У плеєрі вконтакте з’явилися російські субтитри на базі технологій розпізнавання мови

13

Соціальна мережа “вконтакте” запустила в своєму відеоплеєрі нову функцію субтитрів російською мовою. Вони генеруються автоматично на базі власних технологій з розпізнавання мови, алгоритмів машинного навчання, а також технологій інтелектуального шумозаглушення, використовуваних на платформі відеодзвінків.

Технологія “вконтакте” автоматично створює текст і розподіляє його відповідно до кадрів, забезпечуючи точну появу субтитрів в момент мови. Крім того, вона вміє розставляти розділові знаки і ставити великі літери. У компанії обіцяють поліпшити технологію генерації субтитрів, додавши можливість поділу мови на різні репліки, щоб зробити їх простіше для сприйняття.

Працює це наступним чином. Спочатку за допомогою технології інтелектуального шумозаглушення аудіодоріжка очищається від фонових звуків, після цього нейромережа розпізнає слова і формує готовий текст. Далі алгоритми розставляють розділові знаки і великі літери, а на фінальному етапі за допомогою машинного навчання здійснюється розподіл тексту по кадрам (синхронізація тексту з мовою на відео).

На поточний момент субтитри доступні деяким користувачам в популярних роликах, а також у відео з верифікованих спільнот. Правда, поки тільки в експериментальному режимі. До кінця поточного року функція автоматичних субтитрів повинна запрацювати в більшості відеороликів соцмережі.