Відключаємо тачпад на ноутбуці

15

Користуватися ноутбуком можна і без мишки, адже на ньому є тачпад. Тачпад-спеціальний ємнісний детектор, який здатний реагувати на дотик. Іншими словами, якщо під рукою немає спеціального маніпулятора, то нехитрі операції можна виконати і за допомогою тачпада. Однак якщо захочеться, наприклад, пограти в комп’ютерні ігри, то доведеться все ж використовувати мишу. Крім того є істотний мінус використання сенсорної панелі – її розташування. Вона знаходиться перед клавіатурою і може створювати певні незручності в процесі роботи. Саме тому часто виникає необхідність відключити її. Це дуже проста операція, але існує відразу кілька методів відключення. Необхідно врахувати всі деталі і вибрати найбільш вірний спосіб. Якщо ж у вас не працює тачпад (сенсорна панель) на ноутбуці.

Відключити тачпад допомогою налаштувань мишки

На багатьох сучасних ноутбуках використовуються тачпади, виготовлені компанією synaptics. Якщо на ноут встановлена подібна сенсорна панель і відповідне по, то можна без праці відключити її.

Можна налаштувати все так, що коли до ноутбука буде підключений маніпулятор, тачпад автоматично відключиться.

для відключення пристрою слід: 1. Відкрити панель управління, перейти до пункту»миша”.2. Далі потрібно переключитися у вкладку synaptics і задати потрібні параметри. У цьому ж меню можна налаштувати автоматичне відключення.

примітка! даний спосіб актуальний не тільки для synaptics, наприклад на моєму ноутбуці lenovo z5070 також є вкладка моєї тач-панелі, де я можу відключити її або ж активувати функцію, яка автоматичний відключить сенсорну панель при підключенні usb-мишки.

Відключення сенсорної панелі за допомогою диспетчера пристроїв

Якщо ж на ноутбуці використовується тачпад, який був зроблений не фірмою synaptics, то потрібно буде піти трохи іншим шляхом.

1. Перш за все, необхідно відкрити диспетчер пристроїв. Потрапити в нього можна за допомогою ярлика «мій комп’ютер». Для цього потрібно використовувати пкм і в меню вибрати пункт «управління». У вікні потрібно перейти у вкладку»диспетчер пристроїв”.2. Якщо тачпад нормально функціонує, то він буде відображений в списку всіх пристроїв (для того, щоб побачити його потрібно відкрити вкладку «миші…»). 3. Якщо пристрій присутній, то необхідно клікнути по ньому пкм і відключити.

За допомогою комбінації клавіш

Перераховані вище способи цілком робочі, однак, в деяких ситуаціях можна вирішити проблему набагато швидше. На багатьох ноутбуках присутня клавіша fn, яка відкриває користувачеві доступ до прихованого функціоналу клавіатури.

На ноутбуках asus сенсорна панель відключається за допомогою комбінації клавіш: fn+f7 і fn+f9.

Якщо ноутбук lenovo, то комбінація – fn+f5/f8.

На hp доведеться клікнути два рази в правий верхній кут сенсорної панелі або ж утримувати палець в цьому місці кілька секунд.

примітка! використовувати вищеописані методи можна тільки якщо встановлені потрібні драйвера для тачпада (їх можна завантажити на сайті виробника). Сполучення клавіш на різних моделях можуть відрізнятися, тому доведеться пошукати відповідну комбінацію.