Використання RGB масок при текстурировании

359

Підлогу Пауліно (Paul H. Paulino) поділився простою, але потужною технікою текстурування, якої він навчився, і широко використовує у виробництві VFX.

Що таке RGB Маски і навіщо вони потрібні?

Якщо Ви — композер або Lighting Artist, то, ймовірно, знайомі з ходом роботи з текстурою і вона може бути використана для поліпшення візуалізації. Але, з якоїсь причини, багато людей не знають, що ті ж знання можуть застосовуватися в процесі текстурування і стадіях візуалізації.

Перш ніж ми почнемо говорити власне про масках RGB, я хочу швидко пояснити, що таке адитивна колірне простір. Якщо ви працюєте з комп’ютерною графікою, то, мабуть, вже знаєте, але Джеральд Баккер написав цю статтю з неймовірним глибокодумним поясненням колірного кодування. Я збираюся процитувати ту частину, яка цікава для нашої статті, але я б рекомендував прочитати її повністю пізніше.

«Різноманітні способи колірного кодування існують. Найвідомішим є адитивна колірне простір. Так ось до чого ми дійшли: в абревіатурі RGB R відповідає за червоний, G – за зелений, B – блакитний. Колірне кодування RGB передбачає, що в кожному кольорі є три компоненти: червоний, зелений і блакитний. Вірте чи ні, але всі кольори, що бачить людина складаються з комбінації червоного, зеленого і блакитного».

Джеральд Баккер

Тримаючи цю інформацію в пам’яті, спробуємо застосувати її в процесі роботи з текстурою. Маска RGB це просто чорно-біле кількість даних усередині кожного колірного компонента, що дає можливість отримати три різні маски на тій же карті елементів.

Маски RGB не є обов’язковими у процесі текстурування, але вони можуть зберегти вам купу часу. Уявіть, що у вас є величезна кількість UV-tiles і вам потрібно експортувати три маски. Якщо використовувати метод RGB, то ви заощадите час на експортування, і доведеться мати справу з меншою кількістю файлів.

Майте на увазі, що метод, яким я хочу поділиться орієнтований на VFX assets які мають UV. Тому, перш ніж почати, переконайтеся, що у вашого asset є відповідне UV, інакше у вас можуть бути проблеми.

ТИПИ МАСОК RGB

Немає ніяких конкретних правил щодо того, як ви повинні класифікувати свої RGB-маски, але я збираюся поділитися з вами моєю поточної напрацюванням; не соромтеся використовувати і/або змінювати її відповідно з вашими потребами. Мені подобається ділити свої маски RGB на дві категорії: ізольовані маски (ISO) і маски ушкоджень (DMG). Ці категорії найбільш типові для виробництва, але у вас може бути навіть більше варіантів, в залежності від проекту.
Ізольована маска RGB може використовуватися для відділення матеріалів всередині масок або якщо shader artist вимагає певної ізольованості моделі. Коли я створюю ізольовану маску, то завжди додаю суфікс ISO в канал.

Як підказує назва, я використовую RGB маски ушкоджень для зберігання будь-якої інформації про пошкодження, які використовував раніше. В цей канал я зазвичай додаю бруд, пил, плями, подряпини та інше.

Коли я створюю маску пошкодження, я завжди додаю суфікс DMG в канал.

Використання RGB масок при текстурировании

СТВОРЕННЯ МАСКИ RGB

Створення RGB-маски це так само просто, як здається, але є кілька речей, які потрібно враховувати. Я збираюся продемонструвати свій робочий процес за допомогою MARI, але ви можете досягти того ж результату, використовуючи Substance Painter, Photoshop, і. т. д.

КРОК 01 – СТВОРІТЬ СВІЙ КАНАЛ

Створіть новий канал і переконайтеся, що колір заднього фону налаштований на чорний. Це гарантує, що більше немає ніякої інформації, засмічує канал.

Використання RGB масок при текстурировании

КРОК 02 – ДОДАЙТЕ ШАР СУЦІЛЬНОГО КОЛЬОРУ

Тепер додайте три колірних шару. Неважливо, як ви створюєте ці шари, просто переконайтеся, що у вас чисті червоні, зелені і сині кольори. Якщо значення не є абсолютними, ви можете пізніше втратити інформацію зі своєї маски.

Використання RGB масок при текстурировании

КРОК 03 – ДОДАЙТЕ МАСКИ В КОЖЕН КОЛІРНИЙ ШАР

Тепер, коли у вас є всі кольори, переконайтеся, що назвали кожен шар відповідно і створіть багатошарову маску. Ви можете використовувати маски, які ви використовували на різних рівнях, а потім поділитися ними з вашою новою маскою RGB або створити з нуля.

Використання RGB масок при текстурировании

У MARI ви можете перевірити колір кожного каналу, натиснувши на компонент і вибравши R, G або B Використовуйте цей інструмент, щоб перевірити маски і переконатися, що вони правильні. Пам’ятаєте, ця опція дозволяє візуалізувати кожен канал, він не впливає на карту. Якщо ви хочете саме цього, ви можете використовувати налаштування: копіювати канал або перемішати.

Використання RGB масок при текстурированииЯкщо все виглядає правильно, ви готові експортувати свою нову RGB-маску! На наступному кроці ми перевіримо маску всередині V-Ray.

ВИКОРИСТАННЯ МАСКИ RGB В V-Ray

У цьому уроці я покажу вам швидкий спосіб ізолювати і використовувати маски RGB за допомогою V-Ray для Maya. У цьому прикладі я використовував маску ISO, але той же принцип застосовується до масці DMG

КРОК 01 – ІМПОРТУВАТИ ФАЙЛИ

Імпортуйте маску адитивного колірного простору, яку тільки що створили, використовуючи вузловий файл. Якщо у Вас є UDIM-и, то не забудьте додати в кінець файлового імені.

Імпортувавши RGB маску, ми створюємо ноду file. Якщо у вас є UDIM, не забудьте додати. в кінець імені вашого файлу.

Використання RGB масок при текстурировании

КРОК 02 – ІЗОЛЮЙТЕ КОЖЕН КОЛІР

Щоб користуватися маскою, нам потрібно зробити чорно-білим кожен канал, ізолюючи її. Кожне програмне забезпечення має свій шлях відокремити інформацію RGB, і для цього прикладу, я користувався простий листкової текстурою.

Я схопив пов’язані дані R, G і B і підключився до Alfa на моєму багаторівневої node. Зробіть базовий колір білим, і ваша маска готова до використання.Використання RGB масок при текстурировании

Використання RGB масок при текстурировании

КРОК 03 – ПІДКЛЮЧЕННЯ МАСКИ

Тепер, коли ви маєте чорно-білу інформацію, ви можете додати це де завгодно як маску. У цьому прикладі, я додав в blend material прорізи, що ви можете побачити нижче.

Використання RGB масок при текстурированииТепер ви навчилися створювати і використовувати свою маску RGB!

Джерело: http://www.paulhpaulino.com

Переклад: Оксана Муха ([email protected])