У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013

214

21 вересня в затишному залі Спецвузавтоматики на Полтавському Шляху відбулася довгоочікувана подія — форум cg фахівців Node 2013.

Один зі спікерів Ноди, Валерій Орлов, в своїй статті порівняв її з лампочкою, яку закрутили в темному CG під’їзді Харкова. Дуже і дуже точне порівняння. І дійсно, чи варто говорити, яку величезну роль для 3д-шників і аніматорів Харкова має ця подія.

httpv://youtu.be/frTyCXl64Co

Невеликі затишні зали у старовинному будинку на Полтавському Шляху забезпечили Ноде абсолютно домашню і дружню атмосферу.

Вже на самому початку реєстрації, рано-вранці в холі Спецвузавтоматики вже йшло бурхливе спілкування між прийшли на Node 2013. В принципі, захід було орієнтовано як на досвідчених 3дшников, так і на тих, хто просто цікавиться тривимірною графікою — і ті, і інші, могли тут знайти доповідь по душі.

Публіка зібралась досить різнобічна, в тому числі і гості з інших міст, серед яких були досвідчені 3д художники і аніматори, арт-директори, менеджери і маркетологи компаній з 3д індустрії, студенти, і що просто цікавляться 3D графікою.

Судячи по жвавості спілкування і спорах, що кипіли серед гостей Ноди, відчувалося, що місць перетину у харківських cg artistов відносно небагато і тем для спілкування накопичилося величезна кількість.

Програма Node була розділена на два паралельних потоки, що проходили в сусідніх залах.

У кожному із залів були і практичні доповіді з майстер-класами («Pipeline персонажів», «Анімація персонажів»), та об’ємні лекції, такі як «Класичні принципи золотого століття анімації в роботі сегодня».

Відзначимо деякі з найбільш пам’ятних доповідей.

У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013

Доповіді почалися після привітання учасників від Святослава Борисенко, представляє компанію-організатора “3dmaya.com.ua”.

У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013

Серед партнерів Ноди були Харківська фотошкола ІЦФ, IT Cafe, IT rabota.ua, Palindrome.

Відкривав у першому залі Ноду аніматор, представник компанії Crytek, Олексій Зайцев з доповіддю “Класичні принципи золотого століття анімації в роботі сегодня”, в якому проводилися паралелі між сучасними прийомами в роботі аніматорів і прийомами, изобретенными на зорі епохи анімації в мультфільмах про кролика Освальда. Також були розкриті секрети роботи аніматора — тут не так вже багато творчого польоту фантазії, а значно більше розрахунків, схем і обчислень. Але з того, як Олексій про це розповідав, відчувалося, наскільки він любить свою професію і проекти, над якими він працює.

У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013 У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013

У другому залі доповіді почалися з виступу 3д художника компанії Plarium Данила Соловйова. У своєму виступі “Створення ілюстрацій персонажів у стилі фентезі” він розкрив особливості моделювання та текстурування в ZBrush, а також весь процес розробки персонажа, починаючи з пошуку натхнення і закінчуючи постобробки і фінальним результатом.

У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013

Велика кількість зацікавлених слухачів зібрали майстер-класи Дениса Купріянова про композитинге в Nuke для сінематика до “Total domination”, а також “Pipeline створення персонажів” від Володимира Силкіна на making of персонажа Valkyrie.

Після кава-брейку під час якого всі остаточно перезнайомилися, розпочалася друга частина доповідей.

Лекція Арсенія Артюха “Оптимальний postproduction в архітектурній візуалізації: що, де і як” була єдиною в напрямку архвиза в програмі, проте здорово надихнула слухачів і в принципі подала архітектурну візуалізацію в новому світлі. На думку Арсенія, архвиз — це не просто візуалізація результату роботи дизайнера і архітектора, а мистецтво передачі атмосфери і настрою проекту з допомогою безлічі прийомів і методів.

Також з найбільш яскравих спікерів варто відзначити Антона Євмешкіна з доповіддю “Зробити свого персонажа краще”, насиченим безліч цінних порад, цікавих спостережень і тонкощів про персонажном моделюванні.

Завершували Ноду надихаючі і мотивуючі виступу Олександра Шаталова про анімації персонажів, Валерія Орлова про побудову власного стартапу і Максима Таныгина про специфіку роботи на фрілансі.

В цей же день на сторінці заходу Вконтакте з’явилася велика кількість теплих відгуків та заявки на участь у наступній Ноде, провести яку організатори планують навесні 2014 року.

У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013 У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013 У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013 У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013 У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013 У Харкові пройшов форум CG фахівців Node 2013