Як отрендерить сітку в Blender

272

У цьому уроці Jonathan Williams розповість, як отрендерить сітку з допомогою рендерера Cycles.

Крок 01: Дублювання об’єктів в нову сцену

Спочатку необхідно створити нову сцену, потім сдублировать моделі або створити на них посилання. Дублювання об’єктів є більш гнучким підходом, але посилання на об’єкт може буде більш зручним, оскільки кожен інстанси моделі використовують однакові дані про меші в обох сценах.

В моєму випадку я вирішив створити нову сцену з посиланням на об’єкти, таким чином, будь-які зміни в геометрії відразу ж відображалися в обох сценах.

Як отрендерить сітку в Blender

Крок 02: Налаштування фонового для кожної сцени

Тепер, коли у нас готові дві сцени, необхідно вказати рендерер для кожної з них. Для першої сцени я буду використовувати Cycles. У другій сцені просто отрендерю сітку, а, значить, мені підійде вбудований рендерер Blender-а.

Як отрендерить сітку в Blender

Крок 03: Створення шейдера під сітку

Далі у другій сцені, для фонового якої обраний Blender Render, я створюю шейдер з сіткою. При цьому спочатку, що важливо при роботі над об’єктами з посиланнями, необхідно змінити використовуваний активний матеріал. Матеріали можуть бути приєднані як до параметру Data об’єкта, так і до самого об’єкта. Якщо матеріал приєднаний до об’єкта, то для кожного инстанса можна використовувати різні матеріали. У моєму випадку, я приєднав матеріал до об’єкта.

Після цього я створюю новий матеріал, оскільки зміна в посиланні на об’єкт звільнить слот активного матеріалу. В моєму випадку я вибрав для матеріалу тип Wire, колір Diffuse встановив чорним, параметр Transparency включив, а Z Offset збільшив до 0.01.

Як отрендерить сітку в Blender

Крок 04: Створення білого матового матеріалу

Далі я повторив описані вище кроки для білого матового матеріалу, але на цей раз вибрав тип Surface, встановив для Diffuse білий колір і включив параметр Shadeless. Потім перейшов у Edit Mode, вибрав весь меш і натиснув Assign у налаштуваннях матеріалу.

Цей матеріал «скаже» композитору, що проігнорувати, а що помножити поверх чорної сітки при рендері з допомогою Cycles.

При налаштуванні цього матеріалу можна також змінити і колір заднього фону, зробивши його білим, оскільки в майбутньому це може викликати конфлікт.

Як отрендерить сітку в Blender

Крок 05: Рендер обох сцен

Тепер, коли всі матеріали налаштовані і призначені, прийшов час отрендерить обидві сцени. Простіше всього це зробити композитора, оскільки ми будемо «множити» одну сцену на іншу.

Тому я переключився в композитор і додав ноду Input > Render Layers в обидві сцени, вказавши її в випадаючому меню кожної ноди.

Для фонового необхідної сцени я просто натискав на значок Camera в ноді Render Layer.

Як отрендерить сітку в Blender

Крок 06: Композітінг обох рендерів

В кінці я об’єднав обидві сцени шляхом накладення фонового сітки в режимі множення на beauty-рендер. Це я зробив за допомогою ноди Color > Mix, далі встановив значення Multiply для параметра Blend Type.

Існують і інші, більш швидкі альтернативи порівняно з цим методом, але він дає найбільшу гнучкість.

Як отрендерить сітку в Blender

Читайте в нашій попередній статті 10 фактів про оточеннях в Blender.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело