Власники нових macbook pro на чіпах m1 pro і m1 max скаржаться на збої при відтворенні hdr-відео на youtube

19

За повідомленнями мережевих джерел, деякі власники нових 14 – і 16-дюймових macbook pro, побудованих на фірмових процесорах apple m1 pro і m1 max, зіткнулися зі збоями при перегляді відео у форматі hdr на youtube. Про це свідчать користувацькі звернення, які почали з’являтися в інтернеті на цьому тижні.

Джерело зображення: apple

Згідно з наявними даними, проблема виникає при перегляді hdr-відео на youtube через браузер safari і подальшої прокручування сторінки для перегляду коментарів. Також перегляд відео в повноекранному режимі і подальший вихід у віконний режим може привести до аналогічного збою. Зі звернень користувачів випливає, що відбувається системний збій, в результаті якого ноутбук перезавантажується. Відзначається, що такі збої частіше спостерігаються на пристроях з 16 гбайт озу, але можуть виникати і в більш продуктивних моделях, що працюють під управлінням macos monterey 12.0.1.

Передбачається, що збої в роботі macos виникають в процесі декодування av1, але офіційних підтверджень цьому немає. Судячи з опису користувачів, проблема носить програмний характер. Це означає, що, швидше за все, apple усуне її шляхом випуску відповідного виправлення. Джерело зазначає, що установка бета-версії macos monterey 12.1 усуває проблему збоїв при перегляді hdr-відео, але, можливо, таке рішення підійде не всім, оскільки в тестовій версії операційної системи можуть виявитися інші баги.