Всі серіали по Стівену Кінгу

363

За творами Стівена Кінга, як багато знають, знімалися не тільки повнометражні стрічки, але і серіали. Не всі вони були довгими, але, на відміну від окремих фільмів, майже всі стали успішними. Обивателі так їх і називають, мовляв, серіали Стівена Кінга, але хоча він і писав для них сценарії, ніколи сам їх не знімав. Після того, як його режисерський дебют здобув повну і беззастережну фіаско («Максимальне прискорення», повнометражка, знята в 1986 р.), він більше в режисуру не ногою. Нехай “Золоті малини” отримує хтось інший.

Ну і правильно. Кожен повинен займатися своєю справою. Письменники – писати, режисери – знімати, а сценаристи… Перекручувати початкові шедеври, щоб вони перетворювались в повний відстій. Причому, цим же самим займається і сам Стівен Кінг, як тільки його заносить на стезю сценариста.

Але його можна зрозуміти. Він пише інші сюжети з мотивів своїх творів, щоб люди, подивилися серіал (або фільм) на хвилі: «Та ну на фіг! Книга в сто разів краще! І там все не так було!» валом валили в книжкові магазини і купували першоджерела. Ось так і підвищуються продажу! Так зняті по Кінгу фільми і серіали стають своєрідною рекламою його споконвічних творів!

Але, щось ми відійшли від теми. Пора б уже й почати. І стартує наш топ серіалів по Кінгу з однієї з свіжих і найуспішніших франшиз останніх років…

1. 11.22.63 (2016)

Міні-серіал. Рейтинг КП 7.809.

Телеканал: Hulu (США).

Жанри: фантастика, трилер, детектив, драма.

В гол. ролях: Джеймс Франко, Сара Гадон, Кріс Купер, Джордж Маккей і ін.

Хоч вчитель англійської Джейк Елінг, що живе у наш час, і не вірить у «всякі такі штучки», йому доведеться змінити своє до них ставлення, коли у відповідності з інструкціями Ела Тэиплтона, він робить кілька кроків у його підсобці і виявляється… У 1960 році!

Як виявилося, цей своєрідний портал працює в обидві сторони і ніколи не зрушується з місця. Тільки потрібно точно знати де він знаходиться і вміти ним користуватися.

Ел Темплтон, він же власник місцевої закусочної, де перебуває портал, вмирає від хвороби і просить Джейка повернутися в минуле, щоб перешкодити Освальду і запобігти вбивству Кеннеді. Вчитель довго думати не довелося. Він погоджується.

Повернувшись в 1960 рік, він змушений прожити в цьому часу цілих три роки до моменту замаху. І зрозуміло, що це неможливо зробити, не знайомлячись з тутешніми. Він заводить стосунки з чарівною жінкою. У нього з’являються друзі, робота. Але ні на мить не забуває про своєї головної мети.

Все ускладнюється тим, що кожне повернення в минуле скидає всі зміни, зроблені ним, так що майбутнє знову стає чистим і первозданним. По ходу він намагається врятувати деяких людей, але минуле відчутно пручається внесеним змінам, так що з першого разу у нашого героя нічого не вийшло і йому доводиться повертатися в минуле кілька разів, скидаючи на «нуль» всі зроблені ним зміни…

Серіал має дуже непередбачуване і своєрідну кінцівку. Хто не дивився – багато втратив…

2. Буря століття (1999)

Міні-серіал. Рейтинг КП 7.676.

Телеканал: ABC (США).

Жанри: жахи, драма, фентезі, трилер.

В гол. ролях: Тім Дейлі, Колм Фиор, Кейсі Семашко, Дебра Фарентино та ін.

Так і не зрозуміло, винуватцем насувається на острів Літтл-Толл бурі був цей самий незнайомець, що тиранив місцевих жителів, або буря прийшла сама своїм ходом? Та це, в принципі, не важливо. Адже та каша, яку заварив тут темний чоловік, була порівнювана з втратою, яке заподіяло негода.

Незнайомець з’явився якраз перед тим, як обірвався зв’язок з континентом, і взявся лагодити непотребства. Люди навколо почали дохнути як мухи», і все із-за того, що відмовлялися дати йому те, чого йому потрібно».

Пізніше з’ясувалося, що «тим, що йому потрібно» є один з дітей місцевих громадян. Незнайомець змушує всіх зібратися в залі міських зборів і тягнути жереб. Хто продує, того дитини він і забере.

Чим все закінчилося – дивимося в серіалі. Одне незрозуміло. Незнайомець пояснює, що батьки повинні віддати дитину з власної волі. Але про який «власної волі» може йти мова, коли всі, як раз, відбувається під примусом. І розповідь про те, що стало з жителями острова Roanoke, і всі смерті, що відбулися тут, це не примус?

Ну да ладно. Вийшло все одно непогано. Новела спочатку писалася у вигляді сценарію до фільму. А тому і зняли її за сценарієм до фільму, не відступаючи ні вправо, ні вліво. Напевно, тому вийшло гідно…

3. Мертва зона (2002-2007)

6 сезонів. Рейтинг КП 7.602.

Телеканал: USA Network (США).

Жанри: жахи, детектив, трилер, драма.

В гол. ролях: Ентоні Майкл Холл, Ніколь де Бур, Джон Л. Адамс, Кріс Бруно і ін

Успіх повнометражного фільму спонукав кінодіячів зняти за романом і серіал, розтягнувши його на якомога більше серій. Але успіх серіалу виявився таким, що розтягнути його вийшло не на багато серій», а на «багато сезонів».

Тут викладач природничих наук Джонні Сміт, що пролежав після аварії в комі цілих сім років, не зміг відкрутитися від того, щоб серйозно не зайнятися допомогою місцевого поліцейського департаменту. У фільмі він був дуже проти такого розкладу і допоміг, хіба що, розшукати єдиного маніяка, та виконати те, що було в кінці роману.

Але тут Джонні розійшовся на цілих 6 сезонів, і зупинити його змогли тільки почалося падіння рейтингів серіалу. Оскільки однотонність справ вже почала наскучивать обивателям, шоураннеры по-бырому склепали кінцівку і Джонні…

4. Лангольеры (1995)

Міні-серіал. Рейтинг КП 7.537.

Телеканал: ABC (США).

Жанри: жахи, фантастика, фентезі, трилер, детектив.

В гол. ролях: Том Холланд, Патріша Уэттиг, Марк Ліндсей Чепман, Кейт Маберли та ін.

Звичайний рейс. Різношерсті пасажири. Кожен зі своїми бзиками і заскоками. Принаймні ті, які залишилися на борту після того, як літак на автопілоті пролетів крізь якусь аномалію, яка перенесла їх в «протухла» минуле.

В цьому минулому – немає людей. Тут немає живих істот взагалі. Та і рослини, ніби як, стають мертвими. Це минуле – статично. Все тут ніби застигло. Крім тварин, які приходять і пожирають це минуле. Пожирають статичні ліси, поля, луки, будівлі, землю. Чи зуміють герої, змушені зробити посадку для дозаправки, забратися з цього моторошного місця?

Дивимося. Ідея ахинейская, але виглядає просто чудово. А все, знову ж таки, чому? Та тому, що ті, хто працювали над фільмом, нічого не переінакшували. Міні-серіал знятий точь-в-точь по книзі, а тому і вийшло просто чудово.

5. Містер Мерседес (2017-2019)

3 сезону. Рейтинг КП 7.418.

Телеканал: CBS (США).

Жанри: фантастика, трилер, детектив.

В гол. ролях: Брендан Глісон, Джаррель Джером, Холланд Тейлор, Гаррі Тредевей та ін.

Ще один серіал, в якому є деякі скорочення, але абсолютно немає відсебеньок. А тому і рейтинг високий.

«Містером Мерседесом» прозвали відморозка, який кілька років тому на вкраденому «Мерседесі» врізався в ярмарковий натовп на повному ходу. Тоді загинула величезна кількість людей. Ще більше було поранено і отримав каліцтва. Детектив, колись вів цю справу, тепер у відставці. А справа спочатку перетворилося на “висяк”, а пізніше і зовсім було закрито.

