Virtual Reality tools

326

3d — формат, без якого важко уявити життя сучасної людини.

Навіть ті люди, які далекі від сфери CG, звикли до того, що скрізь з’являються 3d — продукти. Але сьогодні активно розвивається зовсім інший формат сприйняття цифрового контенту — це віртуальна реальність (ВР). Virtual reality (VR) — це передача віртуального світу не тільки за допомогою зору, але і слуху, нюху і дотику. Об’єкти у ВР ведуть себе також, як і в реальному житті, при цьому тепер у Вас є можливість переступити за межу своїх звичайних людських можливостей. Тут можна літати, володіти магією і/або мати інші надздібності. Дана сфера все більше охоплює як наукові, так розважальні індустрії.

Вступ

Mike Murdock — virtual reality директор; працює на найбільш захоплюючих медіа-проектах. Сьогодні ми почуємо розповідь про те, яке значення має VR для цифрового мистецтва і розглянемо інструменти, які він використовує в своїй роботі, а також поговоримо про Nimbus Knights (один з останніх проектів Майка).

Його студентські роки пройшли в Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі, потім він отримав ступінь MFA у Interactive Media and Games в школі USC’s School of Cinematic Arts. Після цього Майк працював протягом декількох років у рекламі та кіно (VFX, motion graphics і анімації), перш ніж перейти в простір VR.

Virtual Reality tools

Світ virtual reality

Недавня популярність VR багато в чому зобов’язана дивовижною науково-дослідної роботи, що проводиться в Університеті Південної Каліфорнії. VR є тією перехідною точкою, де комп’ютери повинні почати вільно говорити «по-людськи». Якщо моя структура добре продумана, реальний світ зникає, і ми транспортується в чарівне місце, яке мозок вважає реальним.

Virtual Reality tools

Інструменти для роботи

Я в першу чергу використовував Houdini і Maya у своїй роботі. Maya відмінно підходить для створення окремих об’єктів (об’єкти навколишнього середовища, будівель, рослин, і так далі). А Houdini відмінно підходить для створення процедурних інструментів пайплайна. Що стосується текстурування, я великий шанувальник Substance Designer / Painter. У поєднанні з Houdini він дає швидкі і якісні результати.

Virtual Reality tools

Простіше кажучи, створення Nimbus Knights важче було б створити без Houdini; це основа мого пайплайна. Тут я дійсно вирішую складні завдання CG. Наприклад, всі повітряні острова в грі зроблені процедурно в Houdini. Ідея полягала в тому, що я повинен зробити мільйони варіантів острови для моєї гри. (Це дійсне багато, чи не так?) Так що замість того, щоб робити кожен з них вручну, я пишу скрипт в Houdini, який звільняє мене від цієї виснажливої роботи. Після цього я просто почав малювати основну схему островів і отримав гру з готовими островами з мінімальною кількістю доробок.

Мені дуже близький процедурний підхід, тому що коли я написав інструмент Houdini, я можу зосередитися на ігровому дизайні. Це дозволяє мені бачити загальну картину, а не дивитися на сірі ящики і домальовувати в голові концепцію.

Virtual Reality tools

Побудова світу для VR

У VR, все в 3D. Гравець одягає гарнітуру, яка дозволяє йому відчувати те ж, що і герої в грі, так що моя робота покликана допомогти гравцеві усвідомити 3D простір, коли вони знаходяться всередині. Я обов’язково використовую Physically Based Lighting / Shading для свого пайплайна. Це гнучкий шейдинг, який добре буде працювати в будь-якому движку. Поєднуючи матеріали та освітлення, я отримую чарівний світ.
VR — це дійсно цікаво; я кажу це, як дизайнер, тому що я маю можливість створювати цей світ зсередини. Я люблю думати про свою гру, як про реальний світ, який можуть відвідувати гравці.

Virtual Reality tools

Інструменти, які змінюють гру

Засоби розробки гри — це ідеальне поєднання мистецтва і технології. Я вважаю, що мистецтво і технологія не можу жити один без одного. Технології дозволяють відкрити новий вид живопису, який, без сумніву, охоплює наш світ все більшою мірою.
Я люблю CG мистецтво та ігри, тому що завжди для їх створення я багато граю з різними інструментами. Я «малюю» полігонами і кодом в даний час. Сучасні засоби розробки гри дозволили мені збільшити свої амбіції, щоб створити більш дивні правдоподібні (і неймовірні) світи. Мені подобається, що вони постійно змінюються, і я постійно отримую можливість вивчати нові речі.

Virtual Reality tools

Читайте в нашій попередній статті Розробка інді-ігри згідно Autodesk

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Журналіст: CG_Muse