Як правильно їсти брокколі, щоб отримати максимальну користь для здоров’я

5-1-2018

Якщо ви мене запитаєте, який овоч мій самий коханий, то я, не задумуючись ні на мить, відповім, що це брокколі.
Я взагалі дуже люблю практично всі овочі, але ось брокколі в пріоритеті завжди.
І сьогодні я хочу вам розповісти про цю капусті і її унікальні властивості. Рекомендую купити http://chiaseed.com.ua/kollagen-pitevoj/c35

Ця дивовижна брокколі, БІЛЬШ НІЖ заслуговує того, щоб займати почесне місце серед овочів!

Це не просто корисно: це мега-корисно для жінок, для чоловіків, взагалі для всіх, хто зберегти своє здоров’я!

Чим корисна броколі? Кому вона корисна? Як вживати і як готувати, а також, що робити тим, хто ну ніяк не любить цю наиполезнейшую капусту, а отримати всі цінні корисності з неї для свого організму дуже хочеться?

Читайте далі, все розповім!

Чим корисна броколі для здоров’я людини?
Броколі – це королева серед всіх існуючих капуст!

Як тільки не називають брокколі!

І «красуня», і «королева» і «сила життя»…

Найчастіше зустрічається саме назву «королева», а от назва «сила життя» – призабуте…

А дарма, адже, це назва і несе саме точне визначення її, «місії».

Ще стародавні римляни звернули на неї увагу, помітивши, що суцвіття цієї капусти схожі за формою на наші пальці, стиснуті в кулак, і вирішили, що це неспроста так: це не просто символічно, це реально наша сила і наша життєва енергія!

Так що ж це за овоч такий загадковий і містичний під назвою «брокколі»?

Найвідоміші дієтологи, вчені і найвідоміші доктора світової медицини одноголосно оголошують капусту брокколі одним з найбільш корисних овочів, які тільки існують на даний момент у природі!

Капуста брокколі — короткий опис особливостей
Броколі — це однорічна рослина з родини капустяних, яке відноситься до підвиду кольорової капусти.

В їжу можна використовувати суцвіття брокколі.

Вони не завжди бувають зеленого кольору, як багато хто звик бачити: броколі буває також і фіолетового кольору.

До речі, коли я вперше побачила брокколі фіолетового кольору, і вирішила, що вона якась «не така»… «Хімічна», думаю, чи що?.. І тільки потім дізналася, що ні: з нею все в порядку, просто сорт такий ☺ Так що, сміливо купуйте і зелену, і фіолетову брокколі!

Найпоширеніший вид брокколі – це сорт калабрезе.

Його качани зеленого кольору у формі парасольки, з великою кількістю щільно прилеглих один до одного суцвіть, розташованих на кінці товстого стебла.

Напевно, багато хто з вас саме цей вид капусти брокколі і знають.

Але є також і сорт спаржевої капусти, яка виглядає приблизно так: безліч тонких стебел, на яких знаходяться невеликі суцвіття капусти.

Капуста брокколі – це одна з найдавніших і найбільш корисних овочевих культур, вона відома ще з часів Стародавнього Риму.

Більш, ніж 2000 років тому, найвідоміші лікарі вже тоді вважали її «ліками від усіх хвороб» і досить широко і з успіхом використовували для цілющого харчування хворих.

Чим корисна броколі для здоров’я

Чому брокколі сьогодні так популярна?
На досить довгий час капуста брокколі була забута, і про її лікувальних властивостях знову заговорили не так давно.

Останнім часом все частіше і частіше стали включати її в свій раціон жителі всіх країн світу: популярність брокколі зростає настільки швидко, що багатьох це дивує.

Популярність брокколі зросла саме з тієї пори, коли вчені вперше виявили серед усіх корисних властивостей капусти броколі одне найпотужніше і найпотрібніше для здоров’я населення на даний час властивість: це властивість пригнічувати ріст ракових клітин!

Про цю її здібності говорять все частіше і частіше.

Дослідження з тієї пори в контексті цього аспекту (онкології і способи боротьби з нею за допомогою брокколі) вже не припиняються ні на хвилину.

Вчені знаходяться в постійному пошуку, в постійних дослідженнях, в постійних експериментах і дослідах для того, щоб здійснити прорив і подарувати світу новітнє ліки, здатне позбавити величезну частину населення світу від жахливої проблеми — появи злоякісних новоутворень в організмі людини.

Що містить капуста броколі?
О, це просто криниця природного користі!