І ось, через якийсь час, «Містер Мерседес» починає діставати колишнього слідчого, вийшовши на нього по мережі. І відставний детектив не має наміру це все так просто терпіти. Ні з того ні з сього маніяк поміняв почерк, і почав вбивати людей так, що це все схоже на самогубство. І тільки бравий старпер-полісмен може розплутати цей клубок і вийти на вбивцю.

Перший і другий сезони вийшли непогані, оскільки в них зовсім відсутня містика. Це повноцінні детективні серіали. У другому сезоні, до речі, і мова зовсім не про «Містера Мерседеса», як, втім, і в книзі.

Але Кінг без фантастики – не Кінг. І в третьому сезоні, який вийде в 2019, паранормальних здібностей не уникнути. «Містер Мерседес», як всі вже, напевно, здогадалися, дуже класно прикидається. А коли удавання йому набридне, він покаже оточуючим, де раки зимують! Адже удар по голові в кінці першого сезону розбудив у ньому супернавороченного екстрасенса!

6. Сяйво (1997)

Міні-серіал. Рейтинг КП 7.397.

Телеканал: ABC (США).

Жанри: жахи, фентезі, містика, трилер, драма.

В гол. ролях: Ребекка Де Морней, Стівен Вебер, Уіл Хорнефф, Кортленд Мзс та ін.

Трисерійний міні-серіал має більш високий рейтинг по одній простій причині: він так само знятий без критичних відступів від основної сюжетної лінії роману. В однойменній повнометражки 1980 року, за яку ледь не відрізали «Анти-Оскара» Стенлі Кубрик і виконавиця головної жіночої ролі Шеллі Дювал, всі, звичайно, теж для тих часів виглядало нічого. Але…

У Кінга бзік на рахунок будинків, в яких мешкають привиди або в яких вселяються демони. Туристичний гірський готель Оверлук, який разом з сімейством на зиму прибув охороняти головний герой Джек Торранс, теж не виняток.

Справа ускладнюється тим, що у його сина Денні є дар телепатії, і такої «смакоти» готель вже точно не має наміру упускати. Він зводить з розуму тата, щоб той вбив все сімейство йому на поживу. Чи зуміє мати з сином врятуватися на цей раз? Дивимося. Буде цікаво!

7. Таємниці Хейвена (2010-2015)

5 сезонів. Рейтинг КП 7.361.

Телеканал: Syfy (США).

Жанри: жахи, фантастика, фентезі, трилер, детектив, драма, кримінал.

В гол. ролях: Емілі Роуз, Лукас Брайант, Річард Донат, Ерік Бальфур та ін.

Агент ФБР Одрі Паркер – спец у своїй справі. Цього разу її завдання полягає в тому, щоб прибути в Хейвен (містечко в штаті Мен, придуманий колись Кінгом для роману «Томминокеры») і розшукати там втік з в’язниці небезпечного в’язня.

Тільки до її прибуття укладений вже виявляється мертвий. І смерть його настала при… М’яко скажемо, незрозумілих обставин. Одрі залишається в Хейвені, щоб довідатися детальніше як сталося вбивство. Але справжня причина криється в тому, що вона натрапила в архівах на старе фото, на якому невідомий фотограф відобразив її мати. Тепер дівчина одержима тим, щоб розгадати ще й таємницю своїх родових коренів.

До речі сказати, в «Томминокерах», принаймні, в книжкової версії, в містечку не вижив ніхто. Так що дія цього серіалу розвивається в якийсь з паралельних всесвітів, де теж є містечко Хейвен, але де Боббі Андерсон не знаходила похований під землею інопланетний корабель. Там люди, поки не померли, теж мали купи «здібностей». Це пояснювалося впливом блюдця прибульців, яке вирішили викопати місцеві.

А чим пояснюються незвичайні надздібності тутешніх місцевих? Будемо дивитися.

8. Особняк «Червона троянда» (2002)

Міні-серіал. Рейтинг КП 7.181.

Телеканал: ABC (США).

Жанри: жахи, трилер, містика, детектив.

В гол. ролях: Ненсі Тревіс, Метт Кислар, Метт Рос, Кімберлі Дж. Браун та ін

Знову будівлю, і знову з привидами. І якщо готелю «Оверлук» Стівен Кінг намагався згодувати сімейство Торрансов, головним делікатесом в якому був хлопчина-телепат, то цьому особняку він приготував омлет з кількох людей з паранормальними здібностями, основною родзинкою в якому опинилася дівчинка-аутистка Енні Уітман, як дві краплі води схожа на Стівена Кінга, а за сумісництвом і телепат, і телекинетик, і ще бог знає хто.

Але, як виявилося, про її здібності знає не тільки бог, але і сам особняк, вже облизывающийся в передчутті суперськи трапези.

Цей серіал за романом Стівена Кінга теж вийшов непоганим, оскільки недалеко пішов від книги. У ньому амбіційна професор Джойс Рердон вирішила зробити собі ім’я на тому, що вперше доведе досвідченим шляхом існування паралельного світу, в якому живуть потойбічні сутності. А щоб пробудити сплячий особняк до життя, вона має намір привести до нього людей, також як і сам особняк, наділених паранормальними здібностями.

Знала б вона чим все закінчиться…

9. Касл-Рок (2018-2019)

2 сезону. Рейтинг КП 7.167.

Телеканал: Hulu (США).

Жанри: триллер, жахи, детектив, містика, фентезі, драма.

В гол. ролях: Андре Холланд, Мелані Лінскі, Сіссі Спейсек, Білл Скарсгард, Джейн Леві та ін

Вигаданий містечко в Штаті Мен, жителів якого постійно мучать жахливі «Кинговские» нещастя, головним з яких поки вважалося загальне божевілля, що трапилося з мешканцями в кінці 1980-х, коли вони всі один одного мало не перебили в романі «Потрібні речі». До речі, книга вийшла класна, а фільм по книзі – повний відстій.

У цьому серіалі все загрожує повторитися знову. Як виявилося, покінчив із собою начальник Шоушенкской в’язниці тримав у підземеллі хлопця, якого вважав дияволом, і джерелом всіх бід в Касл Рок.

Як же він помилявся, бідолаха! Тримати-то йому в підземеллі потрібно було не білого двійника Генрі Дівера, а самого Стівена Кінга! Ось хто постійно обрушує на голови тлінного населення містечка скажених псів Куджо, темних близнюків письменників типу Теда Бюмонта, Лиландов Гаунтів (він же – Рендал Флегг) і т. д.

Загалом, як виявилося, з хлопцем і правда якийсь косяк. Коли дістали на поверхню, на містечко реально почали валитися нещастя. І всі вони, так чи інакше, були пов’язані з таємничим звільненим з-під землі в’язнем…

10. Воно (1990)

Міні-серіал. Рейтинг КП 7.030.

Телеканал: ABC (США).

Жанри: триллер, жахи, містика, фантастика, детектив, фентезі, драма.

В гол. ролях: Тім Каррі, Гаррі Андерсон, Денніс Крістофер, Річард Мейсер та ін.

Екранізація знаменитого блокбастера Стівена Кінга, яка була створена тільки для ТБ. Але вийшло страшно і дуже переконливо. Особливо для тих років. А тому і рейтинг досі тримається вище сімки.

Дії розгортаються у двох часових проміжках – у 1960 та 1990-м. Головні герої – одні й ті ж люди – Білл Денбро, Едді Каслбрак, Бен Хэнском, Річі Тозиер, Стен Уріс, Майк Хэнлони і Беверлі Марш, тобто – «Клуб невдах» (так вони себе називають), які в 1960 ще діти, а в 1990 вже 40-річні дядьки і тітки. В минулому їм вдалося один раз перемогти клоуна Пеннівайза, тобто ту тварюку, що ховалася під його личиною. Але в 1990-му вона повернулася. І тепер вони знову збираються для того, щоб дати несносному щось по голові, та так, щоб через наступні 30 років прокидатися було нікому.

До речі сказати, в книжкової версії «11.22.63» Джека Эйлинга, що відправився в минуле рятувати Кеннеді, угораздило зіткнутися лицем до лиця з молоденькими головними героями роману «Воно». Та й взагалі, багато кого з романів Кінга йому довелося книжкової версії зустріти…

11. Королівський госпіталь (2004)

1 сезон. Рейтинг КП 6.977.

Телеканал: ABC (США).

Жанри: жахи, фентезі, містика, детектив, драма, комедія.

В гол. ролях: Джемі Харольд, Дайан Ледд, Брюс Девісон, Джуліан Річінгс, Джек Коулман та ін.

У першій серії серіалу Кінг докладно описав аварію, в яку потрапив він сам в 1999 році. Тільки тут його місце зайняв художник Пітер Рікман, який, перебуваючи у своєрідній комі, занурюється в потойбічний світ Королівського госпіталю.

Ще одна будівля, яка живе своїм життям. Тільки знято воно не з розповідей або романів. Кінг спочатку писав сценарій для серіалу. І якщо сценарій для «Бурі століття» був опублікований, то такого твору як «Королівський госпіталь» не було і не буде.

Примітно, що цей серіал знімається, так само як і «Золоті роки», саме, написаному для нього сценарієм. І з усього видно, що письменник за 23 роки навчився робити це якісно і не допустить провалу, що стався в минулий раз.

Тут в сучасний шпиталь паранормальну життя вдихнули кидаються душі, колись загинули при аварії на копальні. І якщо, за словами автора, дорослим тоді вдалося врятуватися майже всім, то дітей у тому нещасному випадку загинуло багато. І всі вони відтепер приречені блукати в стінах Королівського госпіталю. І не тільки вони…

Цікаво, що водій, який збив Кінга на мікроавтобусі, по справжньому загинув від передозу через два роки після аварії. Тут же він помер набагато швидше. Причому, долбанулся він з даху прямо на очах у свого пса, який відволік його в той фатальний момент від дороги. Так що, цим Кінг, як би, застарело помстився обом. Чому обом? Та тому, що бідна псина вголос на людській мові раптом подумала: «А хто ж мене тепер годувати буде?»

12. Під куполом (2013-2015)

3 сезону. Рейтинг КП 6.937.

Телеканал: CBS (США).

Жанри: фантастика, детектив, трилер, драма.

В гол. ролях: Майк Фогель, Рашель Лефевр, Колін Форд, Олександр Кок та ін.

Звідки не візьмись посеред ясного дня на містечко Честерс-Міллс опускається надміцний прозорий купол, після чого всі жителі населеного пункту та прилеглих околиць виявляються відрізаними від зовнішнього світу.

І тут понеслося. Одні підозрюють, що це якісь підступи з боку влади. Інші – що це військові щось експериментують. Треті вигадують версії, пов’язані з богом і пр. На цій хвилі люди почали на очах змінюватися, перетворюючись з добропорядних громадян в самих що ні на є відвертих мерзотників і моральних виродків.

Але не всі такі вже погані. Залишилася група людей з тверезим розумом, яка намагається стримувати всіх у вузді. Але це їм погано вдається. Місто розділився на дві ворогуючі групи і в той час, коли вояки ззовні намагаються пробити купол вакуумними бомбами, під куполом киплять неабиякі пристрасті і самоуправство.

Починався серіал непогано. І все б було нічого, якби сценаристи не стали відходити від теми, ліплячи відсебеньки і намагаючись на хвилі успіху розтягнути історію на ще один сезон. Це «фраєрів» і згубило. Після найуспішнішого 1 сезону (тоді рейтинг КП у франшизи не опускався нижче 8.2) кінодіячі штампанули відстійний 2 сезон, де відверто почали городити безглузду ахінею. Довелося закінчувати в поспіху та в повній відсутності ідей для кінцівки, оскільки придумати закінчення для висмоктаного з пальця ідіотського сюжету – завдання непросте. Ось і скотилося творіння нижче плінтуса.

Читайте книгу. Вона – в сто разів цікавіше!

13. Протистояння (1994)

Міні-серіал. Рейтинг КП 6.869.

Телеканал: ABC (США).

Жанри: жахи, фантастика, містика, фентезі, драма, пригоди.

