Як потрапити в колір при 3D-друку

227

Tory Bryant розповідає, як вона отримує правильні і передбачувані кольору при 3D-друку осіб ляльок.

Tory Bryant розфарбовувала іграшки Hasbro, коли студія Laika найняла її для роботи над стоп-моушен мультфільмом «Кораліна в країні кошмарів», де художник також запропонували працювати над текстурами осіб ляльок.

«Laika були першими, хто зважився використовувати 3D-друк для стоп-моушен. На той момент у них був принтер PolyJet, який друкував білі або одноколірні деталі. Ми разом з іншими художниками малювали лялькам брови, губи, веснянки, зуби, ясна, внутрішню частину рота тощо», — каже дівчина.

Читайте наш гайд по 3D-друку.

Для «Паранормана», другого стоп-моушен фільму, студія купила кольорові принтери, які розпилювали клей на шари різноколірного пудри. «На тест для друку ми відправили в компанію-виробника зеленого зомбі», — говорить Tory. «Він приїхав до нас таким красивим, з соковитими переходами від зеленого до жовтого. Ми були просто щасливі».

А потім приїхали принтери, моделлер створили за концептом цифрову голову персонажа, художники намалювали створюємо карту, яка відповідала особі на концепті, і відправили файл на друк. «В результаті роздрукована голова вийшла ніякої, без деталізації», — говорить Tory.

«Шкіра була однотонною. Жодних веснянок або рум’янцю. Принтер змінив всі кольори, починаючи з мадженты і закінчуючи зеленим. При цьому половина обличчя була білою. 3D-модель і відбиток були абсолютно різними. На що виробник сказав, що цей принтер краще працює з зеленим і блакитним, а з тілесними квітами у нього все погано».

З того моменту Tory і зайнялася захоплюючим вивченням того, як потрапити в колір при 3D-друку. Як наслідок, підхід до панелі останнього мультфільму студії, «Сімейки монстрів», змінився докорінно.

01. Створити каталог з зразками кольору

Як потрапити в колір при 3D-друку

Tory роздрукувала на 3D-принтері всю палітру кольорів Pantone. І намалювала її цифровий еквівалент на комп’ютері. Після чого вона порівняла обидві панелі і придумала спеціальну формулу для того, щоб потрапляти в колір друку.

«Блакитний на екрані може стати зеленим друку», — каже художник. «Мені потрібно розуміти, що якщо я буду слідувати алгоритму, то наприкінці отримаю бажаний і прогнозований результат. Доводиться постійно все систематизувати».

02. Підкреслювати деталі за допомогою кольору

Як потрапити в колір при 3D-друку

Для посилення граней і виступаючих деталей Tory використовує додаткові кольори. «Наприклад, губи можуть стати оранжево-червоними», — каже вона. «Якщо мені потрібні яскраво-червоні губи, я проходжу по їх краю синьо-зеленим кольором. Так наші очі вважають губи більш яскравими і насиченими. Навколо веснянок я іноді малюю яскраво-жовтим кольором. Завдяки цим елементам навколо веснянок відбитки голови здаються більш активними, так я отримую більш різкі грані і насичені, чисті кольори».

03. Розфарбовувати обличчя зсередини

Як потрапити в колір при 3D-друку

Видрукувані частини обличчя схожі на шкарлупки. Tory домагалася глибини і деталізації розфарбовуючи відбитки осіб персонажів «Сімейки монстрів» зсередини за допомогою багатошарової техніки. «Порошкові матеріали напівпрозорі», — говорить вона. «Малюючи на обличчях зсередини я змогла добитися ефекту кровотоку. Так, на обличчі Арчібальда Хватсона я створила венозну сітку, рум’янець на щоках та інші елементи».

04. Пам’ятати про вплив товщини

Як потрапити в колір при 3D-друку

Tory зрозуміла, що темні кольори товщі, вони йдуть у глибину на 1.5 мм. Чим тонше матеріал, тим менш помітний його колір. Не маючи достатньої глибини вона не могла створити синій колір. І це стало її перевагою. «Я зрозуміла, що чим тьмяніше колір, тим він тонше, спочатку потрібно друкувати темний колір, тому я можу поєднувати темний і світлий», — каже художник. «Крім того, я попросила моделювання створювати більш тонкі або товсті ділянки в залежності від того, що мені буде потрібно».

05. Перевіряти формат файлу

Як потрапити в колір при 3D-друку

Оригінальний формат цифрових моделей та їх текстурних карт був не найвдалішим. «Файли були настільки стиснуті, що деталізація фрагментировалась настільки, що ми втрачали інформацію», — говорить Tory. «Після того, як ми змінили формат файлів і посилили межі, то отримали більш різко окреслені відбитки яскравого, насиченого кольору».

06. Робити тестовий відбиток

Як потрапити в колір при 3D-друку

Для різних персонажів потрібні різні принтери

«Різні принтери друкують по-різному. Відбитки деяких більш різкі, в інших більше червоного, блакитного або жовтого кольору. Дайте мені обличчя персонажа і я скажу вам, на якому принтері його друкували. Деяких персонажів ми друкуємо тільки на спеціальних принтерах. Якщо мені трапляється шалено деталізований персонаж, я виберу найбільш виграшний принтер».

Читайте в нашій попередній статті про те, як 3D-друк змінила анімацію.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело