Volvo представила безпілотний вантажівка з екологічної сталі

9

Кілька місяців тому компанія volvo об’єдналася зі шведським сталеливарним концерном ssab для розробки типу сталі, яку можна використовувати для своїх автомобілів і яка не використовує вуглець в процесі свого виробництва. І ось тепер компанія представила перший в світі автомобіль виконаний з екологічної сталі.

Це повністю електричний 8,2-тонний вантажний автомобіль, призначений для розробки кар’єрів і гірничодобувної промисловості. Крім того, що вантажівка не виділяє в навколишнє середовище парникових газів, він повністю автономний і може слідувати за заздалегідь запланованим маршрутом для транспортування матеріалів на будмайданчику.

Сталь, що не містить копалин, з якої виготовлена нова вантажівка volvo, виробляється шведською компанією ssab, а процес виробництва відрізняється кількома важливими моментами. В якості відновного компонента замість вуглецю використовується водень, а традиційна для виробництва сталі доменна піч, що працює на вугіллі, замінена на електричну, що працює на відновлюваній енергії. Залізна руда, що використовується у виробництві сталі, надходить з гірничих виробок, “що не містять викопного палива”, повідомляє volvo.

В результаті виходить метал з точно такими ж характеристиками, як у звичайної сталі, але вироблений без використання органічного палива. Ssab планує почати масштабне виробництво своєї екологічної сталі в 2026 році, а volvo планує почати випуск невеликих партій цього автомобіля в наступному році, а до 2050 року зробити свій бізнес повністю екологічно нейтральним, включаючи весь ланцюжок поставок. В даний час на виробництво сталі припадає від 7 до 8 відсотків глобальних техногенних викидів вуглецю.

” поява першого в світі автомобіля, виготовленого зі сталі ssab, що не містить вуглецю, – це справжній прорив. Наша співпраця з volvo group показує, що” зелена “модернізація можлива і приносить реальні результати”, – говорить мартін ліндквіст, президент і головний виконавчий директор ssab. “разом ми продовжимо знижувати негативний вплив на навколишнє середовище на всьому етапі виробництва, гарантуючи при цьому, що наші клієнти отримають високоякісну сталь. Ми сподіваємося на продовження співпраці з volvo group в галузі досліджень і розробок для виготовлення більш екологічної сталевої продукції”.