В гол. ролях: Гері Сініз, Адам Сторке, Корін Немек, Моллі Рінгуолд, Роб Лоу і ін.

Книга сильна, а ось серіал вийшов змазаним. Роман брав тим, що в ньому купа роздумів за кадром. Та й половину діючих осіб і епізодів поудаляли. Видно, що канал спочатку підійшов до виробництва шедевра з урізаним гаманцем. А тому і вийшло ЦЕ.

Якщо коротко, в цьому серіалі все людство, за винятком 1%, померло від хвороби. Залишився 1% розділився на два табори. Одні – поганці, під ватажком Рэндала Флегга, потойбічної сутності з серединного світу (судячи з «Темної Вежі»), засіли в Вегасі і щосили почали озброюватися.

Інші – хороші, зібралися в Боулдері, по цю сторону Скелястих Гір. Ці з відкритим ротом слухають Матінку Абігейл, 108-річну бабу, яка говорить від імені господа. По всьому видно, що гряде сутичка між двома таборами. І тоді матінка Абігейл відправляє кращих з кращих в похід, з якого повернуться не всі.

Чесно кажучи, ми б посперечалися з тими, хто знайшов в одному сюжеті якийсь високий сенс. Як на нас, Кінг просто писав-писав, початок і середина виходили непогані, але він не знав, як закінчити. Ось і закінчив саме так. По-дурному. З концвками у Стівена Кінга завжди були проблеми…

14. Нічні кошмари і фантастичні видіння (2006)

Міні-серіал. Рейтинг КП 6.769.

Телеканал: TNT (США).

Жанри: жахи, фантастика, містика, фентезі, трилер, драма.

В гол. ролях: Вільям Х. Мейсі, Вільям Херт, Том Беренджер, Клер Форлані, Рон Лівінгстон та ін.

У цей збірник увійшли екранізації оповідань Стівена Кінга. Вийшла якась спроба забацати своєрідний гіпертрофований «Калейдоскоп жахів», в якому кожна коротка історія розтягнута до розмірів серії серіалу.. Деякі речі вийшли нічого. На деякі і дивитися не варто. Так що відгуки вийшли двоякі.

Але плюсують серіал, в основному, лише з-за самого Стівена Кінга. Якби це написав хтось інший, серіал б скотився нижче шістки. Як пити дати.

15. Доля Салема (2004)

Мінісеріал. Рейтинг КП 6.645.

Телеканал: TNT (США).

Жанри: жахи, детектив, містика, триллер, драма.

В гол. ролях: Роб Лоу, Андре Брогер, Саманта Метіс, Дональд Сазерленд і ін.

Далі йдуть два серіалу, знятих за романом «Жереб». Обидва дещо розходяться з початковим твором, але і той, і інший варті уваги.

«Доля Салема» 2004 року є сучасною переспів «Салемских вампірів», спецефекти яких в нинішній час виглядають надто гротескно.

Письменник приїжджає в рідне містечко, щоб розігнати воображалку, дала на час збій. Творчий криза Бена Маерса зажадав написати роман про особняку (знову особняк!), в якому живуть духи, привиди та інша муть потойбічна.

Нарвався ж він на подаруночок! Як виявилося, в цей будиночок тільки що вселився підозрілий тип Страйкер (не плутати з поліцейським з «Мортал комбат»), опинився на повірку правою рукою стародавнього вампіра, якого він припер з Європи багажем. Врятується тепер хто-небудь з містечка?

Примітно, що батько Каллаген, один з головних дійових осіб «Темної Вежі», прийшов в цей світ саме з всесвіту «Жеребкування». Бог дав йому другий шанс, тобто, можливість спокутувати свої гріхи. Що він і зробить, тільки це вже буде зовсім інша історія. Та, яку так і не змогли осилити ідіотські постановники тупорылой «Темної Вежі-2017» з новим і поліпшеним чорношкірим Роландом Дискейном…

16. Салемські Вампіри (1979)

Мінісеріал. Рейтинг КП 6.211.

Телеканал: Warner Bros Horror Television.

Жанри: жахи, містика, трилер, драма.

В гол. ролях: Девід Соул, Джеймс Мейсон, Ленс Кервин, Бонні Беделіа, Ллю Ейрза та ін.

Більш давня версія «Жеребкування». Версії дуже відрізняються одна від одної. Так що, фанатам буде цікаво зацінити і стару, і нову. Тут – менше батька Каллагена, але більше вампірів. Правда, в нинішні часи такі чудернацькі вампіри вже не в моді, але…

17. Золоті роки (1991)

Мінісеріал. Рейтинг КП 5.262.

Телеканал: CBS Paramount Television.

Жанри: фантастика, трилер, драма.

В гол. ролях: Кит Шарабайка, Фелісіті Хаффман, Р. Д. Колл, Ед Лотер та ін.

Перша спроба Стівена Кінга власноруч написати серіал». «Золоті роки» писалися ні з якогось роману. Всі придумувалося буквально на ходу. Кінга запитали: «Стівен, ти ж майстер! Давай почнемо шоу. Ти будеш писати довгу історію, у тебе ж це чудово виходить, а ми її будемо знімати. Ти пишеш, ми знімаємо. Ти пишеш, ми знімаємо. І так далі». «Ок!» – відповів Кінг. Грошики-то не зайві.

І понеслася ахінея. Фігня полилася в трубу як нечистоти у відстійник. Перша серія ще нічого так, злегка зачепила. Аварія на засекреченому об’єкті, якесь випромінювання і все таке. Але продовження почало виходити повною нісенітницею. Ну худне цей прибиральник, і що? З кожною серією показують, як у нього волосся стало сєдих на голові менше, то знову ерекція з’явилася.

Елемент «молодіючий чоловік зі старою дружиною» не проканал. Однотонність відбувається усіх дістала і проект почав скочуватися на «0», через що CBS вирішила його терміново прикрити, навіть не повністю показавши весь відзнятий матеріал.

Саме тому зараз можна знайти як урізану версію, якої обмежилися показу по ТБ, так і розширену, доповнену епізодами, знятими, але так і не випущеними в телеефір. Але не трудіться їх шукати. Ми знайшли і смію вас запевнити, нічого доброго в них немає. А тупа і ніяка кінцівка в їх світлі виглядає ще більш по-дурному.

18. Імла (2017)

1 Сезон. Рейтинг КП 5.088.

Телеканал: Spike TV (США).

Жанри: жахи, фантастика, фентезі, містика, драма.

В гол. ролях: Морган Спектор, Алісса Сазерленд, Даніца Чурчич, Гас Бирни та ін.

Сама бездарна і ідіотська адаптація твору Стивкена Кінга. Як ясно з назви, серіал намагалися поставити за повістю «Туман». У Френка Дарабонта вийшов відмінний фільм за цією п’єсою. Але те, що зробили з «Туманом» вигадники з телеканалу Spike TV… Це ні в які ворота не лізе.

Що реально хотіли показати сценаристи? Що вони розумніші Кінга? Або що вони можуть написати краще? Що вони могли б доповнити шедевр «барвистою і суперинтересной отсебятиной», яка була б затребувана сильніше, ніж оригінальний сюжет?

У будь-якому випадку, глядачі їх так далеко послали, що проект був закритий після першого ж ахинейского 10-серійного сезону, так і не возымевшего логічного завершення. Хоча, яке «логічне завершення може бути у речі, яка не дружить з логікою спочатку?

Висновок

На 2019-2020 роки вже запланована маса проектів по Стівену Кінгу. «Готель ” Оверлук» (пріквел «Сяйва»), «Доктор Сон» (продовження «Сяйва» про подорослішала Денні Торрансі), новий і покращений «Кладовище домашніх тварин», «Воно 2», «Пост здав» (3 сезон «Мерседеса»), «У високій траві», нова і поліпшена версія «Томмінокерів» і т. д. Так що, новими серіалами і фільмами по Кінгу діячі з Голлівуду нас ще порадують в майбутньому.

На цій оптимістичній ноті ми прощаємося з вами до чергового топа. Всього вам найкращого і побільше класних кинушек!