Вигода від сонячної електростанції.

3-29-2018

Вигода від сонячної електростанції.
Проект постанови НКРЕ, що регулює підключення по «зеленому тарифу» для приватних домогосподарств вселяє надію на запуск ринку починаючи з 2014 року. Після прийнятих у поточному 2013 році зміни до закону про електроенергетику експерти почали обговорювати можливість підключення домашніх сонячних електростанцій за «зеленим тарифом». Ніхто з експертів не наважується стверджувати, що саме в такій редакції постанови НКРЕ буде прийнято, але саме ця версія вселяє стриманий оптимізм експертів і власників домашніх сонячних електростанцій. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі купити сонячну електростанцію.
Ми поспілкувалися з двома професіоналами, що працюють за «зеленим тарифом». Тому 1 ват встановленої потужності може коштувати від 1,4 євро до 1,8 або навіть 2 євро. Тобто, вартість 10-кіловатної установки може варіюватися від 14 до 20 тисяч євро. Однією з сильних сторін документа Фаворський називає відсутність витрат з боку місцевого та державного бюджету і мінімальну участь держави у самому процесі. «Це означає, що будь-який існуючий приватний споживач потенційно може перетворитися у продавця.
Особливо важливим моментом, на думку Фаворського, є те, що таку схему може розробити будь энергектик, і для її створення не потрібно звертатися в проектні інститути або купувати ліцензії. Згідно з проектом постанови, «приватник», підключених до мереж обленерго для продажу електричної енергії, може збільшити рівень свого споживання до рівня генерації. Коментуючи документ, Сисоєв вказує на деякі «підводні камені», які можуть перешкодити демократизації ринку зеленого тарифу. Прорахувати її важко.