Як перенести криві з Photoshop в Maya

282

У цьому уроці Ankash Kallyat розповість, як експортувати в Maya NURBS-криві з Photoshop.

У цьому невеликому уроці по імпорту кривих з Photoshop в Maya ми почнемо з того, що створимо необхідний об’єкт за допомогою інструменту Pen в Photoshop. Цей урок добре підходить для створення 3D-логотипів або Control Point, що використовуються в анімації в 3D Maya. Я вважаю інструмент Pen одним з найпотужніших інструментів Photoshop, за допомогою якого можна створювати об’єкти будь-якої форми. Отже, приступимо.

Запустіть Photoshop і створіть новий документ дозволом 512 x 512 шляхом натискання клавіш CTRL+N (дозвіл документа особливого значення не відіграє).

Після цього натисніть клавішу P, щоб викликати інструмент Pen. З випадного меню виберіть інструмент Custom Shape або натисніть клавіші Shift+P. PATH повинен бути вибраний так, як на зображенні нижче, оскільки нам знадобиться тільки інформація про нього.

Як перенести криві з Photoshop в Maya

Як перенести криві з Photoshop в Maya

Вибираємо фігуру в Photoshop

Навіщо потрібно використовувати Custom shape? Та потім, що в цьому інструменті міститься маса різних форм. Просто натисніть RMB де-небудь на документі і виберете будь-яку вподобану форму. Якщо в меню у вас відображаються всі форми, то натисніть на маленьку стрілочку і виберете All.

Як перенести криві з Photoshop в Maya

Малюємо фігуру
Я вирішив зупинитися на самій звичайній метелику (ви можете вибрати будь-яку іншу фігуру або намалювати щось своє). Для цього я вибрав метелика в меню, натиснув LMB і провів курсором по шару. Для пропорційного масштабування необхідно натиснути клавіші SHIFT+ALT.

Як перенести криві з Photoshop в Maya

Експортуємо Path

Path або шлях необхідно експортувати у форматі Adobe Illustrator. Для цього потрібно вибрати шлях у вкладці PATHS, а потім виконати команду File>Export>Paths to Illustrator. Якщо ви не бачите цю вкладку (або вона захована, перейдіть в Window>Paths.

Так навіщо експортувати у форматі Illustrator? Та потім, що Maya 3D «розуміє» path в розширенні .ai (Adobe Illustrator), імпортуючи його як NURBS-кривої. Саме тому необхідно виділяти шлях і експортувати його також, як і в Illustrator.

Як перенести криві з Photoshop в Maya

Імпортуємо PATH в Autodesk Maya

Запустимо Maya. У новій сцені необхідно виконати команду Import, щоб імпортувати тільки що створені криві.

Або

А ще можна просто перетягнути файл Illustrator сцену і побачити, як відбудеться магія і прямо по центру сцени з’являться NURBS-криві. Отже, у нас вийшло експортувати криві з Photoshop в Maya. Але це ще не все.

Якщо ви знайомі з NURBS-моделюванням, то вам відомо, що NURBS-кривої необхідно конвертувати в полігони.

Після імпорту файлів Illustrator сцені Maya вже є NURBS-криві (в моєму випадку це метелик). Тому просто виділіть NURBS-об’єкт і натисніть клавішу F4, щоб перейти в режим Surface.

Як перенести криві з Photoshop в Maya

Тепер сдублируйте метелика, натиснувши SHIFT+D. Потім дублікат необхідно розмістити поверх оригіналу (або навпаки, послідовність не важлива). Це буде майбутня толщинка, яка буде залежати від відстані між об’єктами.

Як перенести криві з Photoshop в Maya

Тепер виберіть обидві метелики і виконайте команду Loft з меню Surfaces, як на зображенні нижче.

Як перенести криві з Photoshop в Maya

RMB по результату, потім необхідно RMB затиснути, вибрати Isoparm, далі вибрати будь-едж метелики. У момент, коли ви виберете її, вона забарвиться в жовтий, що говорить про те, що вона обрана. Тепер знову поверніться в меню Surfaces, але на цей раз виконайте команду Planar.

Як перенести криві з Photoshop в Maya

А тепер повторіть операцію для другої сторони метелики. Коротко: команда Loft створює товщину меша, а Planar – його межі.

От і все! Ось так просто ми створили 3D-метелика з 2D-картинки, створеної за допомогою інструменту Pen в Photoshop.

Як перенести криві з Photoshop в Maya

Висновок
3D Maya підтримує Adobe Illustrator ( .AI ). Вона також розуміє шлях, створений інструментом Pen, який можна імпортувати в форматі Illustrator, який Maya «прочитає» як NURBS-криві. Так, ви зможете створювати в Autodesk Maya будь-які складні форми ще швидше.

Читайте в нашій попередній статті поради по моделюванню від іменитих 3D-художників.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скулптинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело