архівування старих повідомлень — користувач зможе сам визначити період, після закінчення якого твіти перестануть бути видимими іншим користувачам. Це може стати в нагоді популярним користувачам, яким тепер не доведеться видаляти пости вручну. Зараз їм дійсно доводиться промотувати стрічки на кілька років тому, щоб видалити те, що зараз вони публікувати б вже не стали.

Згідно з результатами проведеного компанією дослідження, багато користувачів twitter не розуміють основ забезпечення конфіденційності і навіть не віддають собі звіту в тому, чи видно їх повідомлення всім. В результаті вони менше користуються сервісом, обмежують своє самовираження і не беруть участь в обговореннях.

Команда, що спеціалізується на питаннях конфіденційності в twitter, готує кілька функцій, які знизять відчуття невизначеності у користувачів. Тестування деяких інструментів почнеться найближчим часом, інші поки знаходяться на стадії опрацювання концепції. Нижче наводиться попередній список цих інструментів.

  • архівування твітів. Користувачі зможуть приховувати повідомлення після закінчення певного періоду часу, вони залишаться видимими тільки для автора. Розглядаються кілька опцій, наприклад, приховування постів через 30, 60, 90 днів або через рік. У даній функції немає дати запуску тестування, поки опрацьовується тільки її концепція.
  • видалення передплатників. Користувачі зможуть видаляти передплатників, не блокуючи їх. Ця функція почне тестуватися у вересні.
  • приховування лайків. Користувачі зможуть визначати, хто буде бачити, яким твітів вони поставили лайки: все, передплатники або певні групи. Про те, коли буде тестуватися дана функція, поки нічого не говориться.
  • вихід з обговорень. Користувачі зможуть видалятися з публічних обговорень. Зараз тільки одна людина, що відправляє повідомлення, вибирає, кого він може згадати. Тестування функції стартує до кінця року.

Співробітники сервісу відзначають, що люди часто вимушено використовують творчий підхід при роботі з доступними в twitter інструментами. Наприклад, блокують когось, а потім знімають блокування, щоб виключити його зі списку передплатників. Багато видаляють старі твіти або роблять аккаунт то відкритим, то закритим в залежності від того, яку інформацію публікують.

Архівування твітів, зокрема, дозволить користувачам позбутися побоювань, що їх може наздогнати власне минуле при прийомі на роботу, вступі до вузу або спробі обиратися на політичний пост. У snapchat і instagram для таких цілей є функції stories, вони досить популярні, а значить, затребувані. У той же час власна аналогічна функція twitter fleets абсолютно не сподобалася користувачам, тому було вирішено поширити її аналог на самі твіти.

Twitter традиційно демонструє прозорість, заздалегідь повідомляючи про свої плани щодо впровадження нових функцій. Деякі з них так і залишаються тільки ідеями і не доходять до користувачів. Глава компанії джек дорсі (jack dorsey) раніше поскаржився на те, що нові можливості впроваджуються занадто довго в останні роки. Тому було вирішено скорегувати стратегію і впроваджувати нововведення набагато швидше, що, на думку компанії, матиме позитивний вплив на виручку і приріст нових користувачів.