Дивіться самі:

У ній величезну кількість біологічно активних речовин, серед яких є майже всі вітаміни, мінерали, амінокислоти (в тому числі і незамінні амінокислоти), каротин, органічні кислоти, флавоноїди, дубильні речовини, фітонциди, що володіють фунгіцидними та бактерицидними властивостями (тобто здатні до пригнічення росту та розвитку грибів і бактерій).
Білка в брокколі більше в кілька разів, ніж в інших видах капусти. Є в брокколі навіть корисні і вкрай необхідні організму жири і груба клітковина, ідеально очищає кишечник.
У 100 грамах сирої брокколі міститься щоденна норма вітаміну С, необхідна дорослій людині. За змістом вітаміну З брокколі перевершує цитрусові.
Вітамін А властивий не тільки оранжевим і червоним овочам, він у величезній кількості, і в зелених овочах. І брокколі може «похвалитися» дуже пристойним змістом у своєму складі цього чудового вітаміну, без якого ні краси шкіри і волосся, ні хорошого зору просто не бачити. І в цьому величезний «плюс» брокколі. Адже, моркви і гарбуза багато не з’їси, і соку з них багато не вип’єш, так як є великий ризик отримати «красивий жовтий» відтінок шкіри. І це буде викликати у знайомих здивований погляд, і питання, чи не хворі ви ненароком чимось?.. А брокколі можна їсти, скільки душі завгодно, і жовтизна шкіри вам не страшна, а от її краса, сяйво, свіжий колір обличчя і рум’янець на ньому – забезпечені!
Найважливіший вітамін U, який, як вважалося раніше, з овочів містить в рекордній кількості лише спаржа, також міститься в «королеві всіх капуст», причому його кількість на одиницю ваги поступається спаржі зовсім трохи!
Але самим цим «скарбом», який є в цій капусті, є сірковмісні сполуки (глюкозинолати): їх основна діюча речовина – це сульфорафан, який має антиоксидантні та імуностимулюючими властивостями, сприяє зв’язуванню вільних радикалів в організмі і перешкоджає старінню клітин.

А також індольні сполуки, (а саме – індол-3-карбінол), який якраз і забезпечують могутній захист від усіх гормонозалежних видів раку молочної залози і простати.

Чим корисна капуста броколі?
Доведено, що брокколі здатна найсильнішим чином омолоджувати організм і дарувати красу і молодість кожній клітинці, відновлювати втрачену з роками свіжість, продовжувати життя.

Найважливіші моменти:

Регулярне вживання брокколі сприяє підтримці здорового функціонального стану всього шлунково-кишкового тракту і, відповідно, всіх процесів травлення в оптимальному для організму стані.
Дуже важливим лікувальним властивістю цієї капусти, яку виявили науковці, є пригнічення хелікобактерної інфекції, яку викликають Helicobacter pylori – головні «винуватці» виразок шлунка та гастритів. Більш того, що брокколі здатна знищувати цих «непрошених гостей» нормальної мікрофлори шлунка, вона також володіє сильним протизапальним і загоює властивостями.
Народна медицина в рецептах для лікування і профілактики дисбактеріозу, метеоризму і диспепсії, виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки і інших захворюваннях, рекомендує включати вживання брокколі в свій щоденний раціон!
Брокколі сприяє зменшенню болю, нудоти, печії, нормалізує процес травлення і жовчовиділення, поліпшує апетит при його відсутності і знижує його при надмірному прояві (тобто, балансує рівень апетиту).
Брокколі дуже корисна тим, хто страждає на подагру, хворобами печінки і жовчного міхура, так як вона здатна значно поліпшити стан при цих проблемах.
Для тих, хто страждає надмірною вагою, цукровим діабетом, брокколі – це справжній порятунок.
Сульфорафан, виявлений в цій капусті, допомагає нашим суглобам залишатися здоровими як можна довше, так як він запобігає руйнування хрящів, які в них знаходяться.
Вчені експериментально довели, що ті, хто регулярно включає в свій харчовий раціон капусту брокколі, досить рідко страждають виразками шлунка і 12-палої кишки, а також пухлини товстого і тонкого кишечника, які, як правило, є лише наслідком (ускладненням) протікання виразкової хвороби.
Більше того, вони встановили кількісну залежність між вживанням брокколі і появою даних захворювань, а саме: чим більше броколі в раціоні харчування людини, тим менше у нього ймовірність появи виразок і пухлин.
Брокколі виводить з організму зайву рідину, усуває набряки, целюліт, подразнення та висипи на шкірі, робить шкіру еластичною, пружною і омолоджує її.
Лікарі настійно рекомендують вживати брокколі тим, хто ослаблений хворобами, виснажений і тим, хто відновлюється після перенесених захворювань і операцій, хто має діагноз «рак» і проходить курси хіміотерапії.
Не нехтуйте цією капустою, навіть якщо ви «практично здорові» і не скаржитеся на своє самопочуття: броколі допоможе не тільки зберегти ваше здоров’я на довгі роки, але також і поліпшити ваш зовнішній вигляд та підвищити рівень вашої сили, енергії витривалості (пам’ятаєте, про одне з назв брокколі — «сила життя»? ☺).
І всі ці неймовірні лікувальні «диво-ефекти» доступні зараз кожній людині, регулярно вживати в їжу капусту брокколі.