Як отримати роботу в game development?

209

10 порад від Jack Coleman, які допоможуть вам знайти першу роботу на крупній проекті в ігровій індустрії.

Більшість людей не отримують роботу в студіях рівня AAA відразу після закінчення анімаційної школи. Найчастіше вони отримують перший досвід на інді-проекти, потім переробляють портфоліо і потрапляють на великий проект. Але, як доводить останній проект Uncharted 4: A Thief’s End потрапити на глобальний проект досить складно, але можливо. Насправді, кожен 20-й художник, що працював у студії Naughty Dog над останнім проектом, був випускником професійної школи.

Jack Coleman — HR-менеджер і координатор студії Naughty Dog поділиться секретами професійної діяльності і направить молодих художників у потрібне русло. Він розповість, що потрібно робити, щоб підвищити свої шанси бути найнятим відразу після школи. Деякі з 10 рад, які наведено нижче, є специфічними для ігор категорії “ААА”, але багато хто з рад будуть стосуватися студій будь-якого розміру, а також формату порфоліо.

1. 6-8 місяців до релізу — ідеальний час, щоб проситься взяти в команду.

Як недавнього випускника, ви навряд чи буде прийнято на роботу до початку розробки гри, коли студія шукає досвідчених художників, щоб задати розвиток проекту. Кращий час для написання HR становить від шести до восьми місяців до того, як відбудеться реліз.
Jack говорить, що в цей час у них виникає багато дрібних завдань, з якими може впоратися художник-початківець. Дати випуску гри вже оголошені на новинних сайтах ігрової тематики, а також у Вікіпедії. Список IGN ігор на виставці E3 є відмінним місцем для старту.

2. Пишіть HR-менеджеру особисто.

Не потрібно грати в рулетку і думати, що потрібна людина побачить ваше портфоліо. Замість того, щоб використовувати загальний контактний адреса на сайті розробників, краще знайти HR особисто і написати йому. Відмінний ресурс LinkedIn, якщо у вас широка мережа контактів. Якщо вам відомо його ім’я, можна також шукати в Twitter, VK, FB і інших соціальних мережах. Ще варіант — спробуйте вгадати його адресу e-mail. Більшість великих компаній використовують адреси у форматі John_Doe, john.doe або JDoe [@] tripleastudio.com.

3. Напишіть компанії, навіть якщо актуальною вакансії немає на сайті.

Не лякайтеся того, що немає junior artist в списку вакансій на сайті. Коли дедлайн вже близько, команда може займатися більш нагальними проблемами і не виставляти актуальної інформації щодо необхідних працівників. Тому обов’язково пишіть у всі студії, де ви хотіли б працювати; адже відкриють тому, хто стукає.

4. Стислість і ввічливість — шлях до успіху!

Перший лист повинен бути коротким і ввічливим. Просто напиши щось на зразок цього: «Я бачу, у вас тут гра виходить найближчим часом. Ось моє портфоліо: якщо вам потрібна додаткова допомога, дайте мені знати». Ось такий простий рада, щоб отримати роботу.

5. Коректний формат портфоліо

Не буває неправильного формату, буває формат, який сприймається найкраще. Naughty Dog приймає матеріали в різних форматах: посилання на веб-сайти художника, диски і інше. Найкраще в нашій студії ми сприймаємо PDF-формат; їм легко ділиться з колегами і обговорювати.

6. Залиште в портфоліо найкращі роботи

Зведіть кількість проектів в своєму портфелі на мінімум. «Дві або три гарні роботи цілком достатньо,» говорить Coleman. «Нам не потрібно 20 або 30 прикладів.» Насправді багато робіт може показати ваші слабкі сторони (адже не всі роботи ідеальні).

7. Будьте конкретні

Під час періодів зайнятості, студія просто хоче бачити ті роботи в портфоліо здобувача, які заповнять дірки у виробництві. Найкраще зосередитися на вузькій спеціалізації. Якщо ви найкраще моделюєте персонажів, показуйте тільки персонажів; якщо ви спеціалізуєтесь на оточенні, показуйте потенційної студії. Не кидайте в нього трохи концепт-арту і трохи анімації в надії, що це зробить вас більше можливостей для працевлаштування (це не завжди справедливо для вітчизняних студій, але в цілому вузька спеціалізація — це показник якості).

8. Дотримуйтесь вказівок

Якщо розробник має якісь загальні рекомендації при прийомі на роботу, потрібно виконувати їх точно. Більшість розробників хочуть бачити резюме та портфоліо і щоб все було по справі. Ніхто не потребує списку усіх курсів, які ви проходили коли-небудь; адже вони просто шукають аніматора в Maya.

9. Станьте частиною команди!

Розробники ігор не потрібна зірка, що ціни собі не складе, особливо під час періодів зайнятості у виробництві. Якщо вам досить пощастило бути приглашеным на співбесіду, пам’ятайте, що студія намагається зрозуміти не тільки те, який ви фахівець, але і те яка ви людина. «Під час інтерв’ю, ми переконаємося, що ви готові працювати в команді, і що ви можете слухати керівника,»-каже Jack.

10. Подумайте також про свою майбутню роботу

Як у недавнього випускника, шанси отримати роботу у розробника рівня AAA невеликі. Але якщо співпаде три складових: правильний час, портфоліо, і підхід, ви можете отримати роботу. Якщо вам пощастить і ви отримаєте роботу, робіть все, що в ваших силах, особливо якщо вас взяли на короткостроковий контракт. Робота, яку ви будете робити в студії стане вашим квитком в кар’єрі ігрової індустрії.

Читайте в нашій попередній статті Péter Nagy showreel

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Переклад: Simply_Better

ДЖЕРЕЛО